Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Sistemimde Problem Var!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
6
Cevap
0
Favori
101
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Sistemimde Problem Var!
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    252 Mesaj
    Merhaba forum üyeleri;
    Kullandığım sistem ;
    P4P800 X Ana Kart
    P4 Prescott 3.0 Ghz İşlemci
    1024 Mb Ram
    40 Gb Hdd
    Asus A9250 256 Mb Ekran Kartı

Sistemimde anlayamadığım bi yavaşlık var.Eskiden P4P800 SE Anakartını kullanıyordum.Sonra P4P800 X Aldım.Sorun bundan sonra başladı.Önceden yavaştı ama bu kadar üstüne düşmedim çünkü şimdikinden daha hızlıydı ama şimdi çekilmez halde. Problem herhangi bir virüsten kaynaklanmıyor.Format attıktan sonra sadece windows yüklüykende yavaş.Bende donanımda bir problem olabileceğini düşündüm.Tahminlerim ekran kartıyla alakalı ama sizinde bir görüşünüzü almak istedim.Sizce bu konuyla ilgili ne yapmalıyım?Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

|
    |
    LoL Yardım bu mu?30 Dk'da sadece 1 okuma
    |
    |
    Öncelikle bu yavaşlık genel bir yavaşlama mı yoksa oynadığın oyunlarda aradığın performansı alamaman mı ?
    Ekran kartın kötü sayılabilecek düzeyde fakat eskiye oranla genel olarak bir yavaşlama varsa "imkanın varsa" başka bir bilgisayarda denemeni öneririm, tahmin yapmak gerçekten zor gibi görünüyor...
    |
    |
    |
    |
    Arkadaşın dediği doğru eğer windowstan kaynaklanmıyan bir yavaşlıksa donanımlarını söküp tekrar takmanı tavsiye ederim.İşlemci fanınıda temizlemeni öneririm biriken tozlar işlemcini ıstıp proğramların düzgün çalışmasını engelleye bilir
    |
    |
    neye göre yavaş kime göre yavaş?yavaşlık göreceli bir kavramdır.belki de bilgisayar hızlı ama sana yavaş geliyor.1-2 bench programıyla bench alsan da gerçekten yavaş mı değil mi öğrensek daha yardımcı oluruz.çünkü beklentileri yüksek olan insanlar bilgisayardan istedikleri performansı alamayınca bilgisayarda problem olduğunu sistemin aşırı yavaş olduğunu düşünüyorlar.
    |
    |
    Intel Core Duo T2300 (2MB L2Cache,667MhzFSB, 1.66 Ghz), 2 x 1GB Kingston DUAL DDR2 533 MHz(4 4 4 12), ATI Radeon X1600 512MB,80GB Samsung MP0804H 5400RPM 8MB Cache, 15.4" WXGA "Diamond View", Realtek ALC260 Audio, Intel Pro Wireless 3945ABG 802.11, CardReader SD, MS, MS Pro, MMC - TV OUT + DVI out, Firewire(IEEE 1394), Express Card
  • Yüzbaşı
    252 Mesaj
    Sistemim aşırı yavaş 5 dk da açılıyor bilgisayarım 5 dk da takılmadan işlem yapmak için bekliyorum ayrıca media player vb program açıkken bilgisayar hemen kitleniyor aygıtları deneyeceğim ama zannedersem ekran kartında problem var yardımlarınız için saolun
    |
    |
Sayfa:
1
Reklamlar
google reklamları
Masal
SEO
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,197
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.