Şimdi Ara

siyah araba,cinayet sebebidir. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
1
Favori
3.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: osmanbardak

quote:

Orijinalden alıntı: echomaniac

siyah arabayı sevmem yazın kazan gibi kaynıyor içi klima bile pek fayda olmuyor
    bakınca insanın içi kararıyor tabii zevk meselesi yıkaması parlatmasıda kolay değil hemen toz oluyor

siyah en asil renk bence fakat beyaz candır ne güneş yanığı olur ne yazın çok ısıtır

anlaşılan hiç beyaz aracınız olmamış yada uzun yola beyaz bi araçla çıkmamışsınız hocam.. araçtan ne sinek lekesi nede asfalttan sıçrayan zift lekesi yıkamayla değil pastayla zor çıkıyor evde bir siyah birde beyaz araç var beyaz mı asla birdaha.. evet siyah araçta dikkat istiyor ama ne sinek böcek nede asfalt lekesini göstermiyor ancak zevk meselesi her şeye değer siyah aracın albenisi havası.. özellikle jepp yada büyük bi araçsa yada c-d segmenti oturaklı araba ise..

• siyah arabanın dezavantajı çok fazla çizik daha çok belli olur, yıkarsın hemen toz kir, yazın daha sıcak olur. Ama o yeni yıkandıgındaki o görüntüyü asaleti hiçbir renk veremiyor
  • siyah öyle. verdiği tadı hiçbir renk vermez. bakana güzel sahibine eziyet. son 3 arabamdan 2 si siyahtı.
    su an da siyah.

https://store.donanimhaber.com/fa/2c/40/fa2c402fdc89521c526c1f14ef15519d.jpg
     siyah araba,cinayet sebebidir.

• Gri araç uzun yolda tehlikeli olabilir.. asfalt ile aynı renk olduğu için.

En iyisi beyaz bence.
  • öcüü.. Ö kullanıcısına yanıt
    yahu şu foruma geldiğimden beri;
    siz hiç şöyle yapmamışsınız siz hiç böyle etmemişsiniz.siz bilmiyorsunz.. vs. v.s gibi yazılar geliyor atığım yorumlara yahu bilmesek yazmayız. olabilir kardeşim.demek istediğim şuki açık renkler ışığı iyi yansıtır.Işığı yansıtma konusunda en iyi renk gümüştür fakat gümüş gri renkler ileride güneş yanığı yapıyor 10 yaşından sonra.metalik renklerin hepsi böyle.araştır kardeşim.beyaz renk opak boyadır.siyah araçlar güneş ışığını yansıtamaz soğurur.ateş gibi yapar.kaportaya dokunamazsın temmuz aylarında.
    siyah renklerde evet makam araçlarına iyi gider.
  • quote:

siz hiç şöyle yapmamışsınız siz hiç böyle etmemişsiniz.siz bilmiyorsunz.. vs. v.s gibi yazılar geliyor atığım yorumlara yahu bilmesek yazmayız. olabilir kardeşim.demek istediğim şuki açık renkler ışığı iyi yansıtır.Işığı yansıtma konusunda en iyi renk gümüştür fakat gümüş gri renkler ileride güneş yanığı yapıyor 10 yaşından sonra.metalik renklerin hepsi böyle.araştır kardeşim.beyaz renk opak boyadır.siyah araçlar güneş ışığını yansıtamaz soğurur.ateş gibi yapar.kaportaya dokunamazsın temmuz aylarında.

dur hocam bu ne sinir bu ne öfke tamam beyaz iyidir.. bu kadar tepki yapacağınızı bilsem mazallah asla alıntı yapmazdım...
    tekrar kusura kalma aslı arası bi fikir beyan ettik keşke yok hocam var beyaz aracım kullandım ama sizin dediğiniz gibi değil bak ben memnunum yazsaydınız da hoş bi sohbet olsaydı..

• quote:

Orijinalden alıntı: öcüü..

quote:

dur hocam bu ne sinir bu ne öfke tamam beyaz iyidir.. bu kadar tepki yapacağınızı bilsem mazallah asla alıntı yapmazdım...
    tekrar kusura kalma aslı arası bi fikir beyan ettik keşke yok hocam var beyaz aracım kullandım ama sizin dediğiniz gibi değil bak ben memnunum yazsaydınız da hoş bi sohbet olsaydı..

üstad öfke falan yok asıl sen kusura bakma sözüm sana değil bu forumdaki herkese genel bi rekabet var sanki

• yok hocam rekabet edecek yaşı çoktan geçmişiz yaş olmuş 50... evet haklısınız bazen çok saygısız insanlar çıkıyor karşınıza bende denk geliyorum ama olsun onlarıda öyle kabul etmek gerek sonuçta Allah herkese her meziyeti vermemiş...

arkadaşın konusunuda dağıtmayalım ben sadece tecrübemi yazdım inan beyaz araç normal kullanımda yıkamada güzel ancak en ufak izi lekeyide saklayamıyor..

beyaz bi gömleği inan en kral 2 gün giyebilirim kolu yakası derken.. ama koyu bi renk olursa 4-5 gün giyerim.. ama yazın elbette sıcak olacaktır bir miktar daha

gülü seven dikeninede katlanacak hocam.. bende isterim yeşil mavi bi araba ama araba araba değil oyuncak gibi duruyor..
  • öcüü.. Ö kullanıcısına yanıt
    haklısınız valla leke konusunda .ama toz konusunda gümüş gri aracımı aylarca yıkatmıyorum açık havalarda belli etmiyor tozu.yanlız metalik boya olduğu için boyası bozuldu sanırım ufak bi yanık oluşuyor gibi.onu anlatmak istedim ben.saygılar iyi forumlar
  • Beyaz, füme ve kırmızıdan başka renk araba almam, proje yaparsam marjinal bir renk seçerim orası ayrı
  • Anlaşılan Sıkıntısız renk yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şöyle bir durumda var siyah veya koyu renk araç sahibi kiri, tozu pisliği temizler veya temizletir ama gri renk araçlarda kirli bile olsa farkedilmediği için temizletilmez, bunu tıpkı şuan benzetebiliriz terleyip kokunca yıkanman gerçekten temizlenmek yerine deodorant sıkmak gibi bişeydir bu, yani aslında koyu renkli araçlar gri araçlara göre daha daha bakımlı olur diye düşünüyorum.
  • En iyisi beyaz. Hem bakması hem satması hem binmesi kolay
  • her yağmur yağmasından sonra küfrediyorum, her yıkamadan sonra tekrar aşık oluyorum aracıma.
    siyah candır. siyah beyaz farketmeksizin her araç için üstü kapalı park yeri olmalı.
  • Her markanın kendine yakışan rengi var. Kırmızıyı sevmem ama mercedes in son serilerindeki kırmızı çok başarılı mesela

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Siyah araç her arabaya yakışmıyor bence, zevk meselesi aslında biraz lakin, bizim bir tanıdık siyah Opel Corsa aldı aracın hatlarını nasıl kapatıyor anlatamam. Üstelik sıçrayan taşların bıraktığı iz de cabası, çiziklerden daha kötü. Babamda da İnsignia var o da siyah Sports Tourer olanından ama bu araçta da siyah harika duruyor. Yıkarken araç mükemmel parlıyor, çizikler görünmüyor ancak kuruduktan sonra çizikler, izler meydanda.
  • Kahverengi/bej de güzel yakışıyor. Kiri de fazla belli etmiyor.
  • Eski aracım 2005 Vw Golf tü buğday beji diye geçiyor, inanın araba 3 hafta yıkanmasa temiz duruyordu gerçekten griler gibi mucize bir renk, şimdiki aracım 2008 Honda Civic HB 1.8 Sport Siyah yıkattığımın 2 gün sonrası leke oluyo nasıl oluyo anlamıyorum eski arabamla aynı yere çekiyorum

Amma velakin bugday beji arabayı çok ağır (aile arabası) bir havada gösterirken siyah renk arabayı adeta büyülüyor (bkz mercedes, bmw, ferrari, maserati, porsche vs.vs black), bence her arabanın kendine yakışan bir rengi var, şu rengi kesin alırım şu rengi kesin almam diyemem ama, arabada tek sevmediğim renk yeşil

Örneğin cla alacak olsam kırmızı alırdım, yada koyu gri, c200 olsa elmas grisi, e250 de siyah, kia sportage da turuncu, qasqai de üzüm siyahi gibi

• Beyazı tek geçerim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  •  siyah araba,cinayet sebebidir.
     siyah araba,cinayet sebebidir.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.