Şimdi Ara

Sistemi topladım overclock yapılabilir mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar açtığım 2 konudan sonra sistemi topladım :

AMD Ryzen ™ 5 2600 3.6GHz (Turbo 3.9GHz) 6 Core 12 Threads 8MB Cache AM4 İşlemci - (Wraith Stealth Soğutuculu) -Tray
    Adata SU630 480GB 520-450MB/s SSD
    Sapphire pulse Rx 580 8 GB
    Asrock B450-M Hdv r4.0
    Adata DDR4 8GB 3000MHz SINGLE XPG GAMMIX D10 RED Ram
    High Power 600W 80+ Bronze Kırmızı Fanlı Aktif PFC Güç Kaynağı
    Dark N10 3 ledli kasa fanı
    700 liraya acer monitör 75 hz 1920x1080 1 ms

İmkanım olsaydı bi 8gb daha almak isterdim artık onuda sonra alırım toplam 5200 civarında bişey tuttu. Sistem 10 numara çalışıyor apex legends, frostpunk kasmadan high ayarlarda oynayabiliyorum.

Bious update yaptım, ramleri 3000 mhz'e çıkarttım. Yanlışım yoksa 3400 mhz de çalışıyordu işlemci, ben 3900 mhz 'e çıkartsam sorun olur mu ? Çıkartırsam fps de artış yaşanır mı? Overclocktan hiç anlamam, illa sıvı soğutucu mu gerekiyor. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HypNoTizZe -- 12 Mayıs 2019; 4:6:53 >

• Hocam oc yapabilirsin de işlemci 75fps'in altını gördüğü bir oyun olursa yapmayı dene. Yoksa ihtiyacının olduğunu düşünmüyorum, hem daha çok voltaj vereceksin hem de gereksiz ısıtacaksın :) Aksiyona pek gerek yok.

Bu arada hız aşırma başlığının altına atarsan daha iyi olur.
    https://forum.donanimhaber.com/forumid_18/tt.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Loneliest

Hocam oc yapabilirsin de işlemci 75fps'in altını gördüğü bir oyun olursa yapmayı dene. Yoksa ihtiyacının olduğunu düşünmüyorum, hem daha çok voltaj vereceksin hem de gereksiz ısıtacaksın :) Aksiyona pek gerek yok.

Bu arada hız aşırma başlığının altına atarsan daha iyi olur.
    https://forum.donanimhaber.com/forumid_18/tt.htm
    anladım fps de sıkıntı yok nese riske girmeyelim dediğin gibi :)

• Risklik bir durum yok fakat 2600 öyle mükemmel overclock sonuçları alabileceğiniz bir işlemci değil. Rx580'i besler zaten, oyun için anlamsız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • stealth ile oc yi çok mantıklı bulmuyorum ben en azından spire olmalı yada 4 borulu kule tipi br soğutucu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.