Şimdi Ara

Siyasetçiler ve sanatçılardan alkol yasağı tepkisi: 'Şeriatla mı yönetiyorsunuz?' (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
418
Cevap
2
Favori
16.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
193 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    elma armut yine karışmış sende. rusya'da yasak koymalarının sebebi kısa aralıklarla kutlama yaptıkları iki olay ve hızlı aşılamaya giriştikleri için, aşı olanların hızlı antikor üretmesini alkolün geciktirmesi. bizde ne aşı var ne aşılama. 30-55 yaş arasını bayrama kadar aşılayacağız de, kimse o sürede alkol tüketmez. ama üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek mesele. umarım anlayabildin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1234Rambo kullanıcısına yanıt
    Ben de onu diyorum ama sadece fazladan bu adamların İslamcı bı amaçları yok yapiyo salard da radikal dincilerin oyu için yapıyorlardı diyorum uzun adam hacli seferlerini övmüş bı adam derdi din degil

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • PyroSemi P kullanıcısına yanıt
    sen kulp bulmaya çalışsan da, yapılanın adı insanların hayat tarzına müdahaledir. anayasaya aykırıdır, keyfi bir karardır.

tabi ki korona ile alkolün satışının yasaklanması arasındaki, bizim bilmediğimiz , bilimsel bir gerekçe açıklanmazsa. merakla bu açıklamayı bekliyoruz.

• 1234Rambo kullanıcısına yanıt
    Lan AKP'nin neden yaptığını dedim AKP'nin mantıklı mı buluyorum dedim

• PyroSemi P kullanıcısına yanıt
    lan derken? senin yaşın kaç aslan parçası?

• Sağlık durumlarından ötürü alkol kullanan birisi değilim. Kimsenin kişisel zevklerine karışılmasını da haklı bulmuyorum. Bu durum tartışılmadan önce paylaşacağım videonun tartışılması daha önemli bence :)

• Siyasetçiler ve sanatçılardan alkol yasağı tepkisi: 'Şeriatla mı yönetiyorsunuz?'

Bugün ben bunu aldım. İki gün sonra alsaydım Covid bakımından yüksek riskli gruba girecektim. Bu müthiş hizmetinden ötürü hükümetimize şükranlarımı sunarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yer İsveç :

https://www.regeringen.se/pressmeddelanden/2021/02/forlangning-av-det-tillfalliga-alkoholforbudet/

https://www.krisinformation.se/detta-kan-handa/handelser-och-storningar/20192/myndigheterna-om-det-nya-coronaviruset/andra-sprakother-languages/turkiska_corona/nyhetsarkiv-turkiska

Hükümet: Saat 20:00’den itibaren olan alkol yasağı uzatıldı

Yeme-içme hizmeti sunan işletmelerde saat 20:00 ila 11:00 arasında mevcut olan alkol satış yasağı 28 Şubat 2021 tarihine kadar uzatıldı.

Salgın İsveç’te hala yüksek derecede yayılıyor. Hükümet ve İsveç Halk Sağlığı Kurumu (Folkhälsomyndigheten) mevcut kısıtlamaların ve tedbirlerin en az 3-4 hafta daha uygulamada olacağını düşünüyor.

Meyhane, bar ve restoranlarda bulunmak salgının yayılma riskinin artması ile bağlantılı olabilir. Hükümet bu sebeple yeme-içme hizmeti sunan işletmelerde saat 20:00 ila 11:00 arasında mevcut olan alkol satış yasağını 28 Şubat 2021 tarihine kadar uzattı. Alkol satış yasağı, 1 Mart tarihinden itibaren 11 Nisan 2021 tarihine kadar tekrar saat 22:00’den sonra geçerli olacak.

Huzurevleri yanı sıra och otel odalarına oda servisi ve otel odalarındaki mini barlar yasaktan istisna tutulmuştur.

Salgın durumunun kötüleşmesi halinde yasak daha da uzatılabilir. Durumun iyileşmesi halinde yasak 11 Nisan tarihinden önce kaldırılabilir.

• OPTİMİST kullanıcısına yanıt

Yani?

Ülke çapında alkol satışının 3 hafta boyunca tamamen yasaklanmasıyla bunun ne alakası var?

• 24 adet carlsberg şişe
    1 adet 20lik viski
    70lik tekirdağ altın serisi aldım.

Evdede açılmamış bailes , jager ve biraz viski var...

Hiçbir ramazan içmedim.. hatta dışarıda yemek bile yemedim saygı göstermeye çalısıyordum. Ancak bu ülkede bu davranışın karşılığını bulamadığım için kadir gecesinde rakı sofrası kurup sosyal medyamda canlı yayın yapacağım. Her gs maçını ise bir fıstık ve story eşliğinde geçireceğim.. özgürlüklerimin kısıtlanmasına tepki vermeden edemiyorum.

Bara gidip yanyana durma diyor işte, bu mantıklı bir önlem. Marketten veya eve servis olarak içki almayı yasaklamaktan bahsetmiyor.

Hükümet samimi olsa, geçici olarak online alkol satış yasağını kaldırır, evlere servis satış yapılabilir. Kalabalık ve bulaşma tehlikesini engeller, kimse de laf edemez o zaman.

Ama amaç Ramazanda alkolü engellemek olunca mantık kalmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: hulkibey

Yani?

Ülke çapında alkol satışının 3 hafta boyunca tamamen yasaklanmasıyla bunun ne alakası var?

Kendince kaynak veriyor işte. Okumadan atmış, kendini haklı çıkaracak ya.

İsveç'teki yasak ile bize dayatılanın uzaktan yakından alakası yok. Ayrıca açıp baksınlar bir zahmet İsveç'in alkol tüketimi kaç litre, bar meyhane kültürü nasıl kaç tane var, sonra da Türkiye ile kıyaslasınlar.

Yeri gelince medeni kanunu şurdan aldınız cezayı burdan aldınız şu kanunu ordan yürüttünüz diye milli mücadeleye laf atmasını iyi biliyorlar, işlerine gelince de yurt dışını örnek veriyorlar.

Gel de laf anlat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sirkadyen -- 28 Nisan 2021; 18:17:21 >
  • hulkibey kullanıcısına yanıt

Alkol satışı da yasak. İçen kendi bilir ben yasaklanması taraftarı değilim ama Dünyada da bu tip uygulamalar var , başka ülkeler de bunu yapmıştı, olayın şeriata bağlanması enteresan

Hiç enteresan değil. Birincisi o ülkeler şeriat heveslisi diktatörler tarafindan yönetilmiyor. Ikincisi, bahsettiğiniz yasaklar insanların toplanmasını engellemek icin. Normal saatlerde insanlarin alkol almasina bir yasak yok.

3 hafta boyunca, tüm ulke genelinde alkol satisini tamamen yasaklayan bir baska ulke var mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hulkibey -- 28 Nisan 2021; 18:39:1 >
  • ülke nin yönetimi her geçen gün kötüye gidiyor adalet hukuk kalmadı

Ben o ülkeler öyle değil diyorum. Yorumun gerisi size ait.

Neticede Turkiye'de 3 hafta boyunca alkol satışının yasaklanmasının dünyada başka örneği de yok, pandemiye bir etkisi de yok, dinci zorbalıktan başka açıklaması da yok.

Cevap veremeyince kacmanızı anlıyorum tabi... Daha da yazmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hulkibey -- 28 Nisan 2021; 19:8:23 >
  • Arkadaş yukarıda güzel yazmış. 15 liraya bira alırken de pek özgür sayılmıyoruz aslında 😂 Hakkaten 15 20 liraya bir tek sise dandirik bira alıp da gazimizin alinmasi da ayri bir durumdu... Hepten komediyiz. 12 13 dolara 12 li bira alıp su niyetine içiyorduk yurtdışındayken. Çünkü hakikaten sudan daha ucuzdu. Burda zaten tüketmiyorum. Tam anlamıyla lüks oldu. Raki 150 lira bira 15 lira... Zaten yasak gibi bir şeydi... Ramazan pandemi derken güzel bahane oldu...

Ne zamanki kimse kimsenin "insanlara rahatsızlık vermediği sürece" kararlarına seçimlerine karışmaz, o zaman adam akıllı bir ülke olacağız İnşallah...

• Alkol yasaklandı diye şeriatla mı yönetiliyoruz oldu? Rusyada şuan da içki satışını yasakladı. ee onlarda mı şeriatı referans almış. İçmeyeceksiniz karantinada içki işte o kadar.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.