Şimdi Ara

Sistemimde bir sorun mu var? Yardım eder misiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
189
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yaklaşık 7 ay önce bir sistem topladım. İşlemcim i7 7700k ekran kartım msi 1080 gaming x 16 gb tek slot ram monitör 144hz 1080p 1 ms asus gaming monitör her neyse konuya gireyim. Oyunlarda istediğim verimi bir türlü alamıyorum. Cs:goda 220 250nin üstüne çıktığını görmedim. Bazı youtube kanallarında insanların benim sistemimden düşük bir sistemle 400ler aldığını görüyorum. 220 az bir fps değil biliyorum ancak kartıma göre azmış gibi görüyorum. Pubgde ise ortalama 85 fps oluyor 65 70e düşüyor bazen 100e çıkıyor ancak bu sistemle en az 100 sabit en asağı rakam olması gerektiğini düşünüyorum. Gene bir araştırma sonucu aynı sistem 130ları görürken aynı ayarları yapmama rağmen ben göremiyorum. Ekran kartı denetim masasından da ayarları yaptım bilgisayarın güç sisteminide 100e çektim yüksek perfomansda ancak aynı verimi malesef alamadığımı hissediyorum. Monitörden kaynaklandığını düşünüyorum ancak dsr ile 2k veya 4 k yaptıgımda da aynı oluyor hatta bir tık daha düşüyor fps. Yapmadığım bir ayar mı var ben mi kaçırıyorum yoksa problem nedir bir türlü çözemedim çok araştırdım en son buraya yazmaya karar verdim. Şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dual channel yap ram i :)

• O kadar çok etkiler mi ya monitör kaynaklı diye düşünüyorum ama bilemiyorum

• Leventmdk L kullanıcısına yanıt
    FPS düşürmez dostum ram olabilir. Pagefile yap.

• Pagefile nedir?

• Güc kaynağınızın marka modeli nedir?

• işlemci ve ekran kartı yüzde 50 çalışıyor gözüküyor. Arada işlemci 30 40 oluyor gpu kullanımı 60 75 filan oluyor. Sanırım monitörden kaynaklı bu sorun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.