Şimdi Ara

Sistemi yorumlar mısınız? Ekran kartı tavsiyeleriniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar 4 senedir kullandığım monster laptopımın ekran kartı kısa devre yaptığı için servisten yeni ekran kartı için 700$+kdv gibi bir fiyat çıkarılınca masaüstü bir bilgisayar toplama kararı aldım,bileşenler şöyle:
    SSD mevcut

Anakart: MSI Intel Skylake H110 LGA 1151
    İşlemci: Intel i5 6500
    Fan: Cooler Master Hyper 212 EVO
    Ram: Crucial 8GB Single DDR4 2133
    PSU: EVGA 500 W1, 80+ WHITE 500W
    Kasa: Dark n10
    ekran kartı için bir karar verebilmiş değilim, eski ekran kartım gtx 670m idi ve çok fazla grafik gerektiren oyun oynamadığım için 4 sene içinde bir sıkıntı çıkarmadı ama şimdi bu pcyi toplarken önümüzdeki 4 seneyi düşünerek bir ekran kartı almak istiyorum tavsiyelerinizi alabilirim.

• http://www.ebrarbilgisayar.com/msi-rx-480-gaming-8g-8gb-256bit-gddr5-pmu353826

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EFEFPSTR -- 4 Kasım 2016; 17:45:2 >
  • Gtx 1060, rx 480, rx 470 tercih edebilirsin.

i3 + gtx 1070 alabilirsin benim gibi.Her turlu daha performansli olur.

Bu arada butce nedir ona gore birseyler onerebiliriz.Mesela cpu sogutucu gereksiz i5 6500 icin..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amazon ve Türkiyeden karışık bir sistem olduğu için 2000-2500 arasına kapatmak istiyorum.

İşlemci konusunda pek bir bilgim yok, i7 kullanıyordum o yüzden en azından i5 olsun diye düşündüm ama i3te dediğiniz gibi sizin ekran kartıyla sıkıntısız çalışıyorsa düşünebilirim.

Cpu soğutucu da sırf bulunsun diye alıyorum onu da almayabilirim.
  • DewilBurak kullanıcısına yanıt
    Cpu sogutucusuna gerek yok.Stok fan yeterli.

Dedigim gibi i3+ gtx 1070 butcenize yetiyorsa alabilirsiniz.İmzamda testler mevcut.

Onun haricinde gtx 1060,rx 480, 470 tercih edebilirsiniz.

• Anladım hocam tavsiyeleriniz için teşekkürler. gtx 1070 çok uçuk kaçar bana ben diğerlerinden birini seçeyim i3 ile
  • DewilBurak kullanıcısına yanıt
    Onemli degil hocam.

Butceye oynuyorsaniz i3 + 1060,480,470 tercih edip, rami 2x8 16gb olacak sekilde alirsaniz performansa baya etkisi olacaktir.

Yok ben fazla para verebilirim derseniz , i5 6400, i5 6500 alabilirsiniz islemciyi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.