Şimdi Ara

## Sistemlerinizin Güç Gereksinimi İçin (Psu Hesaplama) ## (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
817
Cevap
2
Favori
51.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • LEON usta, bu sayfayı yeni farkettim. gerçekten çok yararlı bir sayfa açmış, herkese yardımcı olmuşsun.

benim almayı düşündüğüm sisteme yakın sistemleri sorgulatmışlar zaten arkadaşlar. aşağı yukarı 450 W civarı bir PSU yetecek gibi duruyo bana. ancak bu WATT olayını tam anlayabilmiş değilim. örneğin CORSAİR 400W PSU nun amper değerleri, 460-470 WATT diye satılan birçok PSU dan daha yüksek ama etiketinde 400W yazıyor. bu WATT değeri amper değerlerinden bağımsız bir şekilde mi hesaplanıyor ki?? daha önce inceleyip yorumladığınız sistemlere bakacak olursak bana 12V çıkışında 21-22 amper civarı bir güç gerekli. bu değerleri de ancak 450W üstü bir PSU da bulabiliyorum. ancak CORSAİR 400W modelinde 12V çıkışında 30 AMPER yazıyor. bu nasıl bir 400W PSU dur böyle görünce şoke oldum resmen!

bi de iki tane 12V çıkışı olmasının espirisi nedir? 12V1:18A , 12V2:18A olan bir PSU 36 amper çıkış veriyor demek midir?

ben yine de sistemimi yazıp iki soru ile mesajımı sonlandırmak istiyorum.

AMD Phenom II X4 945
    Gigabyte GA-MA785GMT-UD2H
    HI-LEVEL 4GB (2*2) 1600 MHz. soğutuculu RAM
    ATI HD5750 çipsetli bi kart.
    1 TB (32MB 7200 RPM) bir HDD
    DVD-RW 24x
    USB den güçlü bi wireless anten bağlanacak.

KASA olarak linkini verdiğim 420W lık PSU kurtarır mı sistemi? yoksa kasanın 420W lık PSU sunu çıkarıp CORSAİR'in 400W lık PSU sunu taksam daha mı iyi olur? (420W çıkarıp 400W takmak kulağa çok garip geliyor)

Düşündüğüm KASA:
    http://www.vatanbilgisayar.com/aerocool-qs-200-420-pgs-q-series-qs-200-420w-micro-atx-kasa/productdetails.aspx?I_ID=42300

HI-LEVEL RAMleri neden tasvip etmiyorsun? birçok kişide bu RAMler var oysa.. uygun fiyatı, soğutuculu olması ve birçok kişinin kullandığını görmek beni RAM lere yöneltmişti. bi de RAM lerdeki bu CL muhabbeti nedir üstad?

biraz uzun bi msj oldu kusura bakma. yardımların için şimdiden çok teşekkür ediyorum.

• Merhabalar. Oldukça faydalı bir konu, konuyu açan arkadaşa öncelikle teşekkürler.

Sistemin yükte ne kadar güç çektiğini merak ediyorum. Kullandığım ekran kartı çok fazla güç gereksinimi duyan bir ekran kartı değil ama olur da ileride daha yüksek güç gereksinimi duyan bir karta geçecek olursam: Ne kadar güç gereksinimi olan ekran kartını stabil olarak çalıştırabilir güç kaynağı?

Sistem:
    Gigabyte 790XT-USB3
    AMD Phenom II X4 945 3.0 GHz (C3 revizyon)
    PowerColor HD 5850
    HI-LEVEL 2x2 GB6 DDR3 1333 MHz
    Samsung HD103SJ
    Samsung Dvd-Rw 22X
    Aktif olarak kullanılan 3 (bazen 4) USB var.
    Akasa Freedom Xone; üzerinde gelen biri LED'li 2 adet 12 cm fan ve 1 adet 14 cm fan var, ek bir fan takmadım.

Güç Kaynağı OCZ 500W StealthXstream:

## Sistemlerinizin Güç Gereksinimi İçin (Psu Hesaplama) ##

• quote:

Orijinalden alıntı: Gatetrans

Arkadaşlar merhaba,bende ocz stelhtextreme 600w güç kaynağı vardı ama sorunlu artık PC ye güç vermiyor.Direk açma tuşuna basınca sadece fanlar dönüyor ışıklar kısık yanıyor arkasından 0-1 şartelini aç kapa yapınca açılıyordu.Bugün artık oda olmuyor daha da uğraşmıcam onunla zaten.Şimdi artık sağlam bi PSU almak istiyorum.Sanırım 300-350 tl civarlarına çıkabilirim.PSU 600 W lık bende sorunsuz çalışıyordu bilmiyorum daha üstüne çıkmam gerekmi siz sisteme bakıp değerlendirme yapın,ayrıca eklemek istiyorum PC daima açık kapanması gibi bir durum neredeyse yok.

Sistem ise şöle arkadaşlar.

Q9550 CPU
    4GB DDR2 1066 MHZ KINSTON RAM
    2 ADET 250 GB 7200 RPM 16MB CACHE HDD
    NEC DVD RW
    GTX 260 AMP2 EKRAN KARTI
    ASUS P5Q-PRO ANA KART
    CREATİVE SES KARTI 5-1

,,600W lık OCZ sorunsuz çalıştırdı sistemi,6-7 saat oyunlar oynandı bi problem olmadı,ama dediğim gibi artık açılmıyor sistem.Acil bir PSU tavsiyesi alırsam iyi olcak arkadaşlar çünkü hemen gidip alıcam.Tak çıkar kablolu bi ürün önerin lütfen.Ayrıca watt ve amper değerleri dediğiniz gibi sağlam yüksek olan sağlıklı bir PSU olsun vs.Ustaların cevapalrını bekliyorum çünkü şu an PC kapalı.Teşekkürler şimdiden.

İşlemci Kullanımı : %100

Sisteme Yüklenme : %100 (tüm bileşenlere aynı anda)

+ %20 (Psu yıpranma payı) PC hep açık dediğin için yıpranma payını %20 aldım.

Önerilen Minimum Güç Kaynağı Değeri: 411W

İhtiyaç Duyulan Amper Değerleri:+3.3V:8.9 A +5V: 14.6 A +12V: 25.7 A

Güç kaynağın arızalanmış, bunun sebebi gerekli gücü karşılayamaması olamaz, başka bir sorun vardı demek ki, zira bu sistem için açıkca görüldüğü gibi, 600W falan gerekmiyor zaten.

Güç kaynağı için o kadar bütce ayırmana gerek yok, yine de olmuşken iyisi (en iyisi) olsun diyorsan eğer sana http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=2659 tavsiye ederim...
    Kaklıp da 520W dan fazlasını almanı kesinlikle tavsiye etmiyorum, zira 500w bile bu sistem için fazlayken...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon S. Kenndy -- 30 Mart 2010; 9:04:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Brscngznc

Merhaba üstadlar,

Bu siteyi anlayamadımda benim alacağım sistemin PSU ihtiyacı konusunda yardımcı olur musunuz?

İşlemci: AMD Phenom II X4 925 (VATAN)
    Anakart: MSI 785GM-E51 (VATAN)
    Ram: Patriot 2GB DDR3 1333 MHz CL9 (2 Adet) - (VATAN)
    Ekran Kartı: PowerColor HD4890 - (NETSİPARİŞ)
    Hard Disk: WD 500 GB 16 MB 7200 RPM Caviar Blue - (VATAN)
    Dvd: LG 22X Dvd Writer - (VATAN)
    Monitör: ACER 23" V233HABD - (VATAN)
    Ses Sistemi: Logitech X-230 2+1 - (VATAN)
    Klavye: A4 Tech X7-G800MU - (SANALMARKETİM)
    Mouse: A4 TECH XL-755K - (SANALMARKETİM)
    Mouse Pad: SteelSeries QcK+ Mousepad (XXL) - (SANALMARKETİM)

Şimdiden teşekkürler.

Önemli Not: İşlemci ve Ekran Kartı'na orta seviyede OC çekilecek. Kasada 2-3 Tane fan olacak.

Önemli Not 2: Bu sisteme 2 Tane alternatif kasa var. 1 Tanesi Akasa Freedom Xone OCZ 500W Diğeri ise aynı kasanın 600Wluk versiyonu. Benim için bütçe önemli. Orta seviyede OC yapacak olsam OCZ 500Wluk model yeter mi yoksa kesinlikle OCZ 600W mu almalıyım?:

http://www.vatanbilgisayar.com/akasa-ak-bkxne-01-500-akasa-freedom-xone-mid-tower-500w-performans-kasasi/productdetails.aspx?I_ID=43973
    http://www.vatanbilgisayar.com/akasa-ak-bkxne-01-600-akasa-freedom-xone-mid-tower-600w-performans-kasasi/productdetails.aspx?I_ID=43539

Gerekli fanları dahil ettim, 3300 mhz'e hızaşırtarak hesaplattım;

+ %10 (Psu yıpranma payı)

Önerilen Minimum Güç Kaynağı Değeri: 466W

İhtiyaç Duyulan Amper Değerleri:+3.3V:8.7 A +5V: 11.1 A +12V: 31.8 A

Xone OCZ 500W olanı alabilirsin, yeterlidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ehhalil

LEON usta, bu sayfayı yeni farkettim. gerçekten çok yararlı bir sayfa açmış, herkese yardımcı olmuşsun.

benim almayı düşündüğüm sisteme yakın sistemleri sorgulatmışlar zaten arkadaşlar. aşağı yukarı 450 W civarı bir PSU yetecek gibi duruyo bana. ancak bu WATT olayını tam anlayabilmiş değilim. örneğin CORSAİR 400W PSU nun amper değerleri, 460-470 WATT diye satılan birçok PSU dan daha yüksek ama etiketinde 400W yazıyor. bu WATT değeri amper değerlerinden bağımsız bir şekilde mi hesaplanıyor ki?? daha önce inceleyip yorumladığınız sistemlere bakacak olursak bana 12V çıkışında 21-22 amper civarı bir güç gerekli. bu değerleri de ancak 450W üstü bir PSU da bulabiliyorum. ancak CORSAİR 400W modelinde 12V çıkışında 30 AMPER yazıyor. bu nasıl bir 400W PSU dur böyle görünce şoke oldum resmen!

bi de iki tane 12V çıkışı olmasının espirisi nedir? 12V1:18A , 12V2:18A olan bir PSU 36 amper çıkış veriyor demek midir?

ben yine de sistemimi yazıp iki soru ile mesajımı sonlandırmak istiyorum.

AMD Phenom II X4 945
    Gigabyte GA-MA785GMT-UD2H
    HI-LEVEL 4GB (2*2) 1600 MHz. soğutuculu RAM
    ATI HD5750 çipsetli bi kart.
    1 TB (32MB 7200 RPM) bir HDD
    DVD-RW 24x
    USB den güçlü bi wireless anten bağlanacak.

KASA olarak linkini verdiğim 420W lık PSU kurtarır mı sistemi? yoksa kasanın 420W lık PSU sunu çıkarıp CORSAİR'in 400W lık PSU sunu taksam daha mı iyi olur? (420W çıkarıp 400W takmak kulağa çok garip geliyor)

Düşündüğüm KASA:
    http://www.vatanbilgisayar.com/aerocool-qs-200-420-pgs-q-series-qs-200-420w-micro-atx-kasa/productdetails.aspx?I_ID=42300

HI-LEVEL RAMleri neden tasvip etmiyorsun? birçok kişide bu RAMler var oysa.. uygun fiyatı, soğutuculu olması ve birçok kişinin kullandığını görmek beni RAM lere yöneltmişti. bi de RAM lerdeki bu CL muhabbeti nedir üstad?

biraz uzun bi msj oldu kusura bakma. yardımların için şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Önerilen Minimum Güç Kaynağı Değeri: 327W

İhtiyaç Duyulan Amper Değerleri:+3.3V:8.6 A +5V: 11.1 A +12V: 20.2 A

quote:

benim almayı düşündüğüm sisteme yakın sistemleri sorgulatmışlar zaten arkadaşlar. aşağı yukarı 450 W civarı bir PSU yetecek gibi duruyo bana.

Gerçek 350W güç kaynağı bile yeter bu sisteme.

quote:

aşağı yukarı 450 W civarı bir PSU yetecek gibi duruyo bana. ancak bu WATT olayını tam anlayabilmiş değilim. örneğin CORSAİR 400W PSU nun amper değerleri, 460-470 WATT diye satılan birçok PSU dan daha yüksek ama etiketinde 400W yazıyor. bu WATT değeri amper değerlerinden bağımsız bir şekilde mi hesaplanıyor ki??

Adi bir markanın, etiketlemiş olduğu 460-470W (isterse 500 olsun) değeri tamamen uydurmaca, tüketiciyi kandırmaca olabilir, zira bunu yapan onlarca firma vardır. Corsair, Enermax gibi firmalar, her daim etiketlediği değerlere sadık kalırlar, 12V kanalından ister tek ray(rail) olsun, ister çift ray olsun, sağlayabildikleri güçler doğrudur, ama bazen orta sınıf dediğimiz (mesela XILENCE ) gibi psu'lar, 40 amper, 580W diye etiketlemiş oldukları güç kaynaklarında o amper değerini, dolayısıyla da Watt oranını sağlayamazlar, gerekli ölçümler yapıldığında bu defalarca ortaya çıkmıştır zaten.
    Son olarak, amperle Watt olayını bir birinden bağımsız düşünemezsin, amper demek; bir iletkenin belli bir kesitinden saniyede geçen elektrik yükü miktarıdır.

quote:

Çift ray (rail) veya tek ray olmasının pek bi önemi yoktur, önemli olan, etiketinde yazan amper değerini sağlayıp sağlayamamasıdır. 12V1:18A , 12V2:18A demek, senin de anlamış olduğun gibi toplamda 36 amper demektir.

quote:

HI Level'i tavsiye etmeyişimin nedeni, soğutucu plakların rami çıkartıp takarken insanın elinde kalabilmesinden (adi ve kötü işcilik), hem de Corei5/i7 serisinde dahili bellek kontrolcüsü olduğu için, HI-Level'in intel'in önerdiği sınır olan 1.65 V gerilimin üstünde çalışıp, işlemciyi tehlikeye atmasındandır.

quote:

Düşündüğüm KASA:

Link'ini verdiğin kasa gayet şık, ama işcilik için yorum yapamayacağım, çünkü bilmiyorum. Kasanın içindeki güç kaynağını inceleyemesem de -çünkü her hangi bi bilgi yok- sisteminin güç ihtiyacı 327W olarak çıktığı için, alabilirsin diyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon S. Kenndy -- 30 Mart 2010; 11:46:54 >

• Orijinalden alıntı: HuNTeR_1907

Merhabalar. Oldukça faydalı bir konu, konuyu açan arkadaşa öncelikle teşekkürler.

Sistemin yükte ne kadar güç çektiğini merak ediyorum. Kullandığım ekran kartı çok fazla güç gereksinimi duyan bir ekran kartı değil ama olur da ileride daha yüksek güç gereksinimi duyan bir karta geçecek olursam: Ne kadar güç gereksinimi olan ekran kartını stabil olarak çalıştırabilir güç kaynağı?

Sistem:
    Gigabyte 790XT-USB3
    AMD Phenom II X4 945 3.0 GHz (C3 revizyon)
    PowerColor HD 5850
    HI-LEVEL 2x2 GB6 DDR3 1333 MHz
    Samsung HD103SJ
    Samsung Dvd-Rw 22X
    Aktif olarak kullanılan 3 (bazen 4) USB var.
    Akasa Freedom Xone; üzerinde gelen biri LED'li 2 adet 12 cm fan ve 1 adet 14 cm fan var, ek bir fan takmadım.

Güç Kaynağı OCZ 500W StealthXstream:

## Sistemlerinizin Güç Gereksinimi İçin (Psu Hesaplama) ##

Önerilen Minimum Güç Kaynağı Değeri: 402W

İhtiyaç Duyulan Amper Değerleri:+3.3V:8.7 A +5V: 12.2 A +12V: 26.0 A

Mevcut güç kaynağın, 5870 veya GTX 285 (2 GB) da kaldırır, daha iyi bir ekran kartı için güç kaynağını değişmen gerekir. Maksimum Tdp'si 200-215 W
    olan her hangi bir ekran kartını kaldırır bu güç kaynağı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon S. Kenndy -- 30 Mart 2010; 12:01:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Leon S. Kenndy

quote:

HI Level'i tavsiye etmeyişimin nedeni, soğutucu plakların rami çıkartıp takarken insanın elinde kalabilmesinden (adi ve kötü işcilik), hem de Corei5/i7 serisinde dahili bellek kontrolcüsü olduğu için, HI-Level'in intel'in önerdiği sınır olan 1.65 V gerilimin üstünde çalışıp, işlemciyi tehlikeye atmasındandır.

quote:

Düşündüğüm KASA:

Link'ini verdiğin kasa gayet şık, ama işcilik için yorum yapamayacağım, çünkü bilmiyorum. Kasanın içindeki güç kaynağını inceleyemesem de -çünkü her hangi bi bilgi yok- sisteminin güç ihtiyacı 327W olarak çıktığı için, alabilirsin diyebilirim.

eline, emeğine sağlık üstad.. gayet detaylı açıklamışsın, teşekkür ederim.

affına sığınarak tekrar soru soracağım. (PSU konusunun dışına kaymış oluyorum biraz, kusura bakmayın)

"Corei5/i7 serisinde dahili bellek kontrolcüsü olduğu için, HI-Level'in intel'in önerdiği sınır olan 1.65 V gerilimin üstünde çalışıp, işlemciyi tehlikeye atmasındandır"
    demişsin..

** "AMD işlemci tercih edersek voltaj sıkıntısı olmaz" diyebilir miyiz?

** daha önceki mesajımda RAMlerdeki "CL" ifadesinin anlamını sormuştum; sanırım gözünden kaçmış. bilgin varsa aydınlatabilir misin üstad? (CL7, CL9 gibi açıklamalar mevcut bazı RAMlerde)

** RAMlerde soğutucu önemli mi? düşük voltaj olması beraberinde az ısınmayı sağlar ve soğutuculu olmasını gereksiz kılar mı? düşük voltajın bilmediğimiz olumlu/olumsuz yanları nedir? HEM SOĞUTUCULU, HEM DE DÜŞÜK VOLTAJ özelliğini bir arada barındıran RAM göremedim. hangi özelliği tercih etmek daha önemlidir sizce? (4 GB 1600 MHz.lik RAM tavsiyeniz ne olur?)

** linkini vermiş olduğum kasada -kasanın tasırımı gereği- HDD ler yatay değil, DİKEY KONUMDA çalışmak durumunda (amuda kalkmış gibi ya da yan gelmiş araba gibi montajlanıyor) HDD lerin bu konumda çalışması uygun mudur? herhangi bir sakıncası olabilir mi?

EKLEME:
    sistemi yazarken FAN durumunu belirtmemiştim. bir de USB'den güçlü bi wireless anten bağlamayı düşünüyorum.(bu anten çok WATT çeker mi?) düşündüğüm kasada 2 adet 12cm. ledli fan var. ayrıca 1 tane de ben takabilirim ileride. FAN başına ne kadar güç gereksinimi oluyor? ayrıca FANlar da ihtiyaç duyduğu gücü 12V çıkışından mı alıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ehhalil -- 30 Mart 2010; 14:55:10 >

• @Leon S. Kenndy

Teşekkürler.
  • Hocam ekrankartı değiştim psu yetersiz geliyor o/c yapamıyorum birde su sisteme bakar mısınız?
    e2180 2.0 3ghz oc yapmak istiyorum.
    kingston 3(2+1) 667mhz bellek
    sparkle 9600gt 256bit 512mb
    seagate 160gb sata 7600 rpm hd
    asus sata dvd
    feel twister kasa.
    Cevabınızı bekliyorum iyi günler.
  • quote:

"AMD işlemci tercih edersek voltaj sıkıntısı olmaz"diyebilir miyiz?

Sen bence bunu iyice bi araştır, ama bildiğim kadarıyla AMD'de böyle bi sorun yok...

quote:

daha önceki mesajımda RAMlerdeki "CL" ifadesinin anlamını sormuştum; sanırım gözünden kaçmış. bilgin varsa aydınlatabilir misin üstad? (CL7, CL9 gibi açıklamalar mevcut bazı RAMlerde)

Ram'in gecikme zamanlasıdır. Bir ram de, CL ne Ne kadar düşükse, o ram o kadar performanslı çalışır.

quote:

RAMlerde soğutucu önemli mi? düşük voltaj olması beraberinde az ısınmayı sağlar ve soğutuculu olmasını gereksiz kılar mı? düşük voltajın bilmediğimiz olumlu/olumsuz yanları nedir? HEM SOĞUTUCULU, HEM DE DÜŞÜK VOLTAJ özelliğini bir arada barındıran RAM göremedim. hangi özelliği tercih etmek daha önemlidir sizce? (4 GB 1600 MHz.lik RAM tavsiyeniz ne olur?)

Ramler de soğutucu o kadar da önemli değil, en azından iyi overclock edilmiş bir işlemciye, ekstra bir soğutucu gerektiği kadar önem arz etmiyor. Düşük voltajın her daim avantajı vardır, overclock da daha iyi başarım almak için mesela...

İşte sana, hem düşük voltaj, hem de soğutuculu bir ram:
    http://www.hepsiburada.com/team-xtreem-dark-4gb-ddr3-1600mhz-cl8-low-voltage-dual-bellek-kiti-
    2x2gb-tm3xd1600c8lv4gk/ProductDetails.aspx?productId=bd750770&categoryId=47

quote:

linkini vermiş olduğum kasada -kasanın tasırımı gereği- HDD ler yatay değil, DİKEY KONUMDA çalışmak durumunda (amuda kalkmış gibi ya da yan gelmiş araba gibi montajlanıyor) HDD lerin bu konumda çalışması uygun mudur? herhangi bir sakıncası olabilir mi?

Harddisk, titreşimsiz olarak çalıştıktan sonra -iyi sabitlenmeli- yatay ya da dikey çalışması disk'e zarar vermez.

quote:

EKLEME:
    sistemi yazarken FAN durumunu belirtmemiştim. bir de USB'den güçlü bi wireless anten bağlamayı düşünüyorum.(bu anten çok WATT çeker mi?) düşündüğüm kasada 2 adet 12cm. ledli fan var. ayrıca 1 tane de ben takabilirim ileride. FAN başına ne kadar güç gereksinimi oluyor? ayrıca FANlar da ihtiyaç duyduğu gücü 12V çıkışından mı alıyor?

Fanlar gücü 12V çıkısından alır, %100 devir de çalışan 120mm bir fan, ortalama 5 watt, ledli ise 6-7 watt arası güç ister.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon S. Kenndy -- 1 Nisan 2010; 14:16:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: brkkyk

Hocam ekrankartı değiştim psu yetersiz geliyor o/c yapamıyorum birde su sisteme bakar mısınız?
    e2180 2.0 3ghz oc yapmak istiyorum.
    kingston 3(2+1) 667mhz bellek
    sparkle 9600gt 256bit 512mb
    seagate 160gb sata 7600 rpm hd
    asus sata dvd
    feel twister kasa.
    Cevabınızı bekliyorum iyi günler.

işlemciyi overclock ederken verdiğin voltaj değeri nedir? Kasanda kaç fan var ve bunlar kaçlık? Güç kaynağın kaç watt, güç kaynağının linkini koyarsan sana daha iyi yardımcı olabilirim.
  • valla voltaj vermeden 2.6 ya çıktım voltaj vermedim daha hiç. güç kaynağım feel hurricane 350 watt 4 fan var kasada biri büyük diğerleri küçük kaçlık olduğunu bilmiyorum. cevabını bekliyorum kolay gelsin.
  • merhaba

intel q6600 voltajsız 3.0ghz
    2x2gb 1066mhz ram oc olmayacak
    500gb seagate hdd
    gigabyte p35-ds3r
    asus dvdrw
    2 adet 12cm fan
    ekran kartı olarak hd5770 düşünüyorum

psu olarak high power 460w %76 verimlilik toplam 12v1=17a 12v2=18a

sizce bu psu yeterli gelirmi?

teşekkürler
  • LEON usta,

zaman ayırıp, değerli bilgilerini paylaştığın ve bizi aydınlattığın için çok teşekkür ediyorum.
  • Intel Core 2 Quad Q8300 2.5 GHz 1333MHz 4 MB
    Zotac 9800GT SYNERGY 1 GB 256Bit DDR3 16X
    Kingston 2GB 800MHz DDR2 RAM CL6(KVR800D2N6/2G)

Bunları alacağımda acaba ne kadarlık PSU lazım ?
  • Üstad Emegine Sağlık Cok Yararlı Bi Konu Olmuş ...

Bu Sistemin Gideri Ne Kadar Olur ?

AMD Athlon II X3 425 2.7GHZ 1.5MB
    MSI 770-C45 AM3 DDR3
    PATRIOT 2GB DDR3 1333MHz
    WESTERN DIGITAL 500GB 16MB SATA II (Caviar Blue)
    SAMSUNG SH-S223C 22X ± DOUBLE LAYER SATA DVD-RW
    Powercolor Ati HD 4870 1GB 256Bit GDDR5

NOT:WLan Kartı ve All in 1 Kart Okuyucu bulunacak : )
    Ayrıca En Az 3 Tane 12 lik Fan Bulur Die Tahmin Ediorum ...
    Günde 8-10 Saat Açık
    O/C yapılabilir Küçük Miktarda
    İlerde Aynı Ramden Bitane Daha Eklenebilir

Aklımda Bİkaç Kasa-Psu Var
    1 XIGMATEK ASGARD PURE BLACK EDITION 400W MidT ATX SİYAH KASA
    http://www.vatanbilgisayar.com/xigmatek-cpc-t45ub-u41-asgard-pure-black-edition-400w-midt-atx-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=42535
    2 COOLER MASTER Elite 332 RC-332-KKP2 Siyah Atx Kasa 420W
    http://www.sanalmarketim.com/urun/4c8a9b308f82a47ba9e35d321c9d09ff/COOLER-MASTER-Elite-332-RC-332-KKP2-Siyah-Atx-Kasa-420W
    3 AKASA GENESIS ATX KASA SİYAH 450W
    http://www.netsiparis.com/detay/14212899006/AKASA-GENESIS-ATX-KASA-SIYAH-450W
    4 Thermaltake 500W Wıngs RS200 Piano ATX Siyah Kasa
    http://www.hepsiburada.com/thermaltake-500w-wings-rs200-piano-atx-siyah-kasa-vj75021n2e/ProductDetails.aspx?productId=bd84486categoryId=1013
    5 Raidmax Vırgo 500W
    http://www.hepsiburada.com/raidmax-virgo-500w-atx-kasa-811/ProductDetails.aspx?productId=bd84157&categoryId=1013

Hangisini Onerisiniz Yada Bunların Dışında Denk Fiyatlı Öneriniz Varmı ?

Şimdiden Teşekkurler ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi basturk9027 -- 3 Nisan 2010; 13:25:10 >

• quote:

valla voltaj vermeden 2.6 ya çıktım voltaj vermedim daha hiç. güç kaynağım feel hurricane 350 watt 4 fan var kasada biri büyük diğerleri küçük kaçlık olduğunu bilmiyorum. cevabını bekliyorum kolay gelsin.

3000 Mhz'e hızaşırtılmış şekilde;

Önerilen Minimum Güç Kaynağı Değeri: 339W

İhtiyaç Duyulan Amper Değerleri:+3.3V:8.0 A +5V: 11.8 A +12V: 21.2 A

Sana tavsiyem, 400 W'lık gerçek bir güç kaynağı alıp öyle overclock etmen, zira Fell'in kullandığı güç kaynakları zaten üzerinde yazdığı değerleri %90 sağlayamıyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: thevincent

merhaba

intel q6600 voltajsız 3.0ghz
    2x2gb 1066mhz ram oc olmayacak
    500gb seagate hdd
    gigabyte p35-ds3r
    asus dvdrw
    2 adet 12cm fan
    ekran kartı olarak hd5770 düşünüyorum

psu olarak high power 460w %76 verimlilik toplam 12v1=17a 12v2=18a

sizce bu psu yeterli gelirmi?

teşekkürler

Önerilen Minimum Güç Kaynağı Değeri: 340W

İhtiyaç Duyulan Amper Değerleri:+3.3V:8.7 A +5V: 11.8 A +12V: 21.0 A

Yeterlidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rhapsody99

Intel Core 2 Quad Q8300 2.5 GHz 1333MHz 4 MB
    Zotac 9800GT SYNERGY 1 GB 256Bit DDR3 16X
    Kingston 2GB 800MHz DDR2 RAM CL6(KVR800D2N6/2G)

Bunları alacağımda acaba ne kadarlık PSU lazım ?

Harddisk? Optik Sürücü? Kasa modeli?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leon S. Kenndy

quote:

Orijinalden alıntı: Brscngznc

Merhaba üstadlar,

Bu siteyi anlayamadımda benim alacağım sistemin PSU ihtiyacı konusunda yardımcı olur musunuz?

İşlemci: AMD Phenom II X4 925 (VATAN)
    Anakart: MSI 785GM-E51 (VATAN)
    Ram: Patriot 2GB DDR3 1333 MHz CL9 (2 Adet) - (VATAN)
    Ekran Kartı: PowerColor HD4890 - (NETSİPARİŞ)
    Hard Disk: WD 500 GB 16 MB 7200 RPM Caviar Blue - (VATAN)
    Dvd: LG 22X Dvd Writer - (VATAN)
    Monitör: ACER 23" V233HABD - (VATAN)
    Ses Sistemi: Logitech X-230 2+1 - (VATAN)
    Klavye: A4 Tech X7-G800MU - (SANALMARKETİM)
    Mouse: A4 TECH XL-755K - (SANALMARKETİM)
    Mouse Pad: SteelSeries QcK+ Mousepad (XXL) - (SANALMARKETİM)

Şimdiden teşekkürler.

Önemli Not: İşlemci ve Ekran Kartı'na orta seviyede OC çekilecek. Kasada 2-3 Tane fan olacak.

Önemli Not 2: Bu sisteme 2 Tane alternatif kasa var. 1 Tanesi Akasa Freedom Xone OCZ 500W Diğeri ise aynı kasanın 600Wluk versiyonu. Benim için bütçe önemli. Orta seviyede OC yapacak olsam OCZ 500Wluk model yeter mi yoksa kesinlikle OCZ 600W mu almalıyım?:

http://www.vatanbilgisayar.com/akasa-ak-bkxne-01-500-akasa-freedom-xone-mid-tower-500w-performans-kasasi/productdetails.aspx?I_ID=43973
    http://www.vatanbilgisayar.com/akasa-ak-bkxne-01-600-akasa-freedom-xone-mid-tower-600w-performans-kasasi/productdetails.aspx?I_ID=43539

Gerekli fanları dahil ettim, 3300 mhz'e hızaşırtarak hesaplattım;

Önerilen Minimum Güç Kaynağı Değeri: 466W

İhtiyaç Duyulan Amper Değerleri:+3.3V:8.7 A +5V: 11.1 A +12V: 31.8 A

Xone OCZ 500W olanı alabilirsin, yeterlidir.

Çok teşekkürler hocam. İçime su serptin valla...

• 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.