Şimdi Ara

Sivilce ve İzler İçin İlaç (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
136
Cevap
0
Favori
149.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Özellikle alın bölgemde sivilce ve leke sorunum var. Vücudumun sadece bu böglesinde böyle bi sorun var. Daha önce Benzamycn kullandım ama bi etksini görmedim. Daha sonra IMEX sabun ve Kremini Kullandım ama onda da net bi sonuç alamadım.

Sivilceler ara sıra burun bölgemde çıkıyor. Ama asıl sorunum bu sivilceler değilde alın böglemde kaşların hemen üzerinde ki sivilce ve onlardan yadigar kalan lekeler... Sivilce nadiren çıksada lekeler malum hep orda var. Böyle öukur vs değil. Sadece leke. Sivilce yerlerinden kalan lekeler.

Bugün ise gittiğim bi sağlık kurluşunda derdimi anlattım. Kullandığım ilaçlar ve sonuç alamayışım vs. Ama nedendir bilmiyorum öyle ciddi bi muayene vs burda da olmadı. Daha öncede olmamıştı. Böyle bi bakmayla iş bitiyomu allah aşkına? Oturduk karşılıklı bi süre baktı sivilcelere sonra ben anlattım o sağlık karnesini doldurdu. Bakalım şimdi ne olucak.

Verdiği ilaçlar ise;

Sivex Losyon: Günde 3 kere sürülmesini söyledi.

Isotrexin:Gece sürmemi söyledi. Yatmadan önce sürüp yatarsın dedi.

Neutrogena' acne-prone-skin formula sabun: Bu sabunlada sabahları kremi temizlersin dedi.

Doktorun söylediğine göre lekelerin olduğu bölgede kepek benzeri bi soyulma ve dökülme olucakmış ve derinin üst tabakası temizlenicekmiş.

Hadi hayırlısı dedik ve kullanmaya başladık. Bakalım neler getiricek.

Nedir bu konudaki yorumunuz? İlaçların seçimi kullanımı, yan etkileri vs...

Yan etki olarka krem kızarıklık ve yanma yapabilir dedi. O zaman 2-3 gün ara verir bu durum düzelince devam edersin dedi.

Bari bu çözüm olsa ya...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fr.BJK -- 29 Kasım 2007; 13:47:30 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Gencelektrikmuhendis

Arkadaşlar cevaplarınızı okudum bendede sivilce problemi var ve yaş 24, ergenlikte kalmadı 5-6 yıldır böyle artık geçmesi gerekmiyo mu. tavsiylerinizi bekliyorum saygılar.

Geçmez arkadaşım geçmez... Maalesef geçmez. Çevremde bu sorunu yaşayan bi ben varım!.

Etrafımdakiler geçer geçer ergenlik desede benimde yaş 21 oldu. Ulan o kadar arkadaş var aynı yaş grubu bi bende var bu sorun. Gelde fıttırma :D

Tedavi olman Şart :S Tabi şansında olucak. Gittiğin doktor çok çok önemli :(
  • sivilcelere dokunmicaksınız zorunlu olmadıkça... bende çok tu sivilkce lisede iken... yüzümde izler var... ama karizma kattı o ayrı tabi.. :))
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rádèøή

İyi Günler...

Özellikle alın bölgemde sivilce ve leke sorunum var. Vücudumun sadece bu böglesinde böyle bi sorun var. Daha önce Benzamycn kullandım ama bi etksini görmedim. Daha sonra IMEX sabun ve Kremini Kullandım ama onda da net bi sonuç alamadım.

Sivilceler ara sıra burun bölgemde çıkıyor. Ama asıl sorunum bu sivilceler değilde alın böglemde kaşların hemen üzerinde ki sivilce ve onlardan yadigar kalan lekeler... Sivilce nadiren çıksada lekeler malum hep orda var. Böyle öukur vs değil. Sadece leke. Sivilce yerlerinden kalan lekeler.

Bugün ise gittiğim bi sağlık kurluşunda derdimi anlattım. Kullandığım ilaçlar ve sonuç alamayışım vs. Ama nedendir bilmiyorum öyle ciddi bi muayene vs burda da olmadı. Daha öncede olmamıştı. Böyle bi bakmayla iş bitiyomu allah aşkına? Oturduk karşılıklı bi süre baktı sivilcelere sonra ben anlattım o sağlık karnesini doldurdu. Bakalım şimdi ne olucak.

Verdiği ilaçlar ise;

Sivex Losyon: Günde 3 kere sürülmesini söyledi.

Isotrexin:Gece sürmemi söyledi. Yatmadan önce sürüp yatarsın dedi.

Neutrogena' acne-prone-skin formula sabun: Bu sabunlada sabahları kremi temizlersin dedi.

Doktorun söylediğine göre lekelerin olduğu bölgede kepek benzeri bi soyulma ve dökülme olucakmış ve derinin üst tabakası temizlenicekmiş.

Hadi hayırlısı dedik ve kullanmaya başladık. Bakalım neler getiricek.

Nedir bu konudaki yorumunuz? İlaçların seçimi kullanımı, yan etkileri vs...

Yan etki olarka krem kızarıklık ve yanma yapabilir dedi. O zaman 2-3 gün ara verir bu durum düzelince devam edersin dedi.

Bari bu çözüm olsa ya...

Lekelerin ilaçla çözümü yok..İlaçlar kremler sadece lekeleri açar oda uzun zamanla..Sivex yüzündeki yag sebum dengesini ayarlıyo yaglanmayı önlüyo..Isotrexin cilt soyucu cildin ölü tabakasını soyar..

Burda tek yan etkisi olucak olan oda ısotrexin fazla kullanırsan cildin tahriş olur..Yanlız herhalde doktor güneş koruyucu krem vermemiş bunun önemi cilt soyulunca güneş lekeleri kalabiliyo dışarı çıkarken kış olsa bile güneş koruyucu krem sürmen gerekir..Peelingler,soyma işlemleri kışın yapılmasının nedeni bu yüzden..

Umarım memnun olursun

Ha bu arada doktorun uzun uzun sivilcelerine bakıpta yapabilcegi bişey yok verilen ilaçlar bellidir..imex sivex isotrexin aknefug cleocin acnelyse salsil aksil azelderm bunları teker teker kullandırırlar işe yaramazsa bir başkasını verirler..en son çarede roaccutune dedikleri haptır..

• Kullanıcaz bakalım. Dediğin gibi güneş lekesi vs başımıza bela olmasın... Kurtulalım derken iyice perişan olmak ta varmı bu işin ucunda? Eğer öyle bi olay varsa kullanmaktan vazgeçmeyi düşünebilirim.

Kızarıklık ve yanma olursa 2-3 gün ara verirsin demişti doktor.
  • quote:

Kullanıcaz bakalım. Dediğin gibi güneş lekesi vs başımıza bela olmasın... Kurtulalım derken iyice perişan olmak ta varmı bu işin ucunda? Eğer öyle bi olay varsa kullanmaktan vazgeçmeyi düşünebilirim.

Kızarıklık ve yanma olursa 2-3 gün ara verirsin demişti doktor.

yaglı ciltler için 15 faktörlü bir güneş kremi alırsın sokaga çıkarken sürersin bişey olmaz..

bepanthene'nin yagsız kremi var çok kızarıklık falan olursa ondan sürersin ince tabaka daha çabuk düzelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jijimm -- 29 Kasım 2007; 18:59:48 >
  • Yani bahsettiğin lekeler ve kızarıklık geçici bi durum. Kalıcı değil... Sivilce ve lekeler geçsinde bi kaç hafta o kızarıklıkla yaşamaya razıyım :) Yeterki istediğim sonucu alalım...

Ama eğer dediğin kızarıklık ve güneş lekesi abartılı bi görüntü oluşturuyosa yarın gidip durumu bi doktora anlatmayı düşünüyorum.
  • quote:

Yani bahsettiğin lekeler ve kızarıklık geçici bi durum. Kalıcı değil... Sivilce ve lekeler geçsinde bi kaç hafta o kızarıklıkla yaşamaya razıyım :) Yeterki istediğim sonucu alalım...

Ama eğer dediğin kızarıklık ve güneş lekesi abartılı bi görüntü oluşturuyosa yarın gidip durumu bi doktora anlatmayı düşünüyorum.

normalde senin yüzünde olan lekeler renkleri kahverengidir bu renkler açılıcak ama öyle 1 haftada 1 ayda olucak bişey değil..

Isotrexin'in oluşturucagı kızarıklık elbette geçici..

Güneş lekeside herkesde kalıcak diye bişey yok cildin soyulucagı için daha hassas olucak lekeden koruman lazım o yüzden dedim yaglı ciltler için 15 faktörlü bir güneş kremi kullan diye.. telefonda yada giderek doktora sorabilirsin. güneş koruyucu krem kullanmam gerekli mi diye ?

bende var 2 tane güneş lekesi renkleri beyaz sivilceler tamamen bitince peeling'e başlıycam normalde şimdi başlıycaktım ama tamamen bitmedi sivilceler

• O zaman yarın gidip bi sormak lazım bu güneş kremi mevzusunu. Bakalım ne diyecek. Ayrıca işim gereği güneş ışığına mutlaka çıkmam lazım :( Yani güneş bu derecede sorun çıkarıcaksa mutlaka bi güneş kremi kullanmam gerekli sanırım.
  • quote:

O zaman yarın gidip bi sormak lazım bu güneş kremi mevzusunu. Bakalım ne diyecek. Ayrıca işim gereği güneş ışığına mutlaka çıkmam lazım :( Yani güneş bu derecede sorun çıkarıcaksa mutlaka bi güneş kremi kullanmam gerekli sanırım.

o zaman mutlaka kullanman lazım..benim dediklerimide doktorun söylemesi lazım
  • İlk gittiğim doktor direk Roaccutane verdi ama o zaman sigortam yoktu ve o kdaar para vermek istemedim. 1 sene geçti üstünden, başka doktor antibiyotik verdi. Kutusu 4 lira. Şu ana kadar 3 kutu bitirdim. 4.kutu bitince bırakıcam. 2.hafta sonunda birkaç tane çıktı ama 3 haftadır bunlar haricinde rahatım.

Özellikle,traş olabilmek çok güzel oluyor.
  • Gittim bugün doktora ve güneş kremi olayını anlattım. Gerek yok dedi. Bi sorun çıkarsa valla elimden çekeceği var :)

He olurda tedavi başarılı olursa baklava alıp götürücem :D
  • quote:

Gittim bugün doktora ve güneş kremi olayını anlattım. Gerek yok dedi. Bi sorun çıkarsa valla elimden çekeceği var :)

He olurda tedavi başarılı olursa baklava alıp götürücem :D

o doktor bişey bilmiyo o zaman
  • Arkadaşlar ben eczacıyım.
    Valla Arkadaşlar sivilcesi olanın derdini en iyiben bilirim. "bendeki de öle tektük var deyip geçercesine değil"
    Baya var anlayacağınız.
    Benzamycın jel çok etkili bir karışımdır öncelikle onu söyliyim.
    içinde bir Alkol , bir krem bir de toz gibi madde olduğunu göreceksiniz.(Anlayacağınız şekilde anlatmaya çalışıyorum)

Önce Toz Jelin içine Sonra Alkolde bunların üzerine dökülerek elde ediliyor bu jel.
    Bu jel yüzde kızarıklık yapıyor sanki biri gelmiş olanca hızıyla yüzünüze tokatı çakmış gibi.Ama acı yok onuda söyliyelim.sadece kızarıklık oluyor.Bununda olması çok normal çünkü içerisinde bulunan Alkol deri ile temas edip cildin rengini kızartıyor.
    Akşamdan Akşama derken bu hergün uygulanmaz Doktor bu şekilde genelde tavsiye etmez.
    2 günde 1 uygularsın bunu.3 aylık bir tedavi dönemi vardır.
    Özellikle öss gibi sınava gireceklere öncelikle birkez daha düşünmesi tavsiye edilir.Çünkü bu Alkol deri yi hafif hafif dökecektir.Ama abartılı bir şekilde değil.Yani siz anlamayacaksınız bile.sadece soyulmaları göreceksiniz ;)
    Korkulacak birşey yok.Bunun yanında Benzac adı verilen kremde size tavsiye edilebilir.
    3 ayın bitiminde yüzünüzdeki değişiklikleri farkedeceksiniz.
    Bende dedğim gibi sanki avbartmıyorum fındık ebatlarında şişikler vardı.Doktorum bunlar geçmeyebilir dedi.
    Ama benzamiyc.. geçirdi.

Yalnız tek dert var ben 3 ayın bitiminde baya etkisini gördüm.fakat bi,r müddet sonra benzamycın benim cildimde etkisiz hale gelmeye başladı.(Ki bu her ciltte olacak değil)
    Alkol yakmamaya başladı.Buda anlşılıyor ki benzamcın cildimde bağışıklık kazandırdı :)

• Bu arada Benzamyın pahalı bir ilaçtır fiyatı 30 ytl civarında.
    Onun yanında antibiyotik kullanın derim.Çünkü içten kurutuyor.
    Valla ben herşey kullanıyorum.Ama benim cilt hala aynı.
    Kaderime küsmüş bir şekilde bekliyorum.
    Nalet olsun diyorum.Sonra dışarda benden kötlerle karşılaşıyorum.Şükrediyorum.
    Valla insan ortada kalıyor.Allah yardımcınız olsun.
  • Sivilce vs. Gibi HastaLıkLarda Kana Karışan İLtap dan DoLayı ßi Doktora Görünmenizi Öneririm Kan TahLiLi GerekebiLiyo.
  • Sivilcenin şiddeti yaklaşımı belirler. Öyle tek tük çıkan sivilceye bence hiçbir şey yapmamak en doğrusu, çünkü çoğu zaman ilaç kullanmak bu konuya daha fazla odaklanmanıza ve sonuçlarından psikolojik olarak daha çok etkilenmenize neden oluyor. Sonuç olarak kaş yapayım derken göz çıkarıyorsunuz.

Hafif durumlarda topikal kullanılan ilaçlar faydalı olabilir; ama çok da fazla birşey beklemeyin, kafaya da takmayın.

Ağır durumlar ise (yüzde yaygın kızarıklık, mercimek, nohut büyüklüğünde şişlikler vb) mutlaka uzman bir doktor tarafından değerlendirilmeli. Bu konuda sivilce oluşum mekanizmalarının hepsinde tek başına çözüm olabilen tek ilaç Roaccutane'dır. Yani sonuç nerdeyse garantidir. Ancak oldukça ciddi sayılabilecek yan etkileri Roaccutane'ın sadece ağır olgularda uzman doktor gözetiminde kullanılmasını mecburi kılar. Yan etkileri arasında ağız, dudak, burun içi gibi vücut açıklıklarında aşırı kuruma, yüzde zaman zaman rahatsız edici şekilde ısı artışı ve kızarıklık, saç tellerinde incelme ve dökülme, bir takım göz problemleri, kafa içi basınç artışı ve kadın hastalarda olası gebeliklerde sakat doğumlar sayılabilir.

Son olarak da zamanında benim yaptığım bir kaç hatayı aktarmak istiyorum. Sabırsız olmayın, yüzünüze olur olmaz yerlerden öğrendiğiniz abuk subuk şeyleri sürmeyin, yok yağlı yemeyeyim, aman çukulata arttırmasın, gibi bilimsel temeli olmayan şeyler yapmayın. Kısacası hayatı kendinize zehir etmeyin.

• Yukarıda yazdıklarım tamamen ergenlik sivilceleri için geçerlidir. Ergenlik dışında sivilceye yol açabilecek başka rahatsızlıklar vardır (hormonal, kullanılan ilaçlara bağlı). Bu durumlarda izlenecek yol hekimin gösterdiği yoldur.
  • mesela bugün çok kişiye benzamycın sattım.Doktorlarda genelde imex,benzmayın,hipopkort krem,benzac gibi ilaçları tavsiye ediyorlar.

bendede sivilce var demiştim.
    şimdi ben tetra 500,clarinase ve yapma sıvı ilaç kullanıcam.eğer faydasını görürsem forumada konu açarım.
    bu arada tetra 500 : geniş spekrumlu antibiyotik grubundandır.
    clarinase de sivilce,kaşıntı, gibi hastalıklarda kullanılıyor.

bu ilaçları da kolsuz agopu duymayan kalmamıştır herhalde.kuzenim gittiğinde ona reçete vermiş oda yaptırmıştı.ona iyi geldi.
    önce onda denedim yani :D şimdi ben kullanıcam bakalım bende iyi gelicekmi :)
  • ben roaccutane kullanıyorum yaklasık 6 ay oldu..8,5 ay kullanacaktım 2 ayım falan kalmış..Şunu rahatlıkla soyleyebilirimki iyi bir dermatolog gözetiminde bu ilacı kullanırsanız neredeyse yan etkiler -herkeste olan barizleri dışında- hissedilmiyor bile.Ve hatta ben üzerinde roaccutane ismi yazılı bir t-shirt bastırıp 1 ya çıkarmadan gezer dolaşır bu ilac için bir fan sitesi bile yaparım..İlaç mükemmel..Cildinizi bebek cildi gibi yapıyor..Bu ilacın tek bir şifresi bir anahtarı var; SABIR...
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.