Şimdi Ara

Sıvı Soğutucusu(240mm) önerisi 2500'tl'ye kadar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
1.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

MSI MPG GUNGNIR 111R

MSI MPG A850GF 850W 80+ GOLD

GIGABYTE B550 AORUS PRO AMD B550 AM4 DDR4 5000MHz (O.C.)

CPU: AMD Ryzen 5600X 4.6 GHz

PNY XLR8 Gaming 3600mhz C18 32GB (2x16GB)

ZOTAC GEFORCE RTX 3060 AMP WHITE EDITION 12 GB GDDR6 192 BIT

Eski kasam küçük olduğu için nispeten küçük bir tower soğutucu kullanıyordum 5600x için, yeni kasa (MSI 111R) ile üst panele 240mm sıvı soğutucusu almak istiyorum.Önerilerinize açığım, ilk kez sıvı soğutucu alacağım.

• İlk kez alacaksan hiç gereği yok 5600x için. 1000 TL civarında çift fanlı 6 ısı borulu kule tipi alırsan 240mm ile aynı değerleri alırsın zaten. Sıvı Soğutucusu(240mm) önerisi 2500'tl'ye kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaos_3492 -- 28 Temmuz 2022; 2:29:30 >
  • Kaos_3492 kullanıcısına yanıt

Teşekkürler evet banada daha mantıklı geldi kule ile devam etmek

Şu model sizce nasıl

inventus
    NOCTUA NH-U14S 2011/2011-v3/1151/1150/1155/1156 & AM3+/AM3/AM2+/AM2/FM2+/FM2/FM1, 1ad NF-A15 PWM FAN, NT-H1 termal macun İşlemci soğutucusu - inventus
    https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=5964
  • SturmpioneeR kullanıcısına yanıt

Fan 14cm olunca otomatikman soğutucunun yüksekliği de artıyor. Amazon yurtdışı üzerinden Deepcool AK620 almaya bakın derim, hem performans hem fiyat performans olarak şuan en tepe model bence. Üstelik fanları 12cmlik olduğu için aşırı büyük de durmuyor.

Sıvı soğutma dersen Arctic LF2 240mm var 2100 lira civarında şuan.

Kullandığın kasanın özelliklerine göre kule tipi almalısın 14cm sığarmı bilemeyiz . 5600x için aşırısına göre yok dediğim gibi bu işlemcide çoğu fan aynı değeri verir farkı anlamak için 12900 falan denemek lazım. Ben güncellediğim sistemlerde de kullanırım diyorsan noctua ömürlük olur ama ayran gönüllüyüm sıkılınca değişirim diyorsan AF34 Al gitsin .
  • 5600/X için sıradan kule tipi bir soğutucu yeterli olur, eğer soğutmadan yana bir endişeniz varsa. fakat başka nedenlerden dolayı tercih edebilirsiniz. hava soğutma için max 170mm denilmiş yani en büyük hava soğutucular bile sığar, noctua d15 vb. gibi. sıvı soğutma olarak üst en fazla 240mm ön en fazla 360mm denmiş fakat öne takılacaksa hortumunun üstten değil alttan gelecek şekilde takılması öneriliyor yani 360mm alırsanız o şekilde takamayabilirsiniz. yeni bir hava soğutucu alacaksanız dual tower almanızı öneririm ileriye dönük olur.

https://www.msi.com/PC-Case/MPG-GUNGNIR-111R

• NH-U 14S kullandım uzun süre fakrlı işlemcilerle o.c'lu şekilde sorunsuz harika bir soğutma sağlıyor, üstelik oldukça sessiz fan ve blok gayet kaliteli, ancak fiyatından dolayı almaya çok değmez şuan için, baya alternatif var çünkü bu alanda...

Arctic Freezer, Be Quiet, Deep Cool, Thermaltake, ID Cooling gibi...

• Benim kullandıgım ürün var gerçekten şiddetle tavsiye ederim. Zaten 2020 - 2021 S+ tier listesindeydi ilk sıralarda. Uzun süren araştırmalar sonrası 3 markayı tavsiye ederim Artic freezer, NZXT Kraken, Silverstone...

Not: Bu arada bu ürünün + bir güzel özelligi var tek bir kablo var onuda cpu cıkışına baglıyorsunuz ( Pump Cıkışına değil). bu sayede 4pin girişiniz varsa fazla hızlı dönmüyor fanlar ısıya göre hareket ediyor ve bu sayede kullanım ömrüde uzamış oluyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derlemeler -- 28 Temmuz 2022; 22:21:13 >

• AeroCool Miragel360, su soğutma CPU, ARGB-3x 120 mm fan, TDP 550 W : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Aerocool MIRAGEL240, su soğutma CPU, ARGB-2 x 120 mm fan, TDP 400 W

her platforma uyar.

1.878,48TL + 94,10 TL teslimat

• Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler, ben yine Tower soğutucudan devam ettim, şu modeli kullanıyorum kasaya taktım

https://forum.donanimhaber.com/ExternalLinkRedirect?module=after-renderer-for-new-editor&messageId=153451969&url=https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=5964

Boşta 33-36 arası, oyunlarda da 57-60 arası takılıyorum, fan sesi duyulmuyor bile.Havalar sıcak olduğu halde bile bu değerleri veriyor kışın daha iyi performans verecektir diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SturmpioneeR -- 4 Ağustos 2022; 11:16:14 >

Hayırlı olsun gayet güzel bir soğutucu, tuğla gibi bloğu olmamasına rağmen harika soğutma sağlıyor rahat montaj ve kaliteli bir fana sahip, o.c'lu kullandığım tüm işlemcilerde gayet yeterli geldi, ömürlük alet 

• LEON-X kullanıcısına yanıt

Teşekkürler, evet gerçekten sağlam baya düşük devir hızda bile güzel soğutma becerisi var

Sıvı Soğutucusu(240mm) önerisi 2500'tl'ye kadar

Fotodaki ID-Cooling SE-224-XT modelinden geçtim acayip fark etti artık sıcaklıklar dalgalanmıyor en basitinden.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.