Şimdi Ara

Siyah Ekran Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar elimde Casper marka bi laptop var. Win 10 yüklediğimden beri açılışta siyah ekranda kalıyor. Belki 2 yıldır cihaz bu şekilde. Önceleri nadir olarak ekran geliyordu ama artık o da gelmiyor. Fare imleci de görünmüyor ( nette çözüm ararken gördüğüm videolarda fare imle aktifti ) Hdmi ile tv ye sorunsuz bağlanıyor ama kendi ekranı gelmiyor.

Cihaz açılırken Ctrl alt del ile bi menüye girebiliyorum. Oradan sistem geri yükleme yaptım olmadı, bilgisayarı sıfırla dedim yine olmadı. Ne yapabilirim ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• ctrl alt del yaptıktan sonra dosya menüsünden yeni görev çalıştır diyip explorer.exe yazınca masaüstünüz geliyorsa şayet virüs kaynaklı bir probleminiz var demektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dj_mero

ctrl alt del yaptıktan sonra dosya menüsünden yeni görev çalıştır diyip explorer.exe yazınca masaüstünüz geliyorsa şayet virüs kaynaklı bir probleminiz var demektir.

Gelmiyor hocam

• sizin HDMI kablo sürekli bağlı mı duruyor? onu çıkardığınızda da ekran gelmiyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dj_mero

sizin HDMI kablo sürekli bağlı mı duruyor? onu çıkardığınızda da ekran gelmiyor mu?

Bilgisayarı 2 yıldır nerdeyse kullanmıyorum zaten. Win 10 yükledikten sonra oldu bu sorun, netten baktığımda ekran kartı uyumsuz olduğu için görüntü gelmediğine dair bilgiler okudum ama en son ekran kartı driveri da yetmedi. Denemek için hdmi ile tv ye bağladım öyle gördüm tv de görüntü olduğunu. Windows 8 e dönsem sorun çözülcek gibi sanırım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.