Şimdi Ara

sistemime uygun ekran kartı tavsiyesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar size bir sorum olucak.benim yakın zamanda ekran kartımda problem oldu tamir ettirmemem ragmen problem geçmedi. bende yeni bir ekran karti almaya karar verdim.bu işlerden çok anlamadığım için sizden yardım istiyorum.

öncelikle sistemim:

anakart: asus H81-plus 64 bit ddr3
    işlemci: QuadCore Intel Core i5-4440, 3300 MHz (33 x 100)
    Ram: G Skill RipjawsX F3-12800CL10-8GBXL
    bozulan ekran kartım: asus amd 2gb 256 bit r9 200 series

Ben yakın zamanda gtx 1050 ti alıcaktım fakat anakartım uyumsuzmuş dogru mu bilmiyorum ?
    1050 Tİ alısam sistemi yeniden mi toplamam lazım ?
    Bu sisteme gtx 950 uyumlu olur mu?
    Bu anakarta alabileceğim en iyi ekran kartı hangisi olur ?

ŞİMDİDEN HERKESE TEŞEKKUR EDERİM :)

• anakartınız ile 1050ti'ın ne gibi bir uyumsuzluğu varmış, ana kartınızın özelliklerine baktım asus sitesinden uyumsuz bir özellik göremedim, google'da da kimse yazmamış uyumsuz diye. siz nereden duydunuz uyumsuzluk neymiş?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperepla

anakartınız ile 1050ti'ın ne gibi bir uyumsuzluğu varmış, ana kartınızın özelliklerine baktım asus sitesinden uyumsuz bir özellik göremedim, google'da da kimse yazmamış uyumsuz diye. siz nereden duydunuz uyumsuzluk neymiş?

vatan bilgisayardaki görevli söyledi sanırım benim anakartım ddr3 müş bu yüzden
  • hastalık123 H kullanıcısına yanıt
    Bu Vatan Bilgisayar 'daki çalışanları nereden alıyorlar acaba merak ediyorum. :)

Uyumsuz falan değil. Alabilirsiniz Gtx 1050 Ti 'ı. Alabiliyorsanız Rx470 biraz daha iyi bir ekran kartı. Tabi kasadaki psu da önemli.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • techniquest35 kullanıcısına yanıt
    peki uyumlu olduğunu nasıl anlarız ? ddr3 filan dedi bu ne demek
    Herhâlde o başka bir şey için söylemiştir onu. Sizin anartınız zaten o kadar da eski bir kart değil. Pcie 2.0 'a sahip. Öyle bir performans kaybı falanda pek olmaz. Pcie 1 olsaydı biraz hız bakımından kayıp olurdu. Ben de H81M-K anakart üzerinde Gtx 970 kullanıyorum.

Edit : Bu arada teşhir ve ya ellerinde kalan Gtx 950 'ler olduğu için fiyatlarını düşürmüşler. Sanırım size de Gtx 950 'yi orada kendileri önerdiler. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 23 Mayıs 2017; 22:21:09 >
  • uyumsuzluk diye bir şey yok. zaten kim çıkartıyor anakart ekran kartı uyumsuzluk işini son 10 yılda üretilmiş tüm anakartlara istediğiniz ekran kartını takabilirsiniz. ekran kartı slotları standarttır.
    950 arkadaşım önerdi bak burda indirimde diye ondan sordum :) bende şaşırdım açıkcası yani bu bilgisayarı yakın zamanda toplamıştık uyumsuz olmasına anlam veremedim.sizce 950 ile 1050 ti arasında çok fark olur mu hani onu ucuza bulursam birde bu ekran kartları kesin uyar dimi :D bana dediki bu işlemci bunu çalıştırmaz dedi
  • ozbey08 kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim :) kesin uyar dimi hani sonradan işlemci veya anakart sorun çıkartmaz
    Siz dinlemeyin onları. Bu bilgisizlikleri nereden geliyor belli değil zaten. Gtx 1050 Ti, Gtx 950 'den üstün bir kart elbette. Siz bütçeniz ne ise ona göre hareket edin. Psu da iyi ise dediğim gibi Rx470 te alabilirsiniz. Gtx 1050 Ti 'dan daha iyi bir kart. Tabi bütçe yetiyor ise.

amd böyle yapınca birde nvidia ekran kartı denemek istedim :) çok teşekkür ederim bana vakit ayırdığınız için :)
    Estağfîrullah. Vatan yerine netten güvenilir belli başlı firmalardan daha uyguna da alabilirsiniz belki alacağınız kartı. Fiyat karşılaştırmaları yapıp ona göre alın derim.

sizin güvendiğiniz bir site varsa bana yardım eder misiniz hani kargo da gelirken bir sıkıntı olur mu diye düşündüm de ondan biraz kafam yatmadi ama siizn bildiğiniz güvenilir varsa bana yardım edebilir misiniz ?
    Hangi kartı alacaksınız? Psu yeterli değil mi?

psu power mı oluyor 600 lük o .ben 1050 ti alıcam 4gb lık tan. asus veya msi alıcaktım ama aralarında ki farkı anlayamadım neden aralarında 70 80 lira fiyat farkı olduğunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: hastalık123

950 arkadaşım önerdi bak burda indirimde diye ondan sordum :) bende şaşırdım açıkcası yani bu bilgisayarı yakın zamanda toplamıştık uyumsuz olmasına anlam veremedim.sizce 950 ile 1050 ti arasında çok fark olur mu hani onu ucuza bulursam birde bu ekran kartları kesin uyar dimi :D bana dediki bu işlemci bunu çalıştırmaz dedi

bu işlemci bunu çalıştırmaz mı dedi galiba saç kurutma makinesi reyonundan biri ilgilenmiş sizinle.
  • alperepla A kullanıcısına yanıt
    çalıştırmaz dedi bunu kaldırmaz dedi :D bana komple bilgisayarı yenilemen lazım bu ekran kartı için dedi ( ram anakart işlemci ve ekran kartı)
  • Bu kadar bilgisiz ve alakasız personeli neden alır bu firmalar anlamıyorum. 1050 ti ekran kartı uyar, sorun çıkarmaz. Bütçeye, monitöre ve psu ya göre daha üst ekran kartı tavsiye edilebilir.
  • celilsaygin kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim.haklısın kardeşim.senin bana önerebileceğin ekran kartı var mı nvidia olucak en fazla 750 800 lira bütçem var 600 watt psu var bence yeter?
    sen boşver hocam onu 1050ti al, bütçen daha fazla ise 1060 yada amd rx480 alabilirsin. hiç bir parçayıda değiştirme tabi psu gerçekten 550 ve üstüyse. farklı markalar arasında fiyat farkı olabilir sonuçta kullandıkları ramler,fanlar vs. farklı ama genel performansı çok aşırı etkilemez.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.