Şimdi Ara

Siyasetçiler ve sanatçılardan alkol yasağı tepkisi: 'Şeriatla mı yönetiyorsunuz?' (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
417
Cevap
2
Favori
15.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 150
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 4
  • Ortalama Mesaj Aralığı 14 dakika
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Favoriye Eklediklerim 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • 1234Rambo (31 mesaj) SnavS (26 mesaj) Treth (25 mesaj) kambochian (19 mesaj) Guest-2DF0CD106 (17 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (209 mesaj) Mobil (74 mesaj) Mini (66 mesaj) (68 mesaj)
  • @
193 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Cumhur ittifakının kaybedecek bir şeyi kalmadı.

Alkol yasağı geldi diye cumhur ittifakına oy vermekten vazgeçecek kimsenin olduğunu düşünmüyorum.

Ama kendi kitlelerini millet ittifakından uzaklaştırıyorlar böyle ofansif şeylerle. Yani bir yerde, ofansif sağcılıkla kitlelerini konsolide etmeye çalışıyorlar. "abi içmesinler ramazan ramazan" diyebilecek, en azından içinden geçirebilecek, bi %40'lık kitle var bu ülkede.

İşe yarar mı? -Bence önümüzdeki seçimde yine seçilecekler. Seneye yazın, sandık kurulacak.

• Yavaş yavaş suyu ıstıyorlar.Toplum çok tepki verirse geri çekerler sonra en boş zamanda bir daha ısıtırlar getirirler aynı şeyleri önümüze.Bu adamların amaçları belli değişmez.En başında da aynıydılar şimdi de aynılar.

O zamanlar köprüyü geçene kadar ayıya dayı diyorlardı.Şimdilerde yavaştan ayı demeye başladılar.

• Satış yasaklanmamalıydı, fakat şeriat ile bir ilgisi yok şu şeriat propagandasının bırakılması lazım. Kasıtlı sol kesimin damarına basmak için yapılmış hamleler. Adamlar içki içeni düşman görüyor kendine. Bu iktidarın şeriatı getirme ihtimali yok rahat olun. Şeriata en karşı olanlar bunlar yaşam tarzlarına bakarsak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Proprietor P kullanıcısına yanıt
    alkol zararlıdır, yazmak sizce akıllı adam işi mi? bilmeyen var mı? ama sürekli bunu yazan kişi art niyetli, yasakçı zihniyetlidir. zararlıysa içme. gerisinden sana ne? sen buraya yazınca ne oluyor sanıyorsun? derler adama.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kelise kullanıcısına yanıt
    sen şeriatı ne sanıyorsun? meydanlara dar ağaçları mı kurulacak ? alkolü yasakla ile başlayıp, mayo ile denize girmek yasağı ile devam eden, ülkeyi 500 yıl geriye götüren her türlü yasak, adını ne koyarsan koy, cumhuriyeti yıkma amacı taşır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1234Rambo kullanıcısına yanıt

Yok sen şeriatı sadece yasak koymak zannetmişsin.

şeriat islama uymayanlara günah işleyenlere idam, işkence gibi cezaları getiren bir sistemdir.

İslama göre şahıs işlediği günahlar için işkence çekip bedelini burada öderse öbür tarafta o günah için tekrar cezalandırılmaz inanca göre.

yani alkol yasaklandı ay şeriat geliyor değil. Şeriat gelirse eller, kafalar kesilir insanlar recm edilir, taşlanır.

• Bu açıkça insanların yaşam tarzına katılmaktır, sadece ellerinde yapabilecekleri güç var diye bunu kendi yaşam tarzlarını dikte etmek için kullanmalarından başka bir şey değildir. Şu andan sonra kimse bana dinime, yaşam tarzıma saygı göster deyip, saygı bes beklemesin. Kendi inançlarını zorla başkalarının hayatlarına dikte etmeye çalışanlar umarım en kısa zamanda kendi inançlarını yaşayamaz duruma gelirler.

• Belli günlerde belli saatlerde tekel bayiler ve ya alkol satışı yapan zincir marketler açılması ile sorun çözülür.

Dünya sağlık örgütünün tavsiyesi ile Dünya da bir çok ülke alkol satışını pandemi önlemleri amacıyla sınırlandırıyor. Bağışıklık sistemini zayıflattığı için.

17 gün Komple yasak doğru değil . Bunlara gerek yok.

• hiçbir mantıklı açıklaması olmayan bir uygulama ztn. siyasal islamın bi hareketi işte.

• fark ettirmeden şeriat getiriyorlar

• Erken Seçim gerekiyor erken seçim!

• quote:

Orijinalden alıntı: Proprietor

Cidden ülkedeki insanlar beynini kapatıp foruma giriyor istediğiniz kadar için banane aq zararını soran kişiye zararlarını yazdım ne istiyorsunuz konuşmayalım mı

Siz içiyorsunz diye zararı yok mu oluyor ne oluyor yani

Günde 1 bardak kırmızı şarap benim hayatımı uzattı. Daha evvelden 3 kalp krizi geçirmiştim. . 3 stentli kalp damarım yeniden tamamen tıkandı. Halsizlikten 6 ay dışarı çıkamadım. Kalbimin vuruş gücü yüzde 38 e düştü. Kalp nakli için sıraya girdim. Fransa da bir kalp doktoru bana kırmızı şarap tavsiye etti. Her gün 1 bardak. İlaç gibi içeceksin dedi. Ve mucize oldu. Kalp vuruş gücüm yükseldi. Yüzde 45 e geldi. Bypas olma gücüne kavuşmuştum. Yapılan anjiyoda kalp tıkalı olan damarların yanına yeni ağlar kılcal damarlar yaptı. Damar tıkalı olsada bu yeni kılcal damarlar kalbi iyi besliyordu. Ameliyata gerek kalmadı. Kalp ritm bozukluğumda olsa 20 senedir kalp sorunu olmadan yaşıyorum. Kalp doktorunun dediğine göre kırmızı şarabın mucize katkısı. Tabi iyi kırmızı şarap olacak. Köpek öldüren değil.

• Alkolikler, ayyaşlar çok üzülmüş.

Arabistan'a küfürlü şekilde gidebilirsiniz." diyenlerin ekseriyeti "Ben müslüman'ım." da diyor. Garip tezat. İçki dinen haram. Haram da, bu yasağın dinle ne alakası var? Bir bunu bizim garip muhalefet görmüş.

Arabistan'la dinin de alakasını bir bizim muhalif kesim kurar.

• portakalda da alkol var.o da yasak mı?

• Alkol tam tersi kanı sulandırır. İyi gelir.

• oooo içkiyi yasaklıyorlar şeriat gelecek

oooo fuhuşu yasaklıyorlar bunlar dinci

oooo tecavüzü yasaklıyorlar..yandık kadınlara peçe mecburmuş.mini etek satışı durduruluyor akp ci bunlar.

yok canım hepsi serbest buzlu bademleri hazırlayın tik tok ta canlı yayın var grup halinde o zaman rahatlarsınız.ohhhh be değilmiş.bakın ben ve komsunun karısı canlı yayındayız.bastır selami burası özgür bir ülke.

• win11 kullanıcısına yanıt
    Ata'ya dil uzatma şerefsiz

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Treth kullanıcısına yanıt

Aslen turizm sektörü ölmesin diye yapılıyor yoksa senin bahsettiğin gibi ince düşündüklerini hiç sanmıyorum. Zaten senin bahsettiğin gibi istisnai örnekler herhangi bir otelin elektrik-su giderini bile karşılamaz. İmkânlar dahilinde herkes işini evinden hallediyor. Neyse turist demiştik. Ama o zaman da esnaf benim suçum ne diyebilir. İçki satan tekel bayi peki benim suçum ne diyebilir. Herkes kazancının peşinde. İnanılmaz derecede çifte standartlar söz konusu. Pandemi diyorsun, kapanma olacak diyorsun eyvallah. Turist kabul ediyor turiste yasak koymuyorsun. Hayatî bir gereklilik mi turist peki? Ben bu yasaklarda art niyet seziyorum. He ben içki sigara içmem, sevmem o ayrı da bu tip yasaklar pandemi bahanesiyle hiç hoş olmuyor. Eşitlik değil ama adil olmasını, akıl ve mantık çerçevesinde uygulanmasını istiyorum. Yasak varsa hep beraber uyalım, bana yasaklar koyulurlen birileri, kongre-miting yaparsa elbette bu yasaklar gözüme batar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

Aslen turizm sektörü ölmesin diye yapılıyor yoksa senin bahsettiğin gibi ince düşündüklerini hiç sanmıyorum. Zaten senin bahsettiğin gibi istisnai örnekler herhangi bir otelin elektrik-su giderini bile karşılamaz. İmkânlar dahilinde herkes işini evinden hallediyor. Neyse turist demiştik. Ama o zaman da esnaf benim suçum ne diyebilir. İçki satan tekel bayi peki benim suçum ne diyebilir. Herkes kazancının peşinde. İnanılmaz derecede çifte standartlar söz konusu. Pandemi diyorsun, kapanma olacak diyorsun eyvallah. Turist kabul ediyor turiste yasak koymuyorsun. Hayatî bir gereklilik mi turist peki? Ben bu yasaklarda art niyet seziyorum. He ben içki sigara içmem, sevmem o ayrı da bu tip yasaklar pandemi bahanesiyle hiç hoş olmuyor. Eşitlik değil ama adil olmasını, akıl ve mantık çerçevesinde uygulanmasını istiyorum. Yasak varsa hep beraber uyalım, bana yasaklar koyulurlen birileri, kongre-miting yaparsa elbette bu yasaklar gözüme batar.

Kongre miting vb dedin ya o olay bana gore istifa dava hapis gerektiren bir mesele. Sen ve benim bu noktadaki şanssızlığımız cografyamiz bu cografya o insanlik seviyesine bu halk o tur liderlere uygun degil kare don ücgen götte durmaz ;)

Onun disinda tourist konusunda hükümetin turistleri kapatmaya cesaret edebilecegini sanmiyorum Ne AKP ne baska parti. Kspatabilecek olsa önce hava limanlarini kapatir turisti hic slmazdi zaten. Bu daha mantikli.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• uzun uzun yazarak kendinizi heba etmeyin. sağlığınız için he he deyip geçin.

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.