Şimdi Ara

Sıvı Soğutma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Kullanmakta olduğum sistemde ekran kartı oyun oynarken 70C dereceye geliyor. Bu da canımı sıkmakta, fan sesi az da olsa rahatsız etmekte. Buna istinaden hybrid yada custom sıvı soğutmaya geçiş yapmak istiyorum ama bir sıkıntım var. Yanında olmasam da pc 7/24 açık, kapanmaz. Custom sıvı soğutma, pc yanında olmadığımda akıntı sızıntı vs yaparsa allah korusun yangın bile çıkartır. Bir de bakımı hakkında pek bilgi sahibi değilim. Bu beni biraz hybrid e yöneltiyor. Forumdan BWM üstadım da bana hybrid, custom ın tadını vermez dedi. Ayrıca gtx 980 lerle uyumlu olacak mı belli değil. Arada kaldım, deneyimli arkadaşlardan yardım istemekteyim.

Hybrid de fazla seçenek yok malesef. Ya Arctic hybrid 2 yada Corsair HG10+h100i düşünmekteyim.
    Custom olursa da 2x240mm(eni 60 yada 80mm düşünmekteyim) RAD + 1500 l/h pompa cpu/gpu/köprü ye yeterli olur diye düşünmekteyim. kurtarırsa tek 360mm(80mm) rad da olabilir. Soğutma açısında boruları da bakır düşünmekteyim.

Deneyimi tecrubesi olan arkadaşlardan yardım istemekteyim.
    İyi forumlar, Saygılar

Sistem:
    Amd FX 8350 (OC siz kullanmaktayım, bana yetmekte)
    Asus V Formula-Z
    2x8GB Corsair Vengeance 2400mhz
    H100i (Hybrid olursa bunu gpu ya takıp h110 almayı düşünüyorum)
    Cooler Master Cosmos 2 kasa
    Zotac 680 Amp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tass_co -- 19 Eylül 2014; 4:05:07 >

• 70 derece hiç bir şey değil bence niye böyle bir ihtiyaç hissediyorsunuz ki
  • Kromatit kullanıcısına yanıt
    Merhaba Ali bey

70C de fanların sesi az da olsa duyuluyor. İşin kötü tarafı tekrar Batman arkham origin oynayayım dedim. dlc sini indirip kurdum. ayarları full yapıp oyuna girdim (cold cold heart) direk 75C ile başladı ve oyunda 84C oluyor. Fan sesinden bahsetmiyorum. Bir ara oyundan attı, o derece. Bir yanlışlık vardı, normalde 65C civarıydı. Sonradan farkettim ayarlarından dx11 e aldığım zaman aşırı ısınıyor. Sanırım dx11.2 sürümü benim kartı ısıtıyor

Şimdi de gtx980 düşünmekteyim ama özel soğutmalıların (referans olmayanlar) çıkmasını bekliyorum. Şayet 980 de de 80C yi görürsem mecbur hybrit yada sıvı soğutma düşünmek durumundayım...
  • Sıvı soğutma konusunda Emre (B.M.W) arkadaşımız gerçekten de üstad konumundadır. O demişşe custom'ın yerini tutmaz kesinlikle doğrudur. Ayrıca 70 derece cok ıyı bır sıcaklık kafanıza takmamalısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CagriErcan -- 20 Eylül 2014; 12:44:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tass_co

Merhaba Arkadaşlar

Kullanmakta olduğum sistemde ekran kartı oyun oynarken 70C dereceye geliyor. Bu da canımı sıkmakta, fan sesi az da olsa rahatsız etmekte. Buna istinaden hybrid yada custom sıvı soğutmaya geçiş yapmak istiyorum ama bir sıkıntım var. Yanında olmasam da pc 7/24 açık, kapanmaz. Custom sıvı soğutma, pc yanında olmadığımda akıntı sızıntı vs yaparsa allah korusun yangın bile çıkartır. Bir de bakımı hakkında pek bilgi sahibi değilim. Bu beni biraz hybrid e yöneltiyor. Forumdan BWM üstadım da bana hybrid, custom ın tadını vermez dedi. Ayrıca gtx 980 lerle uyumlu olacak mı belli değil. Arada kaldım, deneyimli arkadaşlardan yardım istemekteyim.

Hybrid de fazla seçenek yok malesef. Ya Arctic hybrid 2 yada Corsair HG10+h100i düşünmekteyim.
    Custom olursa da 2x240mm(eni 60 yada 80mm düşünmekteyim) RAD + 1500 l/h pompa cpu/gpu/köprü ye yeterli olur diye düşünmekteyim. kurtarırsa tek 360mm(80mm) rad da olabilir. Soğutma açısında boruları da bakır düşünmekteyim.

Deneyimi tecrubesi olan arkadaşlardan yardım istemekteyim.
    İyi forumlar, Saygılar

Sistem:
    Amd FX 8350 (OC siz kullanmaktayım, bana yetmekte)
    Asus V Formula-Z
    2x8GB Corsair Vengeance 2400mhz
    H100i (Hybrid olursa bunu gpu ya takıp h110 almayı düşünüyorum)
    Cooler Master Cosmos 2 kasa
    Zotac 680 Amp

70 dereceden sonrasını okumadım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.