Şimdi Ara

Siyasette İnsanlarin Göremediği Bir Gercek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 24
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 4
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 3 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 4
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Guest-400988AF7 (5 mesaj) hamza5806 (4 mesaj) 0zkanK. (4 mesaj) fero (3 mesaj) krstarica (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (23 mesaj) Mobil (11 mesaj) Mini (6 mesaj)
  • @
4 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Herkes saniyor ki akp+mhp 50+1 alamazsa bu is tamam

7 hazirani hatırlayın

Akp 35 hatta 30 puan bile alsa 1. Parti oldugu takdirde gerekirse ecevitin zamaninda gunes motelde yaptigi gibi vekilleri tek tek ikna ederek (ki buna luzum kalmaz bence) koalisyon kurmayi yine başaracaktır

Gerçi kime ne anlatiyorum kemal kilictar fedaileri 10 senedir yuzde 20 alan parti liderlerini övmeye gelir şimdi

Muhalefet sadece cumhur ittifakinin ekonomi yuzunden zayiflamasini beklerse yine yenilecek gelecek secimde haberiniz olsun

Milliyetci parti kalmadigi icin ben yedek partim ldpye oy verecegim vergi karsiti oldugum icin bunu da not duseyim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |
  • Adamlar İstanbul'u vermemek için seçime kırk tane fesat karıştırıp, 2 ay tantana yaptılar. Bütün medya organlarını yöneten bir AKP var.

Bu muhalefetin bu AKP'yi seçimde devirme olasılığı zaten yok. Zavallı bir muhalefet var tam anlamıyla. Meral Hanım'ı ayırıyorum o da yalnızlaştırıldı biraz kurban ediliyor ancak gerisi, tamamen fasafiso.

Özellikle Kemal Kılıçdar denen kişi CHP de olduğu sürece AKP'ye oy vermeyecek olan bile AKP'ye oy verir.

• Haftalık 'Artık İyi Parti'ye oy vermeyeceğim' konunu da açtın aferin.

Siyasette İnsanlarin Göremediği Bir Gercek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sadece Ölüler Görür -- 3 Aralık 2020; 22:33:25 >
  • Bu dediğine gelene kadar millet ittifakının başkanlık seçiminde ortak adayı kim olacak geçen seferki gibi her parti kendi adayıyla mi girecek onun belli olmasi gerek. Hali hazırda belli bir aday yok. Kaldı ki Cumhur ittifakının adayı ilk günden bu yana belli.

• quote:

Orijinalden alıntı: braveheart92

Bu dediğine gelene kadar millet ittifakının başkanlık seçiminde ortak adayı kim olacak geçen seferki gibi her parti kendi adayıyla mi girecek onun belli olmasi gerek. Hali hazırda belli bir aday yok. Kaldı ki Cumhur ittifakının adayı ilk günden bu yana belli.

imamoğlu olur herhalde

riske girip ekmeleddin gibi birini yaparlarsa sıkıntı

• Yalnız 50+1 milletvekili için değil, cumhurbaşkanlığı seçimi için. Akp+MHP isterse %30 alsın, 300 milletvekili çıkardığı anda iş biter. Malum %10 barajı var, AKP iktifar olduğu seçimde %32 mi %38 mi ne almıştı. Hoş şimdi iktidarı almasalar da sorun değil, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi var. Muhalefet 400 vekil çıkarmadığı sürece sorun yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soulstriper

Yalnız 50+1 milletvekili için değil, cumhurbaşkanlığı seçimi için. Akp+MHP isterse %30 alsın, 300 milletvekili çıkardığı anda iş biter. Malum %10 barajı var, AKP iktifar olduğu seçimde %32 mi %38 mi ne almıştı. Hoş şimdi iktidarı almasalar da sorun değil, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi var. Muhalefet 400 vekil çıkarmadığı sürece sorun yok.

bende o aldanmacadan bahsediyorum

akp 1. parti olduğu sürece hükümeti kurar her türlü

• Mevcut dersimizin DEVA sı var.
    BABACAN adamdır evelAllah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir lokantada sunulan menüden yemek yenmesi, insanın istediğini yediği anlamına gelmiyor. Menüyü seçerken tavukluda etlide olsa yanında hep berbat yağda kızarmış patatesi verirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rhodium -- 4 Aralık 2020; 2:32:15 >
  • Secimden hemen once secim sistemini yapilan anketlere gore sekillendireceklerdir akp nin gitmesi zor gorunuyor deva partisi sayesinde akp nin %10 oyu devaya kayarsaki tabanlarinda benzerlik var ozaman

Ortalik karisir biraz

• Adamlar İstanbul'u vermemek için seçime kırk tane fesat karıştırıp, 2 ay tantana yaptılar. Bütün medya organlarını yöneten bir AKP var.

Bu muhalefetin bu AKP'yi seçimde devirme olasılığı zaten yok. Zavallı bir muhalefet var tam anlamıyla. Meral Hanım'ı ayırıyorum o da yalnızlaştırıldı biraz kurban ediliyor ancak gerisi, tamamen fasafiso.

Özellikle Kemal Kılıçdar denen kişi CHP de olduğu sürece AKP'ye oy vermeyecek olan bile AKP'ye oy verir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krstarica -- 4 Aralık 2020; 3:11:24 >
    1. Cumhurbaşkanlığı seçimi 2 turlu. %50 yi geçen kazanacak. Milletvekili sayısının cumhurbaşkanı olmak için bir önemi yok.
    2. Ldp seçimlere giremiyor
  • Sİyaset ile hiç alakan ve bilgin yok gibi geldi bana. Hükümet kurmak flan gibi alakasız laflar etmişsin HÜkümet kurma mı kaldı. Başkanlık sistemine geçtik. Cumhurbaşkanı seçimi önemli bakanları artık o atıyor hükümet flan yok. Diğer önemli olanda Mecliste 300 Vekil üstünü çıkarmak Anayasal değişiklik içinde 400 vekill çıkarmak.

Şimdi siyasetten muhalefet sürekli biz parlamenter sisteme dönecez diyor ya bu bana hiç olacak gibi gelmiyor. İte kaka Cumhurbaşkanlığını kazansalar bile Meclis çoğunluğunu alamadıkları için bu tamamen hayel olur.

Hadi onuda aldılar diyelim Tekrar Parlamenter sisteme geçerseler erken seçime gitmeleri lazım. Erken seçimdede direk gene yüzde 30-35 oy ile AKP yanınada MHP'yi alarak iktidar olur. 1950 Yılından beridir ilk defa İktidar olma şansı yakalayabilen CHP bunuda geri tepip biz muhalefette iyiyiz yüzde 20 oyumuz sabit ne yaparsak yapalım alın iktidar siz olun demek gibi bir şey bu...

NOT: Muhalefet gerçekten Siyaset üretemiyor şuan tek buluştukları yer Erdoğan karşıtlığı yoksa Parlamenter sisteme dönme isteği flan fasa fiso.

• DEVA var artık alternatif yok demeyeceğim

• Neyin kimin ? Hangi Görüşün alternatifi DEVA ?

Anketlerde yüzde 1-2 bandında görünen partiye mi alternatif diyorsunuz gerçekten ?

• 0zkanK. kullanıcısına yanıt

Anketlere sayın Bahçeli gibi bağırsak belki sorun çözülür.

DEVA kimin derseniz güvenemediğim chp nin, ehveni şer diye oy atmak zorunda kaldığım akp nin alternatifidir benim içinSiyasette İnsanlarin Göremediği Bir Gercek 

not:sayın eklemesi yaptım başımıza bir şey gelmesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-400988AF7 -- 4 Aralık 2020; 4:2:59 >
  • fero f kullanıcısına yanıt

2 turda da %50.1 çıkamazsa kimse ne oluyor?

• Aynen Aynen kesin çıkmaz Siyasette İnsanlarin Göremediği Bir Gercek  2 Adaylı bir seçim sonuçta ya ikiside yüzde 50 nin üstünde veya altında çıkarsa ne olacak dimiSiyasette İnsanlarin Göremediği Bir Gercek  Soru gerçekten efsane. Deva Partisine oy verecem demenden anlamalıydım olayı.

Not: SEnin okuduğun mektebin... diye bir video vardı izlemeni öneririm.

• Onu tam olarak bilmiyorum ama 2. turda adaylardan biri çekilirse veya ölürse seçim referanduma dönüşüyor. %50 den fazla oy alamazsa 45 gün sonra yeniden seçim yapılıyor. Sanırım burada da aynı kural işliyordur.

• quote:

Orijinalden alıntı: krstarica

Adamlar İstanbul'u vermemek için seçime kırk tane fesat karıştırıp, 2 ay tantana yaptılar. Bütün medya organlarını yöneten bir AKP var.

Vay kardeşim benim nasilsin?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.