Şimdi Ara

Sivil hayatta askeri personel ile kavga

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
2
Favori
25.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beyler trafikte falan bisey oldu karsidaki adam rutbeli bir asker diyelim polis gibi mi oluyor mesela sen polise vur mahkemde aglatirlar en az 6 ay yatarsin bicak falan cekersen daha cok askerler de yasalar önünde boyle mi

• Zabıtanın düğmesi 6 aydı sanırım

Askeri sen düşün
  • Gorevdeyse belki ama gorevde degilse sadece sivildir o kadar
  • Asker polisten üstündür böyle konularda, mesela ben askeri kimlik kartımla heryere girer çıkardım polis beni arayamaz ifademi almaya felan götüremez dokunamaz bana anlatabildim mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: byabancı

Gorevdeyse belki ama gorevde degilse sadece sivildir o kadar

Askerin görevde olmasina gerek yok, polis askeri alıp götüremez aynı şekilde sivil biriside askere zarar veremez her türlü suçlu duruma düşer

Hayirdir hocam neden sordunuz bu soruyu?
  • Yalnızlığa sarılmak kullanıcısına yanıt
    sivil takiliyoken bunu hala yapabiliyorlar mi?zannetmem hocam

belki ozel kuvvetler kinligi filan gosterirse olabilir
  • Darbe yapacaktı dersen belki kurtulabilirsin.
    Sebep farketmez, cezayı alırsın. Asker bu asker.
  • quote:

Orijinalden alıntı: red alert2

valla askere dokunamazsin okadar söyluyorum sana polis bile dokunamiyor.

Ben çok karşılastim bu durumlarla, polise kimligi gösterip gittim direk.

Bi askeri gozaltina almak icin bile bağlı olduğu kıta ya birlige felan gitmen lazim önce

gorevde olmasina gerek yok askerle kavga edersen yargılanirken o senden daha avantajli olur bu işleri birak hocam

• meraktan sordum arkadaşlar askeri okullara girmek istiyorum da polis gibi yetkili ise güzel ;)

sonucta memlekette iti kopuğu cok ailemin yaninda falan yamuk yapana direk kimligi gosteri hadi uza diyebilirim sanirim

soruyu bilerek bu şekilde sordum trollenmesin diye ama şuda var askerim diyince polis kadar etki etmez herhalde o esnada ama sonra öttürürsün herhalde karsidakini
  • malaustası M kullanıcısına yanıt
    federallerde ki gibi düşünmeyin olayı

dhce meali

sende öyle durmaz .
  • Ayrı bi havası var be Birçok yere girerken güvenlik kontrolüne girmene gerek yok tabii bi özgüven bi hava anlatamam
  • Zodiac Killer Z kullanıcısına yanıt
    Gücü eline geçiren, güçsüzü eziyor, umarım özgüven dediğin şeyden kasit bu değildir
  • görevli olmayan asker polis yasa karşısında sivil vatandaşla aynıdır. ha görevli polisi askeri döversen sen ağır ceza alırsın. görevli asker polis seni döverse onlar çok ağır cezalar alır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yalnızlığa sarılmak

quote:

Orijinalden alıntı: red alert2

valla askere dokunamazsin okadar söyluyorum sana polis bile dokunamiyor.

Ben çok karşılastim bu durumlarla, polise kimligi gösterip gittim direk.

Bi askeri gozaltina almak icin bile bağlı olduğu kıta ya birlige felan gitmen lazim önce

gorevde olmasina gerek yok askerle kavga edersen yargılanirken o senden daha avantajli olur bu işleri birak hocam

Görev başında veya üniformalı olmadığı müddetçe polis askeri gözaltına alır.
    Gözaltında işlem yapamaz bağlı bulunduğu kıtaya bildirir.
    sivil şahısla kavga etmesi durumunda da mahkeme önünde eşit yargılanırlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dgo_cr7 -- 21 Kasım 2016; 15:35:11 >

• dgo_cr7 kullanıcısına yanıt
    Sen öyle san
  • Yalnızlığa sarılmak kullanıcısına yanıt
    üslübundan maksimum 15 yaşında olduğunu tahmin ediyorum.
    5 sene sonra askere gittiğinde askeri kimlik kartınla denersin.
  • Askere dokunamaz sın hiç bir şekilde polisten üstündür arkadaşlarına dediği gibi Polis askeri sorgulayamaz kimlik vs isteyemez en kötü uzman bile olsa görev esnası veya sivil farketmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SarıGelin -- 21 Kasım 2016; 15:43:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yalnızlığa sarılmak

Asker polisten üstündür böyle konularda, mesela ben askeri kimlik kartımla heryere girer çıkardım polis beni arayamaz ifademi almaya felan götüremez dokunamaz bana anlatabildim mi ?

Askerin polisten üstünlüğüyle alakası yok bu durumun.

Asker dışarıda görevde değilse veya namına fiilen bir suç işlemediysen sivilden farklı değildir. Trafikte kavga ettin diyelim, polis geldi... Polis askeri personel hakkında işlem yapamıyor, ilgili merkez komutanlığı işlem yapabiliyor. Yani polis askeri personeli sivilde görevinden alakasız bile olsa herhangi bir olayda göz altına alamaz, ifadesini alamaz vs. vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Derin Mavi -- 21 Kasım 2016; 16:6:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dgo_cr7

üslübundan maksimum 15 yaşında olduğunu tahmin ediyorum.
    5 sene sonra askere gittiğinde askeri kimlik kartınla denersin.

94/2 yaptim kaşıntın varsa gelip kaşıyabilirim ümraniye yakin bana
  • quote:

Orijinalden alıntı: SarıGelin

Askere dokunamaz sın hiç bir şekilde polisten üstündür arkadaşlarına dediği gibi Polis askeri sorgulayamaz kimlik vs isteyemez en kötü uzman bile olsa görev esnası veya sivil farketmez

Senin o en kötü uzman dediğin adam diyarbakır sıcagında 12 gün banyosuz arazide kalıyor. Lütfen kelimelere dikkat.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.