Şimdi Ara

sistemim çok ıyı ama bazı oyunlarda acayıp kasıyor neden

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • sistemim:

MSI P43T-C51 775 pin anakart
    intel core 2 QUAD 2.5 mhz işlemci
    4gb ddr2 800 mhz ram (2gb ı performans ramı)
    sapphire hd 3870 gddr4 512 mb 256 bit ekran kartı
    160 gb samsung 7200rpm/8mb HDD
    22.5'' lg hd monıtor
    redrock 450 gerçek watt power supply

arkadaslar bazı oyunlarda ornegın crysis ve darkvoıd gıbı oyunlarda cok pıs kasılıyor butun drıverlerım guncel xp sp3 ve win7 de fark etmıyor hepsınde kasılmalar devam edıyor bunun sebebı ne olabılır

• Öncelikle bilgisayarında kasma olan tüm arkadaşlara tavsiyem..

Auslogics Disk Defrag 3.1.3.100
    Linki

http://www.auslogics.com/en/downloads/disk-defrag/disk-defrag-setup.exe

Butun gereksiz yani temp olsun ıvır zıvırları temizledikden sonra Yukarda vermiş oldugum proğram ile hdd birleştirmesini ve optimize etmesini yapın.. Bu çok önemli bilgisayarın acılış hızını bile etkidir..

2.cisi Ekran kartın gayet güzel 256 bitlik ekran kartın aslında kasmaması gerekiyor. Bu kasmayı oyunun herhangi bir bölümündemi yapiyor yoksa saldırı yada düsmanları görünce filan mı yapiyor bunu belirtirmisin.

Ve HDD Regenerator proğramı ile hddsinde bad sektör olup olmadını kontrol et. Belki arızalı alana gelince takılmalar olabiliyordur.

Öncelikle ama tavsiyem dedigim gibi..

1. Hdd birleştir
    2. Hdd bad sektör taraması yap
    3. Win7 Filan kullanıyorsan Ekran kartında destekliyorsa directx 11 Kurmandır..

Bunları denemeni tavsiye ederim.

HDD Regenerator

Download Linki
    http://www.dposoft.net/products/hddreg/171/8743556/hr171.exe

directx 11 Download Linki
    Linkten ekran kartı cipsetine uyumlu olanı secerek devam ediniz.
    http://www.microsoft.com/games/en-US/aboutGFW/pages/directx.aspx

• cevap için teşekkürler Ciglik398 ..

crysis te normalde çok az kasılma oluyor. ama savaşa girdiğim zaman çok daha fazla kasılıyor..

HDD den şüpheleniyorum dediklerini bi yapayım bakalım ne değişecek.
  • Grafiklerde donma yapıyor ise.. Ekran kartında problem yaratabilir ne kadar 256 bitlik ekran kartıda olsa sonucunda markadan markaya farklılıklar gösterebiliyor.. 256 Bitlik ekran kartı oldugundan dolayı belkide oyunu full ayarlara almıs olabilir oyun.. Sen onu biraz düşürüp denersen yani ekran ayarlarını oyundan sorun düzelir ise eğer sorunun ekran kartından diyebilirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ankebutx

cevap için teşekkürler Ciglik398 ..

crysis te normalde çok az kasılma oluyor. ama savaşa girdiğim zaman çok daha fazla kasılıyor..

HDD den şüpheleniyorum dediklerini bi yapayım bakalım ne değişecek.

Sorun yukardaki arkadaşın dediği olabilir..Bide şu var..Kasa temizliğide çok önemli.Yani işlemcini engelliyecek kadar toz vs. birikmişsse,oda neden olabiliyor..
  • bendeki sorun biraz deişik , benim modern warfare2 full ayarda bile kasmıyordu ama ati catalysten geniş ekran ayarlarını yaptıktan sonra olan oldu, oyun hayvan gibi kasıyor nerdeyse oynannıyo yaaa flight simulatorda aynı şekilde , lütfen yardım edin ya... bıktım uğraşmaktan.. ayarlar nasıl olmalı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.