Şimdi Ara

Siyah duman vurma sesi ve çekisten düşme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle merhaba üstadlar. 2006 kia cerato 1.5 dizel sahibiyim. Dün otoyolda aracı biraz sıkıştırdım ve gişede yavasladigimda motordan şıkırtı,vurma sesi geldiğinin farkına vardım. 5 dakika boyunca yoğun siyah duman attı ve çok baygın gitti. Biraz kullanınca dumanı azalttı ve çekiş eski haline döndü ama ses kesilmedi. Enjektörlerden şüphelendim yoldan dönüp hemen Ustama gittim. Usta komple motor yapılması gerektiğini sesin enjektör değil alttan geldiğini söyledi. Ama benim aklıma yatmadı bu iş. Piston Segman gömlek sorunu olsa siyah duman atar miydi ya da düşen çekiş 5 10 dakika sonra eski haline döner miydi üstelik ben tamirhaneye kadar 1 saat yaklaşık 40 km yol gittim sorun motorda olsa yatak sarmaz mıydı? ben sesi dinlediğimde ses aşağıda değil yukarıda daha fazla. Buna ek olarak üfleme, beyaz mavi gri duman durumu da yok arabamda. Değerli yorumlarınızı paylaşırsanız çok seviniriz. Şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• semihmutlu S kullanıcısına yanıt
    enjektörler şıkırtı yapabilir kesinlikle ve kesinlikle iyi bir pompacıya gitmelisiniz enjektörler kötü ise ve fiyat uygunsa sıfır alıp takmayı öneriyorum. onun haricinde ölü motor yağ eksiltir mavi duman atar. ama ses yataklardan geliyorsa sorun büyük öncelikle enjektörlere bakmanızı öneriyorum

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Araç yağsız kalmış , yatak sarmış olabilir. Daha önce araca işlem yapıldı mı ? Birkaç gün önce ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.