Şimdi Ara

siyah araba,cinayet sebebidir.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
1
Favori
3.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • araba almadan önce 50 kişi bana dedi. Gri yada beyaz araba al diye. Ben ne yaptım,kimseyi dinlemedim ve siyah araba aldım.

aracı yıkarsın,araç yarım saat sonra tekrar toz belli eder.
    dışarı bırakırsın biri gelir çizer,çizik ufakta olsa belli olur,sen görürsün psikolojin allak bullak.

apartmanın açık otoparkına bırakırsın,çocuklar oyun oynar,orada çizilir.

apartmanın kapalı otoparkına bırakırsın,tavan kabarmıştır arabanın üstüne dökülür araç boyasında leke yapar.Yada görevli boya yapar arabanın üstüne sıçratır.

asıl meseleye gelecek olursak,kapalı otoparkta her daireye ait yer var.önlem için ne yapmam gerekli.
    duba,demir vs mi koyayım aracın çevresine yada branda benzeri bir şey mi?
    önereceğiniz ne olabilir başka..

• bu yüzden en iyisi mavi
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkçlk

araba almadan önce 50 kişi bana dedi. Gri yada beyaz araba al diye. Ben ne yaptım,kimseyi dinlemedim ve siyah araba aldım.

aracı yıkarsın,araç yarım saat sonra tekrar toz belli eder.
    dışarı bırakırsın biri gelir çizer,çizik ufakta olsa belli olur,sen görürsün psikolojin allak bullak.

apartmanın açık otoparkına bırakırsın,çocuklar oyun oynar,orada çizilir.

apartmanın kapalı otoparkına bırakırsın,tavan kabarmıştır arabanın üstüne dökülür araç boyasında leke yapar.Yada görevli boya yapar arabanın üstüne sıçratır.

asıl meseleye gelecek olursak,kapalı otoparkta her daireye ait yer var.önlem için ne yapmam gerekli.
    duba,demir vs mi koyayım aracın çevresine yada branda benzeri bir şey mi?
    önereceğiniz ne olabilir başka..

Son iki arabam siyah,evet çok haklısın siyah aracı temiz tutmak çok zor bizdede hem kapalı hem açık otopark var genelde açık kısımda yer bulabiliyorum.Aracı hafta sonu kullandığım için hafta arası 5.gün brandasını örtüyorum nispeten tozdan falan koruyor ben çözümse çözümü böyle buldum.

• siyah arabayı sevmem yazın kazan gibi kaynıyor içi klima bile pek fayda olmuyor
    bakınca insanın içi kararıyor tabii zevk meselesi yıkaması parlatmasıda kolay değil hemen toz oluyor
  • Doğru, siyah bakım gerektirir. Fakat yıkanınca da siyahtan güzeli yok sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: echomaniac

siyah arabayı sevmem yazın kazan gibi kaynıyor içi klima bile pek fayda olmuyor
    bakınca insanın içi kararıyor tabii zevk meselesi yıkaması parlatmasıda kolay değil hemen toz oluyor

siyah en asil renk bence fakat beyaz candır ne güneş yanığı olur ne yazın çok ısıtır
  • Marka model farketmez, beyaz yada gri araba asla almam. (Cla'da kullanılan koyu gri hariç)
  • Bmw hariç hiçbir aracı siyah almam diye düşünüyorum çünkü yeni modellerin 2.elde siyahları hep daha ucuz oluyor nedense.
  • Sıyahı ewet yıkatıyoruz ne yazıkkı 5 gun sonra bırdaha yıkatmak farz oluyor alıeken başka rengı yoktu kalmamış daha doğrusu kampanyadaydı pederın arabayı alırkene hele cızıkler cok kötü gözüküyor aynen oyle ama naapcan sıyah gözlü bır Ceylanı sevmışem yapıcak bırsey yok maleseff...
  • öyle diyorsunuz da patronumda a5 var siyah çok prestijli duruşu var
  • Siyah araba cilayi çok güzel gosterir parladimi baktirir, toz için toz alıcı fırça kullanabilirsiniz. Kaliteli bir sampuanla turtle wax zip wash wax mi neydi ismi onunla çok güzel parlıyor. Ayrıca her arabaya siyah yakışmıyor. Bende siyah almam diyordum avatarimdaki arabayi görene kadar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bakması zor temizliği bıktırır, ama asilliğide alayına tur bindirir böylede bir durumu var.Ayrıca kim demiş ikinci elde daha ucuza gider diye adam özellikle geldiğinde belirtti ağbi araç sırf siyah diye almak istiyorum.
  • aracım lacivert renkte. 1 mayıs tatil olduğu için bütün günümü temizlikle geçirdim. içini komple temizledim. dışına cila attım. Boya ayna gibi yamsıtıyor ve ışıl ışıl parlıyodu. 20 km lik bir tur attım bulutların ve çevredeki araçların kaputa yansımalarını izledim.

eve geldiğimde her yeri toz içinde kalmıştı bile. Neyse dedik uzaktan hala ışıl ışıl parlıyordu ama :D Sabah işe gitmek için kalktım yağmuır yağıyordu :D yine eski haline döndu bir günde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Silentmachine

bu yüzden en iyisi mavi

mavi mi

rötuş yaparsın renk tutmaz ton tutmaz çizilir hemen belli eder için cız eder kolaylık ve maliyet açısından en başarılı renk beyaz renktir rötuşuda kaldırır çizik kir toz belli etmez inceden cam filmiyle aracı çokta klas gösterir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WarSaw

quote:

Orijinalden alıntı: Silentmachine

bu yüzden en iyisi mavi

mavi mi

rötuş yaparsın renk tutmaz ton tutmaz çizilir hemen belli eder için cız eder kolaylık ve maliyet açısından en başarılı renk beyaz renktir rötuşuda kaldırır çizik kir toz belli etmez inceden cam filmiyle aracı çokta klas gösterir.

arabamda beyaz zaten..mavi renk çok hoşuma gidiyor ama :)

• bu akşam arabayla eve gidiyorum mahalle arasında biryerde yol ayrımı var ama ben düz devam edecem tam karşıya geçtim sağ taraftan siyah bir araba çıktı sadece sis farı açık yemin ediyorum dikkatim dağınık olsa yada müzik ayarlıyor felan olsam az daha gömüyordum son anda görüp direksiyonu sağa kırdım. Siyah araba kullanması gerçektende zor yazın içi sıcak oluyor en ufak pislikte belli oluyor, en güzeli beyaz araba siyah jant
  • Koyu renkli arabayı severim. Yıkanıp bakılıyorsa ondan güzeli yok. Beyaz arabayı göstermiyor. Beyaz nankör renktir. Yıkasanda yıkamasanda farketmiyor.

• Bir daha alsam yine siyah alırım.Beyaz araç buzdolabı gibi görünüyor,gerçi buzdolabının bile siyah rengi var artık :)
  • branda tavsiye ederim.. ben iki aracımda da kullanıyorum..
    araç yıkanınca kurulayıp örtersiniz, bineceğiniz zaman örtünün altından tertemiz çıkar..

• her arac rengin kendine göre zoru var benim içinde kırmızının :(
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.