Şimdi Ara

Sistemimi nasıl sessizleştirebilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    EVEREST ve SpeedFan programları ile aldığım değerler kafamı karıştı.

SpeedFan

Everest

Ayrıca CPU üzerindeki fanım ses yapıyor onu değiştireceğim. Kasadaki 80mm lik fan da pc açılırken tak tak tak ses yapıyor diye iptal ettim. Şu an kasa fanı iptal, değerler ona göre.

Pc Özelliklerim
    CPU Türü DualCore AMD Athlon 64 X2, 2600 MHz (13 x 200) 5000+
    Anakart Adı Gigabyte GA-M57SLI-S4 (2 PCI, 3 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)
    Anakart Çipseti nVIDIA nForce 570 SLI, AMD Hammer
    Sistem Belleği 2048 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
    Görüntü Bağdaştırıcısı NVIDIA GeForce 8600 GTS (512 MB)
    İşletim Sistemi Microsoft Windows Vista Ultimate

Bana yeni bir 80mm sessiz fan ve yine sessiz (özellikle sessiz, gece rahatsız ediyor) cpu fanı lazım, bu değerlere göre önerileriniz???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NightShadow -- 8 Temmuz 2009; 0:59:56 >

• kulak tıkacı

en süper çözüm...

80 mm ve sessiz bir fan bilmiyorum genelde fan kontrolcü kullanmadığınız ya da 5v üzerinden beslemediğiniz sürece sesli çalışır bunlar. O yüzden sessizlik için 120mm'e yönelmek daha mantıklı bana kalırsa. soğutucu olarak fanı için Ac freezer64 önerebilirim

aslında 40 liraya Akasa 876 vardı ama hiç bir yerde bulamadım

http://www.hepsiburada.com/arctic-cooling-freezer-64-pro-pwm-amd-k8-islemci-sogutucu/productDetails.aspx?categoryid=1125&productid=bd9862

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Temren -- 8 Temmuz 2009; 1:10:39 >

• Sanırım 80mm değil bu 120mm, emin değilim. Üstünde de yazmıyor Kasayla beraber gelen arka fan işte...

Aslında ben SUNBEAM CORE-CONTACT FREEZER'a (http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?Categoryid=1125&Productid=bd99157 ) bakıyordum ama senin alternatifin daha ekonomik olduğu için cazip geldi.

120lik fan için ne önerirsin? Hiç takmayayım mı yoksa?

Bir de Ekran kartı değerlerim nasıl? Onun için de soğutma kiti gerekir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NightShadow -- 8 Temmuz 2009; 1:29:38 >

• Sunbeam CCF düşündüyseniz vazgeçmeyin, bu gösterdiğim soğutucu vaktiyle 40 lira falandı şimdi 65 lira olmasını gözüm tutmadı açıkçası... Yalnız alacağınız soğutucunun işlemcinize göre 939 veya 940 pin olup olmadığına dikkat edin..

120 mm fan olarak da bunu önerebilirim

http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=L0159

ekran kartı değeri de fazla gözüktü açıkçası. 71 derece idle'da baya fazla..
  • Sunbeam CCF ayrıntılarında # Uyumlu İşlemciler: Intel LGA775 , AMD Soket 939 / 940 / AM2 diyor, yani ikisine de uyuyor sanırım. Benim işlemcim de amd athlon 64 dual core 5000+ olduğuna göre 940 olmalı. Yani burada da sorun yok.

Sunbeam CCF + Arctic Cooling Arctic Fan 12 bunları sepete ekledim.

Ekran kartı için hangi kiti öneriyorsunuz? ( Sparkle NVIDIA GeForce 8600 GTS (512 MB) )

Sizce bu soğutma sistemi ile overclock yapmam uygun mudur? Yalnız benim bios ayarlarında overclock yapmak için gerekli ayarları bir türlü bulamadım/yapamadım. Acaba benim board overclock için uygun değil mi?

Bunları da öğrendikten sonra sipariş verme aşamasına geçeceğim.

P.S.: Arkadaki 12lik fanı yeniden bağladım ve değerlerde değişiklikler oldu, şimdi yeni değerlerden screenshot atıyorum. Bu değerleri de göz önünde bulundurarak ihtiyacım olan şeyi söyleyebilirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NightShadow -- 8 Temmuz 2009; 4:52:01 >

• Yardımcı olacak yok mu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.