Şimdi Ara

Sistemim için ekran kartı tavsiyesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
1.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sahibinden.com da hocam zamanında kur düşükken bu ekran kartlarını çok komik rakamlara aldılar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rgsxmetin

Sahibinden.com da hocam zamanında kur düşükken bu ekran kartlarını çok komik rakamlara aldılar
    Ama düşükken :D ya bulduysanızda mining kartıdır 800 gibi rakamlara mining yapılmış bulabilirsiniz ancak rx 580 8gb ve 1060 6gb

• İşte bende 800 vermeyip 1200 verip :-) garantisi 2 yıl üzerinde mining yapılmamış alıyorum :-) nasıl fikir ama ?

• quote:

Orijinalden alıntı: rgsxmetin

İşte bende 800 vermeyip 1200 verip :-) garantisi 2 yıl üzerinde mining yapılmamış alıyorum :-) nasıl fikir ama ?
    Fikrinizi beğendim ben olsam bende öyle yapardım çünkü inanı 570 1060 3gb daha iyi bir kart nvidia kartlar oyun destekleri ile ayakta duruyor örneğin nvidia physics vs. amd ile optimize edilmiş oyun sayısı nvidiaya göre baya az ancak buna rağmen 570 3gb 1060 benchmarkta geçiyor :D umarım en kısa zamanda alırsınız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-041FF024C -- 19 Aralık 2018; 8:3:35 >
  • Bi kaç ay öncesine kadar strix e 1500-1600 vermeye razı idim fakat mining olayının bitmesi ve rtx serisinin çıkması ve kurun düşmesi piyasayı çok düşürdü bi kaç ay öncesine kadar gtx 1050 ti ler 1000 tl nin altına düşmezken şimdi 500-600 e düştü 1200 e dual gtx 1060 lar a teklif bile gelmemeye başladı hocam

• rgsxmetin R kullanıcısına yanıt
    Piyasa fiyatları hakkında bir sorum olacaktı fakat yeni üyelik olduğundan pm atamıyorum.
  • Sanal Dilenci S kullanıcısına yanıt
    Buradan sorabilirsin hocam

Elimde bir çok kart mevcut ve bunları ikinci el piyasasında satmak istiyorum.
    Fakat dh ikinci el ve sahibinden.com da ürünlerin minimum ve maksimum fiyatları arasında çok fazla fark var.
    Ürünlerin ederi hakkında güncel bilgiye sahip değilim. Son kullanıcı olarak sizce bu ürünlerin fiyatı ne olmalı, ederi adet fiyatı nedir.
    ürünler 1070 olanlar 2017(11.11-BF), 70ti,50ti,80'ler 2018 Ocak ayında alındı. Bu kartların hepsi sadece mining için kullanıldı. Kaç gün aktif olarak çalıştı bunu tam olarak bilmiyorum.
    Hepsi Msi Marka
    1050Ti LP:
    1070 Aero:
    1070 Gaming X:
    1070Ti Gaming X:
    1080 Armor:
    Özelden cevap verdim hocam

Hala pm atamıyorum. Hepsi TR ürünler. HB,Vatan,Itopya tarzı sitelerden alındı. Benim bulduğum fiyatlar da sizin fiyatlarınıza yakın. Bilgiler için teşekkür ederim. İyi forumlar.
    Ne demek hocam yalnız biraz acele edin rx580 lerin tamamen sokağa inmesi ve rtx serisinin yaygınlaşması ile eski kartlar daha da düşecektir fiyat olarak

• amd intihar mı ediyor ? gtx1060 la rx 480 ilk cıktıgıdna 1060 üstünlük saglarken 2018de rx480'in performans olarak %10 1060ın onune gecmesinin sebebi amdnin mi intihar etmesi nvidianın mı ? komik :) uzun süre kart kullancaksan amd,1-2 seneye degisirim diyosan nvidia tercihin olmalı.Amd fine wine olayını bir araştır derim dostum.
  • GTX 1060 mantıklı bir seçim olacaktır :) İşlemcin fazla güçlü değil
  • aynı sistem bende mevcut. yerinde olsam, ileride 2k almak gibi bir düşüncem yoksa hiç bütçemi zorlamadan 1060 6gb alırdım. fazlasıyla yetecektir sana.
  • İşlemciyi kaça aldın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rambo145

amd intihar mı ediyor ? gtx1060 la rx 480 ilk cıktıgıdna 1060 üstünlük saglarken 2018de rx480'in performans olarak %10 1060ın onune gecmesinin sebebi amdnin mi intihar etmesi nvidianın mı ? komik :) uzun süre kart kullancaksan amd,1-2 seneye degisirim diyosan nvidia tercihin olmalı.Amd fine wine olayını bir araştır derim dostum.
    kim nvidia kartını 1-2 seneye değiştiriyor ?

amd ekran kartının savunulacak yanı yok. tek artısı fiyatı. ucuz etin yahnisi yavan olur.
  • rambo145 kullanıcısına yanıt
    evet intihar ediyor.sürücü güncelleyince sıfır 570'i uçtu arkadaşın garantiye gönderdi.ben bilmem üstünklük falan her sene kart değiştiriyorum max iki sene.amd geriden gelip de geçinceye kadar ben değiştirmiş olurum wine mine anlamam onun sürücü sorunuyla uğraşmam bıktım.buralar dutlukken amd kart kullanıyordum ben 2016'da nvidia'ya geçtim bir tane de sürücü sorunu yaşasam alışmış kudurmuştan beterdir.
  • torkema61 kullanıcısına yanıt
    biraz araştır istersen kafadan atmıyorum.1060ın bile performansı düştü ilk çıktığı yıla göre.yabancı forumları araştırıp öğrenebilirsin.sisteminde gtx 1050ti görüyorum.2013den kalma r9 280xim var 1050tiden daha iyi performans alıyorum ucuz etin yahnisi nedir acaba ? :) neyse daha fazla yazmayacağım.arkadaşa rx580 almasını öneriyorum.
  • Bende malum siteden 1070 ti buldum.EVGA GeForce GTX 1070 SC GAMING ACX 3.0 Black Edition, 8GB GDDR5, LED, DX12 OSD Support (PXOC) 08G-P4-5173-KR

Ama bu seriler sorunlu olup olmadığını bilmediğimden ürküyorum açıkcası. Malum şu yanma olayları var.MSi'ın gtx1060 ile arasında 70 USD fark var. Sizce Evga mı almalıyım?
  • SerkanRudy S kullanıcısına yanıt
    evga 1070ti'lerde thermal pad sorunu yok.1070 ve 1080'in bazı modellerinde vardı.ve evet 1070sc de sorun olabilir ürünün seri kodunu buraya girip bakman lazım.

https://www.evga.com/thermalmod/
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.