Şimdi Ara

Sıvı soğutmalı sistemde kasa fanlarının yerleşimi ve verimlilik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Lian Li PC-7 plus kasam için ön ve arka egzoz fanı olarak Cooller Master Pro Air Flow ve Balance olarak iki ayrı model yeni fan aldım. İki fanın da dönüş hızı(rpm), hava akışı ve hava basınç değerleri farklı aslında alırken modelline tam dikkat etmediğim için farklı oldu. Öğrenmek istediğim hangisini ön de hangisini arkada kullanmalıyım ki daha iyi verim alabileyim.

Şu anda smart özelliğini kullanamıyorum anakartımda yeterince smart fan kontrollu çıkış olmadığı için ama bunun içince 4 pin çoklayıcı bir kablo alıp smart özelliğini kullanıcam ki içerideki ısıya göre fan devri ayarlansın daha sessiz bir çalışma olsun. Ayrıca kasamın üst kısmında biraz modifiye ile Cooller master MasterLiquid ML240L RGB kapalı devre sıvı soğutma da kullanıyorum. Sıvı soğutma fanlarıda havayı içeriden dışarıya doğru aktarmakta, şunuda belirteyim sıvı soğutma gerçekten işlemcimi serin tutuyor çok iyi görevini yerine getiriyor tek şikayetim fan sesinin fazla olması fan devrini smartdan manuele alıp %25-%30 civarı yapınca oldukça sessiz çalışıyor. Tabi bu durumda işlemci sıcaklığı 3-5 derece artıyor fakat yinede oldukça serin oluyor.

MasterFan Pro 120 Air Flow RGB
    Fan Speed (RPM)650 - 1,100 ± 10%
    Airflow (CFM)48.8 ± 10%
    Air Pressure (mmH2O)0.88 ± 10%

MasterFan Pro 120 Air Balance RGB
    Fan Speed (RPM)650 ~ 1300 ± 10%
    Airflow (CFM)42.7 ± 10%
    Air Pressure (mmH2O)0.96 ± 10%

Kasaya ait fotoğraflar temsilidir :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.