Şimdi Ara

Site yönetimini nereye şikayet etmeliyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
89
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Site yönetimi ile sorun yaşıyorum. Sözlü ve email ile ikazıma rağmen işlem yapılmıyor.

Muhasebe sistemleri hatalı ve bunun üzerinden vurgun yapıyorlar. Gecikme faizine de faiz işletiyorlar.

Bir kez 3 günlük x miktar,
    bir kez 5 günlük x miktar gecikmiş yaptığım ödeme var ödediğim borcun gecikme faizine faiz işliyor. x tutar için 5 gün gecikmenin faiz ücreti nedir denkleminizi söyleyin borcu kapatayım diyorum cevap olarak hepsini ödemek zorundasınız diyorlar.

Uzlaşmama durumunda şikayetimi nereye etmeliyim? THH bakıyor mu bu işlere?

Haklı olduğuma %100 eminim çünkü faizin faizini uyguluyorlar ve bunu 3 blok, 2000+ daire sakinine yapıyorlar sadece bana değil. Vurgunun seviyesi burada.

Bir başka konu da,

Sitede su ve doğalgaz merkezi olarak ulaşıyor ve fatura site yönetimine geliyor. yönetim bunu bize bölüyor.
    iski ve igdaşdan gelen ana faturaları incelediğim zaman görüyorum ki ödemeleri geciktirmişler sırf gecikme faizi olarak 5bin ila 30bin TL arası gecikme faizleri uygulanmış.

Ben bana yansıttıkları faturaları her zaman zamanında ödüyorum. Ama bana yansıtılan fatura da kendi geç ödemelerinden kaynaklı gecikmiş ödeme bedeli de yer alıyor.
    Bununla alakalı hakkımı nasıl arayabilirim?

Yönetime başvurup bu hesaplama formüllerini daire sakini olarak bana iletmelerini isteyeceğim ama vermeyeceklerine eminim. Bu yüzden hukuki yola başvurmak istiyorum.

Teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IO -- 7 Mayıs 2020; 17:57:28 >

• Yönetim için Sulh hukuk mahkemesine basvuracaksiniz. Normalde gecikme cezası aylık yüzde 5 tir. Bu miktardan ödeyin fazlasını isterlerse mecburen icraya verecekler sizi orada çıkar ortaya.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.