Şimdi Ara

Sistemim beni 5 yıl daha götürürmü.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, malum pc fiyatları almış başını gitti. Halen 4.nesil işlemci ve donanım kullanıyorum. Tek yapabildiğim ekran kartını gtx 1070 8gb yapabildim zar zorda olsa. Önceki kartım gtx 960 4gb dı, bu kartta rdr2 forza 5 gibi oyunları orta ve düşük grafiklerde 40 ile 60fps arası rahat oynatıyordu. Sistemim bu şekilde, bana komple değiştir felan demeyin, yapamam yapamıyorum, o kadar gücüm yok maalesef.

Philips 243V 1080p 5ms 75hz (Analog+DVI+HDMI) Full HD IPS Monitör

Intel® Core™ i7-4790 İşlemci 4ghz

MSI Z97 Gaming 5 Intel Z97 3300MHz(OC) DDR3 LGA1150 ATX Anakart

Gtx 1070 8gb

Kingston 16gb 4x4 drr3 1600

240gb ssd3 + 3tb normal hardisk

Bu sistem ile devam ediyorum, şimdi forza 5 ve cyberpunk 2077 gibi oyunları çok rahat oynuyorum, yorumlarınızı alayım gençler

• İşini görünüyor ise aynen devam.

Yarın ne getirir bilinmez. Gidebildiği kadar devam.
  • Rahat oynuyorum deniyorsa zeten mesele yok , bütçede yoksa yola devam bu şekilde...

• 1070 hala güçlü bir kart, aynı işlemciyi zamanında bende kullandım güzel performanslı bir işlemci. 1080p de sizi 1-2 sene daha üzmez kalan zaman için çıkacak oyunlara göre değişebilir durum. Belki 1000 serisine dlss getirirse nvidia o zaman daha çok rahatlarsınız. Fsr da işinizi görebilir.
  • Ayar kombinasyonu + fsr ile gayet güzel fps alınır
  • SIKINTI MI VAR kullanıcısına yanıt

dsll vermedimi nvidia bu karta, hay ben onun. Yandık

• Ben i5 4690 ve rtx 3060ti ile idare ediyorum

• cengiz4565 C kullanıcısına yanıt
    Senin dahada vahim.
  • 1080p devam ettiğin sürece sıkıntı yok. Ekran kartı belki bozulmadan 5 yıl dayanabilir. Benim GTX 680'i, 10 yıllık olduktan sonra satmıştım.

• Ben de 3600x gtx1070 ile gidebildigi kadar devam diyorum
  • geçen seneye kadar 2011de topladıgım i5 2500 lu 6gb ramli hd7870xt li sistem kullanıyorduk biraderle gayette iş görüyordu .kriptodan biraz vurgun gelince birer tane laptop aldık şükür :) şu tr koşullarında kasa toplama işi bitti en mantıklısı laptop hem istediğin yere götürüyosun hemde artık gayet güçlüler ki bizim aldıklarımız gtx1650ti lı giriş seviyesi. sizin sistem 3-5 yıl daha götürür zaten yaşı bilmem ama bi yerden sonra heveste kalmıyor pek

• aslan66_ kullanıcısına yanıt
    40 yaşındayım. Oğlumla birlikte online oyun oynuyoruz sürekli. 🤣
  • dogru kendımızı dusundum bı an bende34 yasındayım oglan 4 yasında benim telefon elınden dusmuyor bılgısayara da yakında sıra gelır yenı nesıl cın gıbı :)

• 5 yıl zor ama 4 yıl 7 ay filan olabilir.

• 3600x ve rog 1070oc ile 1080p’de orta high karışık ayarlarda hiç üzmedi beni. 1080p’de hala güçlü bir kart. Şu an kardeşim kullanıyor ve hala memnun. 2-3 sene daha 1080p’de götürebilir diye düşünüyorum.
  • aslan66_ kullanıcısına yanıt

Sen yinede telefonu istersen elinden al hocam, 4 yasinda cocuklarin elinden lego ve ahsap yapbozlarin düsmemesi lazim. Kagit kalem boya olmasi lazim. Hem gözlere hemde gelisime etki ediyor. Cin gibi olmasi cok iyi bir durum degil, cünkü hersey level level asilmali... Bir leveli bitirmeden öbürüne gecince, o levelde ögrenmedikleri ilerde karsisina zorluk olarak cikmasin. Yigenimizin günlük planini bilmiyoruz ama telefon elinden düsmüyor dedigin icin endise duyarak yazdim. Yanlis anlamazsin umarim.

• kunGFu kullanıcısına yanıt
    Endişen için teşekkür ederim ama oğlumda telefon yok. Elimden geldiğince birlikte gezmeye gideriz. Pcde oturduğumuz süre can çatlasa 2 saati bulmuyor. Oğlum çoğunlukla dışarıda arkadaşları ile birlikte oynar. Site içinde oturduğumuz için bu yönden çok şanslı.
  • Hayalci kullanıcısına yanıt

Aslan66_ yorumunda telefon konusunu yazmisti, bende ona cevap vererekten senin konuna yazdigimdan öyle anlasilma olmustur, cünkü sanada bildirim gelir, birisinden cevap var seklinde :) ama bu anlattiklarini 2022 de duymak güzel  

• kunGFu kullanıcısına yanıt
    Karıştı ortalık 🤣
    Ama o arkadaş çok kötü yapmış. Okudum yorumunu. Benim oğlum hiç bir zaman ne benim nede başkasının telefonu alır. Unutmayın çocuklar anne ve babaların aynasıdır. Nasıl alıştırırsanız öyle devam eder.
  • 2 seneye yakın götürür. Aynı kartı satıp ps5 aldım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.