Şimdi Ara

Siyasetçiler ve sanatçılardan alkol yasağı tepkisi: 'Şeriatla mı yönetiyorsunuz?' (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
418
Cevap
2
Favori
16.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
193 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bencil insanlar bunlar, onların özgürlüğü kısıtlansa biz yine onlara destek olurduk. Yoksa ben de çıkıp söyleneyim, niye bu kadar camiye gerek var, o kadar vergi ödüyoruz. Ben kullanmıyorum, kapatılsın, yıkılsın.
  • alkol satışı yönetmeliğe bağlı ve serbest. 18 yaş üzeri tüketim, tüketicinin isteğine bağlı. yani, size ne oluyor çok bilmişler? başkasının hayatını nasıl yaşaması gerektiğini hangi hakla dikte ediyorsunuz? baştan sona garabet.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • menemen yapmaktan biraz fazlasını kıvırabilen, a101 ya da bim'den aldığı ucuz elma ya da fişne suları ve pakmaya ile güzel şeyler yaratıp vergi içmekten de kurtulur.

medyada tırtır etmenin alemi yok.

karanlıksa, ışık yoksa, gözlerini geliştir, karanlıkta gör...  

• balomer kullanıcısına yanıt

• 1234Rambo kullanıcısına yanıt

Sonuç yasak işte ;) şeriatcı ve kısıtlayıcı rusya

• Emrah_d kullanıcısına yanıt
    eğlence kutlaması ve hızlandırılmış aşı süreci var. aşı olunduğunda alkol bilim adamlarınca önerilmiyor. "sonuçta" deyip geçemezsin. spor olsun diye mi yazıyorsunuz?

• Yahu zaten yasalara uyan kim. Bunların dönemindeki hukuksuzluk hangi dönemde oldu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-42DBB8773 -- 28 Nisan 2021; 15:37:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emrah_d kullanıcısına yanıt
    Şu dönemde ozgurluk felan olamaz artık hastaneler tiklik tıklım dolu yok artik saldım çayıra mevlam kayira ben de isterim yasak masaj olmasın ama insanlar ölüyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Adamı eve kapatıyorlar bir de alkol almasını engelliyorlar. Sonra da demokrasi lafını ağzından düşürmüyorlar! Demokrasi değil diktatörlük...

Kapatma kararına diyecek yok da adamın virüs kapmasi ile alkol arasındaki bağlantıyı çözemiyorum.

• Bu kadar vergi aldıkları bir ürün kalemini kısıtlamaları ironik olmuş.. Bu arada ben kullanmıyorum kim ne yapıyorsa yapsın insanları rahat bırakın arıtk.

• PyroSemi P kullanıcısına yanıt
    konuya dönüver, alkol satışı neden yasak? korona ile ilgisi ne? sen özgürlük nedir bilmeyebilirsin, bilene laf edecek kadar neye güveniyorsun?

Ben ateistim ama bu adamların sadece çıkara baktığını biliyorum sandığa bile gitmeyen radikal dincileri çekmek için yaptığını söyleyenler var bana başta mantıklı geldi ama 3 hafta mi ne alkol satışi yasaklandı diye onların oy vereceğini düşünmüyorum

ne olduğunu sormadım. acillerin dolu olmasıyla , alkol satışının yasaklanması arasındaki bağlantıyı sordum. var mı cevabın?

Yok ben de diyorum ki fikrim yok sadece böyle diyen var mantıklı duruyor dedim

• Hayatımda ağzıma alkol sürmedim ama beni bile ziyadesiyle rahatsız etti bu karar.
    "Şu dönemde ozgurluk felan olamaz artık hastaneler tiklik tıklım dolu yok artik saldım çayıra mevlam kayira ben de isterim yasak masaj olmasın ama insanlar ölüyor"

yazmışsın. kendi yazdığının anlamını kavramak zor mu?

• Aslına bakarsan biraz mallık
    Ama ben herkes Müslüman değil ki muslumanlar bile din diye yasaklamamis hiç bir zmn(Osmanlı'da yasaklanma sebebleri belli donemler bir kere ve ayrıca o zamanlar tüm şehir zil zurna sarhoş)

Ben alkol anlamında Rusya için dedim.hastalık bitsin diye devletlerin karışmaması gerektiğini İngiltere gibi davranmasını gerektiğini düşünüyordum ama bitsin lanet hastalık da kurtulalim

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.