Şimdi Ara

Six Feet Under (2001-2005) | IMDB: 8.9 (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
561
Cevap
11
Favori
33.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Diğer ikisinden birisi de 'oz' mu hocam?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-13BE6088C

Diğer ikisinden birisi de 'oz' mu hocam?
    Oz izlemedim ama Oz'un kadrosu kalabalık olduğu için, ileriki sezonlarda oyuncu değişikliklerinin diziyi etkilediğini biliyorum. Izleyecek dizi listem çok kalabalık ve hep dizi izleyen biri değilim, o yüzden Oz'a daha zaman var gibi gözüküyor.

-The Wire
    -The Sopranos

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Requizm kullanıcısına yanıt
    Hocam daha dün şirkette boş zaman tavsiyeleri için bir skype sunumu yaptım; konu HBO'un 4 büyükleriydi. Diziler; Sopranos, The Wire, Six Feet Under ve The OZ idi. OZ'u önceliklendir derim. Nacizane tavsiyem
  • Ikinci sezonun ortasindayim.

Dizi basta cok potansiyeli var gibiydi ve sonradan acilmasini bekliyordum ama hala onu hissedemedim. Devam edeyim mi? Kararsizim.
  • çok şey kaybedersin bırakırsan dizi kültürüm var demek için bile izlenmeli finale kadar dünyanın en iyi dram dizisi bu.
  • İlk iki bölümü izledim ve beğendim diziyi fakat aşırı derecede seks sahnesi olması kaliteyi düşürüyor. Daha ilk iki bölümden itibaren bu kadar fazla cinsellik odaklı olmanın mantığını anlayabilmiş değilim ama devam edeceğim umarım bu durum böyle devam etmez.

Bu arada daha önceden The Haunting of Hill House izlemiş ve beğenmiş biri olarak, dizinin bu diziden araklandığını anlamış oldum. Adamlar konuyu ve türü değiştirip kopyalamışlar gibi.
  • Bundan yaklaşık 2 ay önce yazmışım konuya başlayacağım diye ve az önce bitirmiş bulunuyorum. Yarım saat falan oldu sanırım bitireli ve hala boş boş ekrana bakıyorum. Final bölümünün son 10 dakikasının hakkında yazılan çizilenleri çok gördüm fakat bu kadar çarpıcı olacağını tahmin etmemiştim hiç. Bir ara nefessiz kaldım ağlarken, boğazım düğümlendi. Basit bir diziden çok fazlasıydı bu çok.

Klasik olarak düştüğüm boşluğu başka bir kaliteli, ağır bir diziyle doldurayım diye düşündüm ama bundan sonra ağır bir dizi izlenmeli mi ondan da emin değilim. Yıprattı bu dizi beni.
  • Yıllar önce cnbc-e kanalı varken görüp izlemiştim küçültün de ama asla unutamam tekrar izlemem lazım yazılanları görünce :) cnbc-e nın dergisinde final zamanı kapak fotoğrafı ve altında şu yazıyordu "her şey biter sex feet under" asla unutamam :((

• İzleyemediğim tek HBO dizisi içim de hep burukluk vardı sağolsun BluTV yakında diziyi ekleyecekmiş.
  • 1. Sezon bugün eklendi hocam başlıyorum ben de

• 19Joseph 1 kullanıcısına yanıt
    Haberdar için çok teşekkürler hocam elimde ki diziler bitince başlarım bende

• Sezon 1 altyazısını bi türlü uydurtamadım elinde webdl uyumlu dvdrip uyumlu altyazı varsa paylaşabilirmi blutv de olduğunu biliyorum dizinin bana altyazısı gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetkarakacan -- 27 Temmuz 2020; 4:23:18 >
  • Son 3 bölümdür ölüyorum resmen, gözlerim doldu, içim doldu.

Hele dizinin son 6 dakikası muazzamdı.

Bu diziyi izlemeyen çok şey kaçırıyor

Sadece bir dizi değil adeta hayat dersi veriyor. Bana ölümle ilgili, hayatla ilgili, zorluklarla ilgili, dertlerle, mutluluklarla, sevinçlerle ilgili çok şey kattı bu dizi.

Resmen bir yaşam simülasyonu izledik 5 sezon boyunca, böylesi gelmez bir daha.

ulan ne doldum be
  • quote:

Orijinalden alıntı: schadenfreude666

Bundan yaklaşık 2 ay önce yazmışım konuya başlayacağım diye ve az önce bitirmiş bulunuyorum. Yarım saat falan oldu sanırım bitireli ve hala boş boş ekrana bakıyorum. Final bölümünün son 10 dakikasının hakkında yazılan çizilenleri çok gördüm fakat bu kadar çarpıcı olacağını tahmin etmemiştim hiç. Bir ara nefessiz kaldım ağlarken, boğazım düğümlendi. Basit bir diziden çok fazlasıydı bu çok.

Klasik olarak düştüğüm boşluğu başka bir kaliteli, ağır bir diziyle doldurayım diye düşündüm ama bundan sonra ağır bir dizi izlenmeli mi ondan da emin değilim. Yıprattı bu dizi beni.
    bende az önce bitirdim

bu boşluğu doldur şimdi doldurabilirsen

• reçetenize 1 doz leftovers yazıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: glumerna

reçetenize 1 doz leftovers yazıyorum
    Bu diziden önce bitirdiğim dizi the leftovers di

• BlackLead kullanıcısına yanıt
    SFU'dan sonra The Leftovers ve Mad Men olmak üzere iki dram dizisi daha izledim fakat benzer duyguları yaşayamadım hiçbir şekilde maalesef.

Leftovers'ın zaten doğaüstü bir teması olduğu için SFU gibi realist bir diziden sonra biraz hayal kırıklığı oldu benim için.

Mad Men de esasında teknik açıdan ya da olay örgüsü ve karakter derinliği gibi açılardan SFU'dan epey üstün olmasına rağmen dolduramadı yerini.

Bu dizide farklı bir şey var cidden, ya işlenilen konunun ölüm yani hayattaki tek saf gerçek olması itibariyle bu kadar iz bırakıyor insan üzerinde ya da şu meşhur final sahnesi yarattı bu etkiyi. Hala final sahnesini açarım ara sıra gözlerim dolar.

Bu dizinin yerini dolduracak bir dizi izlerseniz bana da haber verin hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: schadenfreude666

SFU'dan sonra The Leftovers ve Mad Men olmak üzere iki dram dizisi daha izledim fakat benzer duyguları yaşayamadım hiçbir şekilde maalesef.

Leftovers'ın zaten doğaüstü bir teması olduğu için SFU gibi realist bir diziden sonra biraz hayal kırıklığı oldu benim için.

Mad Men de esasında teknik açıdan ya da olay örgüsü ve karakter derinliği gibi açılardan SFU'dan epey üstün olmasına rağmen dolduramadı yerini.

Bu dizide farklı bir şey var cidden, ya işlenilen konunun ölüm yani hayattaki tek saf gerçek olması itibariyle bu kadar iz bırakıyor insan üzerinde ya da şu meşhur final sahnesi yarattı bu etkiyi. Hala final sahnesini açarım ara sıra gözlerim dolar.

Bu dizinin yerini dolduracak bir dizi izlerseniz bana da haber verin hocam.
    sorma hocam. the leftover'da ki dediğiniz gibi doğa üstü olan tema insanı biraz daha başka türde dizi izliyormuş gibi geliyor, o kadar çarpıcı olmuyor

ama six feet under bildiğin tokatlıyordu adamı. şimdiden nate, david, keith, george, claire hatta ruth'u bile özledim be

• 3 bölüm izledin Breaking Bad gibi izlemeye zorluyorum kendimi ha açıldı ha açılacak derken bumuydu yani diye dizi biticek heralde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Resitales

3 bölüm izledin Breaking Bad gibi izlemeye zorluyorum kendimi ha açıldı ha açılacak derken bumuydu yani diye dizi biticek heralde.
    Six Feet Under ve burada bahsedilen diğer HBO dizileri açıldı açılacak tarzı dizilerden değildir genelde. Belli bir süre sonra siz alışırsınız. Bittiğinde bıraktığı tat diğer dizilere benzemez(evet Breaking Bad dahil).

Breaking Badin sonradan açılan bir dizi olduğuna da katılmıyorum. Heyecan ve merak unsurunu zaten en baştan yüksek tutan bir diziydi. Tek karakter üzerinden gelişen gerçek hayattan uzak olaylı diziler seviyorsanız Six Feet Under ve türevleri size hitap etmez.
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.