Şimdi Ara

Siyah Arabanın Toz Derdi!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
23.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bir aydır yeni bir corsa sahibiyim ama dikkat ettiğim bir konu var ben arabaya alır almaz direk boya koruma yaptırdım, sorun şu diğer siyah metalik arabalara da bakıyorum benim araba onlardan daha fazla toz emiyor daha fazla çok toz gösteriyor yani daha çabuk kirleniyor,

Bunun nedeni sizce nedir aradaşlar, aracın yeni olmasımı, boya koruma mı yoksa corsanın boyası ile ilgili bir şeymi, bir golf yada civic gibi benim araç neden temiz durmuyor....

Siyah Arabanın Toz Derdi!!!

• Siyah arabanın toz derdi bitmez.Bende de aynı maalesef.Yagmur yagar milletin arabaları temizlenir benimki de dalmacyalı gibi olur

Arabayı yıkarken bile 1-2 dk icinde toz alıyor maalesef.Tabi arabaların hepsi alıyor ama siyah daha cok belli ediyor.

Herseye ragmen siyah forever!!
  • bence de siyah reng daha iiii yakisio arabalara!!
    ama sık sık yikatmak gerek
  • ben almaz demiyorum bende seviyorum arabamı ama sanki diğer marka arabalar daha az toz alıyor biizm kapıda bir tane golf var adamın arabası kirlenmedi benimki gri oldu biraz. dolaşmaktan mı anlamadım. boya koruma mı bir şey yaptı yoksa onuda çözemedim.
  • dediğiniz gibi çok gezmekten olabilir. bizim Caddy de koyu gri temizken güzelde temizleyene kadar canım çıkıyo
    geçen gün dayımın beyaz hacimuratını yıkadık neredeyse silmeye gerek kalmadı, bi de parladı ki şerefsiz beyaz arabanın gözünü seveyim demekten kendimi alamadım.
  • Siyah renk araç almak zorluğunuda kabul etmektir bence, devlet araçları falan siyah tamam da kendi kullanacağı aracı neden siyah alır ki insan ?
  • Tamam siyahın bakımı zordur ama temizken de diğer renklerden daha parlak ve gözalıcıdır
  • black,siyah,füme,metalik füme
  • quote:

Orjinalden alıntı: MaviBodrum

Siyah renk araç almak zorluğunuda kabul etmektir bence, devlet araçları falan siyah tamam da kendi kullanacağı aracı neden siyah alır ki insan ?

Daha güzel göründüğü için.. Ayrıca zevk ve renk meselesi.

Benim aracımda Kül giri bi nevi Koyu giri hemde baya bi koyu, o da çok toz tutuyor. 4 - 5 günde bi yıkatmak gerekiyor.
  • Siyah binme toz olur, beyaz binme söz olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: MaviBodrum

Siyah renk araç almak zorluğunuda kabul etmektir bence, devlet araçları falan siyah tamam da kendi kullanacağı aracı neden siyah alır ki insan ?

Ne alaka anlamadım ?

Ben hangi arabayı alırsam alıyım siyahını alırım.İsterse ferrari olsun.Devlet aracıyla ne alakası var.Trolarda sarı arabalara biniyor , cilikka ve sarı stilo bişe mi cagrıstıryor yani

• Benim araç metalik gri ama bir dahaki sefere kesinlikle siyah almayı düşünüyorum.
    Toz çok büyük dert ama arabasını seven zaten temiz tutar, kendine güvenen almalı yani birde siyah arabalara galerilerde parlak göstermöek için gazyağı sürüyolar isteyen denesin bi, sonuçları hakkında mesul değilim peşinen söyliiim
  • Black 4ever.
  • 1 sene veya 1,5 sene geçtikten sonra tozu tutmaz eskisi kadar. boya yumaşak olduğu için cila içinde geçerli toz oturup kalır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ..dEnZeL..

Siyah arabanın toz derdi bitmez.Bende de aynı maalesef.Yagmur yagar milletin arabaları temizlenir benimki de dalmacyalı gibi olur

dalmaçyalı mı
  • Benimde arabam (clio III) siyah ve sizlerin de dediği gibi çok çabuk toz oluyor ama bence her şeye rağmen değer. İyi ki siyah almışım! Gün aşırı yıka(t)mak gerekiyor!
  • Ya her gün yıkamak lazım tabi. Toz tutunca iyi olmuyor da temiz olunca da süper oluyor namussuz.
  • olsun bazı modellere siyah çok yakışıo
  • hergun yıkatmak lazım diyorsunuzda bir yıkama 10 YTL olsa. haftada 1 kere yıkatılsa ayda 40 YTL yapar. Az para değil bence.
    Ben kovamı aldım süngerimi ve araba şampuanımı aldım. Çok kirli olmadığı zaman kendim yıkıyorum ancak falza kirlendiğinde yıkatıyorum.
    Hem arabamla ilgilenmiş oluyorum. Hemde kar etmiş oluyorum.
  • olsun deyiyo
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.