Şimdi Ara

Siyahı futbolcular ve evrim (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
0
Favori
2.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Biri beyaz digeri siyah 2 bebegi,ayni ortamda büyûtün.Göreceksinizki arada evrim açisinda hiç bir fark yoktur.Belki siyah bebek ileride doktor,beyazda muslukçu olabilir!
    Yurt disinda yasadigimdan çok siyahi insanla tanistim.Bunlarin içinde ûniversitede profösör olan siyahta var.Dansinkte kapici olanda.Her sey egitim ve ortam ile ilgili.
    Siyahlar ve beyazlar arasindaki farklar,bence 2 bölge insandaki olabilecek farkliliklardan ôte degildir!
    Mesela bir karadenizli ile anadolulu, veya kutupta yasayan bir insanla ,ekvatorda yasayan bir insandaki farkliliklar gibi
    Siyah insanla beyaz insanin arasinda fark oldugunu iddaa eden insanlarla,hristiyanlarin mûslûmanlara göre daha akilli oldugunu iddaa eden insanlar gibi absürddûr.Bu iddalari hep ayni tip ve çizgideki insanlar bilinçli olarak ortaya atar.Maksatlari sadece irkçilik ve kafatasçiliktir.

• quote:

Orijinalden alıntı: K.MARX

Futboldan biraz haşır neşir olanlar bilirler.

Avrupalı futbolcular teknik özellikleri ve futbol zekalarıyla

Siyahı afrikalı oyuncular ise vucut yapıları hızları ve cabukluklarıyla bilinirler.

Bence evrimin bir kanıtıdır.

Şöyle anlatmak gerekirse bir çok ileri zekalı bilim adamıda beyazdır.

Yani afrikalı insanlar evrimleri avrupalı insanlara göre bir ölçüde daha geride.

Etoya muz atan zihniyetle şiddetle kınıyorum insanları ayırmıyorum fakat.

Siyahı insanlar ile avrupalı yada asyalı bir beden arasında evrimleşinde mutlak farklılıklar var.Özellikle maymunlar ile insanlar arasındaki genetik farkın yüzde 2 oldugunu göz önünde bulundurursak.

bence eğitim imkanıyla alakalı bişi. pele de teknik futbol zekası yokmuydu. ona kalırsa kaç mılyarlık musluman toplum dan çıkan mucit sayısı yahudilerden çıkandan azdı . yani anlatamadım tam ne demek istedgimi afrıkadakı adamın ımkanıyla amarıkadakı admaın aynı değil

• quote:

Orijinalden alıntı: bahtiyar0011

bence zenciler daha üstün

bende öyle düşünüyorum. cem yılmaz zencilerle ilgili bişiler anlatıyodu gösterisinde manyaktı
  • quote:

Orijinalden alıntı: 60kc3

quote:

bende öyle düşünüyorum. cem yılmaz zencilerle ilgili bişiler anlatıyodu gösterisinde manyaktı

Arkadaşlar abartmıyorum 50cm'den uzun olan var.
    Şakacının biri bir videonun bağlantısını bana mail atmış da oradan gördüm.
    Sorun bu değil zaten de...
    Bu kadar uzun bir alet üretim hatası mıdır, genetik birşey mi nedir yani?
    Bu konuda zenciler neden hep ön planda?

• quote:

Orijinalden alıntı: berat23

quote:

Orjinalden alıntı: lehrer35

quote:

Orjinalden alıntı: LeVeL

Adamlara zeki değiller diye evrimsel açıdan geri demek çok yanlış. 1 zenci 1 beyaz in olduğu ortamda zenci kizi kapiyorsa evrimsel açıdan yeterince iyilerdir. Maddi durumlari ayni olmak şartıyla.

Zencinin kızı kapması burada açıkça yazılamayacak fizyoloji ile ilgili bir şey. Bununda evrim ile ilgili olduğu iddiaları var. :)

o işin evrimle alakası olması bilimsel açıdan imkansız .bu durumda afrikadan çok daha hızlı üreyen asyalılarda bir değişiklik olamsı beklenirdi ki asyalı bayanların anatomileri ortada.isterseniz ayrı konu açıp orda tartışalım bu konuyu,evrimin açığını yakaladım bırakmam.

Ayri bir konu açıp ne demek istediğinizi anlatsaniz çok memnun olurum. Konunuzu bekliyorum.

• Evrime inanan arkadaşlar isterlerse birde şu linke bir göz atsınlar.
    http://www.harunyahya.org/evrim/hy_evrim_aldatmacasi/ek.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black.Sabbath

Evrime inanan arkadaşlar isterlerse birde şu linke bir göz atsınlar.

• Alakası yok..Afrikalılar daha geride çünkü ekonomi malum...

Tenlerinin rengi de matematiksel konumla ilgili...

Daha iyi top oynarlar çünkü çocukluktan beri top peşindeler...

Bazı şeyleri de kanıt yapıcam diye abartmayın..

Hadi diyelim onlar evrim geçirdi..Başka bi varlıktan geldi..Peki ilk varlık nerden geldi? O da mı evrim geçirdi,peki onun öncesi ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ::SadeceÖğrenci:: -- 20 Temmuz 2009; 20:35:16 >
  • quote:

Bilim çevreleri bu adamla dalga geçiyorlar,Richard Dawkins bu kişinin foyasını meydana çıkardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metalok

quote:

Orijinalden alıntı: 60kc3

quote:

Arkadaşlar abartmıyorum 50cm'den uzun olan var.
    Şakacının biri bir videonun bağlantısını bana mail atmış da oradan gördüm.
    Sorun bu değil zaten de...
    Bu kadar uzun bir alet üretim hatası mıdır, genetik birşey mi nedir yani?
    Bu konuda zenciler neden hep ön planda?

fake tir abi ya
    tamam iyi şeyleri varda 50 biraz fazla yani

• quote:

Orijinalden alıntı: ÖrgütLENIN

quote:

Orjinalden alıntı: ilkerinanç

yok siyahi futbolcuların daha hızlı vs olmaları allahın varlığının bir kanıtı.yanlış bilgilendirmişler sizi informasyon yanlış...
    eğer evrim falan gerçekten olmuş olsaydı atalarımız maymun değil öküz olmalıydı... bu da olmadığının bi kanıtı bence...

sende iyiden iyiye saçmalamışın be hocam; adam orda maymunla insanın arasında genetik olarak yüzde 2lik fark var diyor..sen gelmişin öküz diyorsun...he sen diyorsan ben biliyorum öküzden geldiğimi ona karışmam...siyahi topçuların daha hızlı olmaları allahın varlığının kanıtı olamaz...mantıksız bir çıkarım

evet mantıklı dedim mi?evrime de mantıksız diyorum ben zaten sorun değil...
    bu arada başlığı okuyacaksın mesajımı birkaç kez okuyacaksın bakacaksınki alala..vay be...

• Araştırırsanız Japonlar'ın boylarının daha kısa olmasına rağmen zekalarının dünya ortalamasına göre daha yüksek olduğunu görebilirsiniz.

Evrimle ve kalıtımla alakalı bişey bu.Her zenci her beyazdan fiziksel olarak daha güçlü olacak diye birşey de yoktur. Bu o kişilerin ataları ve zamanında atalarının kendilerini fiziksel olarak geliştirme seviyeleri ile belirlenen bişeydir.

Bunun zencilerin evrimsel açıdan daha geride olduğunu göstermez, ancak zeka gücü yerine fiziksel güce yönelilk evrimleştiğini yada doğal seleksyona uğradığını gösterir.
  • bu çok uçuk bi genelleme olmuş...

evrimi, teorileri, bilimi, herşeyi bi kenara bıraktım. fenerbahçede bi zenci aurelionun gidişiyle birlikte tüm ortasaha neredeyse çöktü. yerine josico maldonado selçuk falan filan denendi ama hiçbiri o zencinin yerini tutamadı. çünkü hiçbiri onun kadar zekasıyla oynayamıyordu.

sırf bu bile bu acayip teoriyi çürütür. bilimsel muhabbetlere girmeye gerek bile yok
  • IQ: Kişisel zekamızdır. Beyinsel zekamız olarak değerlendirebiliriz. IQ bizim karşımızdaki konuyu anlamamıza yardımcı olur. Doğuştan gelen bir özelliktir daha sonra bunu yükseltme oranımız diğer zekalara göre daha az konumdadır.

IQ beynimizin sol lob undan kaynaklandığını söyleyebiliriz. Çünkü sol lob beynimizin sayısal kısmında kullanılır. IQ'su yüksek olan kişiler daha çok sayısal konularda başarılı oldukları gözlenmiştir. Bunu geliştirmek için sayısal sorular çözebiliriz.

EQ: Kişilerin duygusal zekası olarak tanımlanır. Sözel konularda daha başarılı olurlar ve beyinin sağ lobu kullanılır. Kişilerin çevre ile iletişimini sağlaması EQ’nun genel özelliklerinden olmaktadır. Kişilerle olan ilişkimizi düzenlemekte bunu kullanabiliriz. Anlaşılacağı gibi duygusal zeka IQ ya göre daha fazla arttırabilmek imkanımız var. Çocuklukta etrafıyla konuşmayan bir kişinin ilerde çevresi ile daha iyi ilişkiler kurduğunu fark etmişizdir. Buna örnek olarak kendimizi de gösterebiliriz. Gün geçtikce çevremiz ile daha iyi diyaloglar kurabiliyoruz. Buda EQ nun daha rahat geliştiğini gösteriyor. Çevremiz ile diyaloglara özen gösterip sorunları çözebiliriz.

SQ: Kişilerin ruhsal zekası olarak tanımlanır. Kişiler bunu kendi içlerindeki ruhsal denge, ruhsal zeka olarak da tanımlayabiliriz. SQ, bizim IQ ve EQ değerlerinin toplamı olarak da değerlendirebiliriz. Çünkü ruhsal dengemizi sağlamak için IQ ve EQ nun düzenli olması gerekir. Yine aynı şekilde eşitliğin diğer tarafı yani SQ arttığı takdirde IQ ve EQ düzeyinde de artma meydana gelecektir. Bunu ise EQ ya göre daha çok yükseltebiliriz. Bunun için sözel zeka soruları çözebiliriz. Bu hem hayal gücümüzü hem de sayısal zekamızı kullanarak artmasını sağlar.

Şimdi bunları karşılaştırmak gerekirse zeki ama başarısız insan görmek çok zor değildir bunun sebebi ise EQ dur. Çünkü çevresi ile iyi bir iletişim kurmadığından dolayı ders çalışması gerektiği konularda başarısız kalır. Çevremizde zeki olmayan fakat başarılı kişilerin temel kaynağı da buna dayanmaktadır. Peki çevre ile ilişkileri iyi olan ve EQ du yüksek olan kişilerde de başarılı olamadıkları olur bunun sebebi nedir? Bunun sebebi ise SQ dur. Yani ruhsal dengesini sağlayamadığından dolayıdır.

IQ sorunlarda tepkisiz kalır. Tepki vermez.

EQ şaşırır ama ne yapacağı konusu tam olara çözemez.

SQ bu iki zekanın kavramı olduğundan dolayı sorunu çözer.

Tabi zeka çeşitleri bununla sınırlı değildir. Daha bir çok zeka çeşitleri bulunmaktadır. Ama en çok karşımıza çıkan ve bize gerekli olan bu üç zeka çeşididir.

Unutmayalım kullanılan özeliklerimiz artar, kullanılmayanlar azalır.

Tamamı alıntıdır.Kendi bulunduğum forumdaki bir konudan yazı.Çok hoşuma gitti
    Mesela kendimden örnek vereyim.Geçen sene sayısalım çok iyiydi çok çalışıyordum.Ancak bu sene nasılsa yaparım diye boşladım.Tek bir sayısal sorusuna bile bakmadım.Ne oldu dersiniz sözelim yükseldi sayısalım düştü.Kullanmadığım için çok iyi bildiğim ingilizce bile elimden gitti.

• O diilde birde söylenti var, zencilerin koktukları yönünde. Bilen varsa meraktan soruyorum; Bu koku kötü bir koku anlamında mı yoksa beyazların farkettiği kötü anlamda değil farklı bir koku anlamında mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: metete

quote:

Son gülen iyi gülermiş...

• quote:

Orijinalden alıntı: PAXMAHNHOB

O diilde birde söylenti var, zencilerin koktukları yönünde. Bilen varsa meraktan soruyorum; Bu koku kötü bir koku anlamında mı yoksa beyazların farkettiği kötü anlamda değil farklı bir koku anlamında mı?

zenci arkadaşlarım var ama öyle belirgin bir koku yok bence.

@bahtiyar

abi 50cm ne demek,kesin fake o...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SONY_55

quote:

quote:

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SONY_55

quote:

quote:

Son gülen iyi gülermiş.

• Olaya yanlış açıdan bakıyorsun afrika da avrupad ki eğitim imkanları varmı avrupada ki gibi üniler veya liseler var mı?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.