Şimdi Ara

Sivilce ve İzler İçin İlaç

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
136
Cevap
0
Favori
149.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yüzde oluşan sivilceler için bugün BENZAMYCIN adında bi krem verildi doktor tarafından. Akşam yatarken kullanılması gerekiyormuş. Daha önce kullanan veya hakkında bilgisi olan varmı acaba? Sivilceler ve Daha önceden çıkmış sivilcelerin bıraktığı izleri yok etmesi için aldım. Fakar ekşisözlükte fln sürüldüğü yeri beyazlattığı söylenmiş. Yanlızca sivilce olan yerlere sürmem yüzde değişik bi görünüme yol açarmı? Yoksa bişey olmazmı?

Teşekkürler...

• bi aralar bende yüzümde sivilce problemi yaşıoyordum belli bir süre Hidrokortizon (hydrocortisone) kullandım ve iyi geldi şu anda yüzümde akne yok gibi ama ilaç tedavisi kişiye göre değişir bence birinden ilaç tavsiyesi almak yanlış
  • quote:

Orijinalden alıntı: slam+TÜRKİYE

bi aralar bende yüzümde sivilce problemi yaşıoyordum belli bir süre Hidrokortizon (hydrocortisone) kullandım ve iyi geldi şu anda yüzümde akne yok gibi ama ilaç tedavisi kişiye göre değişir bence birinden ilaç tavsiyesi almak yanlış
    quote:

Orjinalden alıntı: slam+TÜRKİYE

bi aralar bende yüzümde sivilce problemi yaşıoyordum belli bir süre Hidrokortizon (hydrocortisone) kullandım ve iyi geldi şu anda yüzümde akne yok gibi ama ilaç tedavisi kişiye göre değişir bence birinden ilaç tavsiyesi almak yanlış

O Biri Doktor :) Dermatoloji Uzmanı Bi Doktorun Verdiği İlaç Bahsettiğim BENZAMYCIN ;)

Benim öğrenmek istediğim kullanımı ve etkileri... İlgin için sağol.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fr.BJK -- 10 Nisan 2007; 17:07:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Fr.BJK

quote:

O Biri Doktor :) Dermatoloji Uzmanı Bi Doktorun Verdiği İlaç Bahsettiğim BENZAMYCIN ;)

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Nike MercuriaL

quote:

arkadaşım birinden kastım eş-dost,akraba,arkadaş tavsiyesiyle önerilen ilaçlardı sanırım yanlış anladın neyse geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: slam+TÜRKİYE

quote:

Orjinalden alıntı: Nike MercuriaL

quote:

arkadaşım birinden kastım eş-dost,akraba,arkadaş tavsiyesiyle önerilen ilaçlardı sanırım yanlış anladın neyse geçmiş olsun

Alıntıları Göster
    Selam bende bugun gittim bana da benzamycin ve tetradox bir de bir karışım verdiler.

Ben Roaccutane kullanmak istedim ama o son tavsiyedir dedi doktor.

Bende nasıl kullanacağımı tam olarak bilmiyorum

Yardım edereniz sevinirim .

Saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: verifyersin

Selam bende bugun gittim bana da benzamycin ve tetradox bir de bir karışım verdiler.

Ben Roaccutane kullanmak istedim ama o son tavsiyedir dedi doktor.

Bende nasıl kullanacağımı tam olarak bilmiyorum

Yardım edereniz sevinirim .

Saygılar

Alıntıları Göster
    Yok mu arkadaşlar nasıl kullanım gerektirdiğini bildiren reçete falan .

• quote:

Orijinalden alıntı: feat

Yok mu arkadaşlar nasıl kullanım gerektirdiğini bildiren reçete falan .

Alıntıları Göster
    var aslında ama bana bir tane karışım verdiler

şimdi o karışımı nasıl sürcem

tüm yüzüme mi sürcem yoksa sadece sivilce olan yere mi ?

Bir de hemen ardından 2. ilacı kullancam yani Benzamycin'i acaba bu doğrumu ?

Tetradox var bir de valla bende bilmediğim için yazdım bilen varsa

bilgilendirme yaparsa çok iyi olacak teşekkür ederiz..

• quote:

var aslında ama bana bir tane karışım verdiler

şimdi o karışımı nasıl sürcem

tüm yüzüme mi sürcem yoksa sadece sivilce olan yere mi ?

Bir de hemen ardından 2. ilacı kullancam yani Benzamycin'i acaba bu doğrumu ?

Tetradox var bir de valla bende bilmediğim için yazdım bilen varsa

bilgilendirme yaparsa çok iyi olacak teşekkür ederiz..

Alıntıları Göster
    Benımde hala sıvılcelerle basım belada
    Cok kez Benzamycın kullandım. Basarılı sonuc elde edemedım. tabı kısıden kısıye degısır.
    Benzamycını sıvılce olan bolgenıze sureceksınız. Doktoronuzun soylemıstır sabah ya da aksam kullanacagınızı. Genellıkle Aksam kullanılır. Cıldınızı bıraz gerer. Bırkac kullanımdan sonra cıldınız kurumaya baslayacaktır.Nemlendırıcı kullanmak gerekır.

Ben su an Azitro dıye bır antıbıyotık kullanıyorum. Aynı zamanda imex krem ve Silvex dıye bır losyon kullanıyorum. Bır sure daha kullanacagım.
    Ama sıvılce tedavısınde en kesın cozum roacuttane

• quote:

Orijinalden alıntı: gkc

Cok kez Benzamycın kullandım. Basarılı sonuc elde edemedım. tabı kısıden kısıye degısır.
    Benzamycını sıvılce olan bolgenıze sureceksınız. Doktoronuzun soylemıstır sabah ya da aksam kullanacagınızı. Genellıkle Aksam kullanılır. Cıldınızı bıraz gerer. Bırkac kullanımdan sonra cıldınız kurumaya baslayacaktır.Nemlendırıcı kullanmak gerekır.

Ben su an Azitro dıye bır antıbıyotık kullanıyorum. Aynı zamanda imex krem ve Silvex dıye bır losyon kullanıyorum. Bır sure daha kullanacagım.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: gkc

Arkadaşım sen ne zamandır kullanıyorsun

Aslında benzamycin fena bir ilaç değilmiş . eksi'den okuduğum kadarıyla ve nette yaptığım bir

kaç araştırma bunu gösteriyor.

Belirli bir zaman kullancam

ama baktım ki geçmiyor roacuttane kullancam

• quote:

quote:

Aslında benzamycin fena bir ilaç değilmiş . eksi'den okuduğum kadarıyla ve nette yaptığım bir

Alıntıları Göster
    Sivilceli Bölgeye Sürüyorum. Ve Şu ana kadar hiçbi iyiye gitme olmadı... Çokmu aceleciyim? :D

Yatmadan önce sürüyorum. Sabah bi kalkıyorum beton olmuş. sonra sıcak suyla temizliyorum ama hala aynı görüntü. Bide bana sadece benzamycın verildi. Yanında herhangi ek bi krem vs verilmedi.

• quote:

Sivilceli Bölgeye Sürüyorum. Ve Şu ana kadar hiçbi iyiye gitme olmadı... Çokmu aceleciyim? :D

Yatmadan önce sürüyorum. Sabah bi kalkıyorum beton olmuş. sonra sıcak suyla temizliyorum ama hala aynı görüntü. Bide bana sadece benzamycın verildi. Yanında herhangi ek bi krem vs verilmedi.

Alıntıları Göster
    Arkadaşım bana bir de tetradox verildi .

Karışımın adı ise salsil galiba

Sen ne zamandır deniyorsun.
  • quote:

Arkadaşım bana bir de tetradox verildi .

Karışımın adı ise salsil galiba

Sen ne zamandır deniyorsun.

Alıntıları Göster
    Salı Gününden Beri... 1-2 gün kullanmadığım oldu. 2 gündür devam ediyorum ve bitene kadarda böyle devam... Bittikten sonra gidip bi daha görünücem. Bakalım sonuç ne olucak... Öyle sivilce yok gibi bişey ama sabit çıktıkları bölgede siyah izler var. Yüzümün 3 farklı yerinde böyle sorun yaşıyorum. Daha beter olmasından da korkmuyo değilim. Bakalım nolacak...

Hayırlısı...

• quote:

Salı Gününden Beri... 1-2 gün kullanmadığım oldu. 2 gündür devam ediyorum ve bitene kadarda böyle devam... Bittikten sonra gidip bi daha görünücem. Bakalım sonuç ne olucak... Öyle sivilce yok gibi bişey ama sabit çıktıkları bölgede siyah izler var. Yüzümün 3 farklı yerinde böyle sorun yaşıyorum. Daha beter olmasından da korkmuyo değilim. Bakalım nolacak...

Hayırlısı...

Alıntıları Göster
    Arkadaşım sen ne yaptın 3 gün cok kısa

Roaccatune denilen ilacı 5 - 6 ay kullandıktan sonra sonuç alıyorsun.

Ben az önce Benzamycin kullandım

Salsil sürdüm

Şimdi de tetradox aldım

böle biraz devam edecem bakalım ne olcak

İnş düzelir

Ciltten cilde değişiklik gösteriyor

• quote:

Arkadaşım sen ne yaptın 3 gün cok kısa

Roaccatune denilen ilacı 5 - 6 ay kullandıktan sonra sonuç alıyorsun.

Ben az önce Benzamycin kullandım

Salsil sürdüm

Şimdi de tetradox aldım

böle biraz devam edecem bakalım ne olcak

İnş düzelir

Ciltten cilde değişiklik gösteriyor

Alıntıları Göster
    Ya benimki öyle abartılı bişeyde değil ama yinede taktım kafaya işte. dediğim gibi yüzümde 3 ufak bölgede sorun varç Sivilce arada çıkıyo o bölgede. Bi süre sonra gidiyo sonra yine çıkıyo. Ama leke var o bölgelerde. Ufak bölümler ama can sıkıcı işte. Sürdüm ve yatıcam şimdi. sabah kalkınca yıkıcam. Başka herhangi bişe kullanmıyorum. Sadece benzamycn.

• quote:

Ya benimki öyle abartılı bişeyde değil ama yinede taktım kafaya işte. dediğim gibi yüzümde 3 ufak bölgede sorun varç Sivilce arada çıkıyo o bölgede. Bi süre sonra gidiyo sonra yine çıkıyo. Ama leke var o bölgelerde. Ufak bölümler ama can sıkıcı işte. Sürdüm ve yatıcam şimdi. sabah kalkınca yıkıcam. Başka herhangi bişe kullanmıyorum. Sadece benzamycn.

Alıntıları Göster
    Bende dün sürdüm yaa bu sivilceli bölgeye elimi vuruyorum yıkayınca

bende aslında uğraşmak istemiyorum böle

en iyisi roaccutane almak galiba :D

ama dur bakalım biraz kullanim olmazsa onu kullancaz

Bu arada doktor sana ne kadar süre önerdi bu ilacı kullanmanı

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    benzamycını bırcok kere kullandım. Sımdıkı ılaclarımı kullanalı 3 hafta oldu daha. Bakalım nasıl sonuc verecek
    quote:

Orjinalden alıntı: verifyersin

quote:

• Benzaymini geçen yaz kullandım sürekli olarak kullanınca etkisi gerçekten iyiydi sivilceler azalmıştı ama sonra tatile gidince yalan oldu kullanmak zor geldi 1 ay sonra aynı sivilciler tekrar çıktı neyse şimdi roaccutane kullanıyorum 1.5 ay oldu hayla yüzümde sivilceler var ama en azından yağlanma sorunu ortadan kaltı 6 ay kullanmak gerekmiş baya uzun bir süre hem de dolusuyla yan etkisi var.Sonuç olarak sivilcilerin baya fazlaysa ve iyileşmiyosa roactune kullan. Yıkamayla kremle jelle pek sivilce geçmiyor sadece azalıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RocknRoll@

Benzaymini geçen yaz kullandım sürekli olarak kullanınca etkisi gerçekten iyiydi sivilceler azalmıştı ama sonra tatile gidince yalan oldu kullanmak zor geldi 1 ay sonra aynı sivilciler tekrar çıktı neyse şimdi roaccutane kullanıyorum 1.5 ay oldu hayla yüzümde sivilceler var ama en azından yağlanma sorunu ortadan kaltı 6 ay kullanmak gerekmiş baya uzun bir süre hem de dolusuyla yan etkisi var.Sonuç olarak sivilcilerin baya fazlaysa ve iyileşmiyosa roactune kullan. Yıkamayla kremle jelle pek sivilce geçmiyor sadece azalıyor.
    quote:

Orjinalden alıntı: gago

Benzaymini geçen yaz kullandım sürekli olarak kullanınca etkisi gerçekten iyiydi sivilceler azalmıştı ama sonra tatile gidince yalan oldu kullanmak zor geldi 1 ay sonra aynı sivilciler tekrar çıktı neyse şimdi roaccutane kullanıyorum 1.5 ay oldu hayla yüzümde sivilceler var ama en azından yağlanma sorunu ortadan kaltı 6 ay kullanmak gerekmiş baya uzun bir süre hem de dolusuyla yan etkisi var.Sonuç olarak sivilcilerin baya fazlaysa ve iyileşmiyosa roactune kullan. Yıkamayla kremle jelle pek sivilce geçmiyor sadece azalıyor.

Peki hocam bir şey sorcam ben 3 ay önce bir ilaç aldım ( roaccutane )

Şimdi kullansam bir problem olur mu

bir de benim kilo 70 Boyumda 1.70 - 1.75 arası günde ne kadar almalıyım

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: gago

Peki hocam bir şey sorcam ben 3 ay önce bir ilaç aldım ( roaccutane )

Şimdi kullansam bir problem olur mu

bir de benim kilo 70 Boyumda 1.70 - 1.75 arası günde ne kadar almalıyım

Alıntıları Göster
    Leke olan kısımlarada sürüyorum. Ve sivilce çıktı o bölgelerde. Bu benzamycn çıkması muhtemel sivilceleri dışarı çıkarıp deri altınımı temizliyo acaba? Eğer öyle değilse baya rahatısz etti bu durum beni. Olmayan yerde sivilce çıktı. Lekeden kurtulim derken lekenin yerinde şimdi ufaktan sivilceler var.

Kafayı yemezsek iyidir. Bide millet krem fln kullanma, kükürtlü sabun kullan diyor. Sabun olarakta Protect kullanıyorum. daha önce Dove kullanıyodum. Bi tavsiye olarakta SebaMed diye bi sabun önerdiler....

Herkes bişey söylüyor. Bakalım sonumuz ne olacak.

• quote:

Leke olan kısımlarada sürüyorum. Ve sivilce çıktı o bölgelerde. Bu benzamycn çıkması muhtemel sivilceleri dışarı çıkarıp deri altınımı temizliyo acaba? Eğer öyle değilse baya rahatısz etti bu durum beni. Olmayan yerde sivilce çıktı. Lekeden kurtulim derken lekenin yerinde şimdi ufaktan sivilceler var.

Kafayı yemezsek iyidir. Bide millet krem fln kullanma, kükürtlü sabun kullan diyor. Sabun olarakta Protect kullanıyorum. daha önce Dove kullanıyodum. Bi tavsiye olarakta SebaMed diye bi sabun önerdiler....

Herkes bişey söylüyor. Bakalım sonumuz ne olacak.

Alıntıları Göster
    Bende ne yapcağımı bilmiyorum valla :D

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.