Şimdi Ara

Sistemi Nasıl Geliştirebiliriz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 8 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 2
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 8 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Berkin Kayalar (2 mesaj) Investigator (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Tablet (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Sistem Tavsiyeleri >> Sistemi Nasıl Geliştirebiliriz ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    593 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Merhabalar ;

Bizim ofisten kalan bir bilgisayar var 2007 den alınma ve benimde 2003 den kalma bir bilgisayarım vardı tabiiki çoğu şeyi uyumsuz oldu ama TV kartını filan geçirdim , modemi geçirdim ve bilgisayar çalışıyor. Ama evdeki DVI kablosu bozuk olduğundan deneme fırsatım olmadı bilgisayarı . Ancak bir problem olsaydı restart yada BIOS bana bir ses sinyali göndererek bunu bildirirdi diye düşünüyorum.

Şimdi ilk olarak sistem gereksinimlerini yazıyım.. Monitörüm HD değil ve HD meraklısı değilim kullanacağım max. çözünürlük 1024x768 dir buna göre bana günümüzün oyunlarını kasmadan oynatacak geliştirme ipuçları verirseniz sevinirim.

Olabildiğince az masrafla işi bitirmek istiyorum.

Anakart : Biostar 945GZ Micro 775 SE -http://www.biostar.com.tw/app/tr/mb/introduction.php?S_ID=79#dl

İşlemci : Bilgim yok ancak sanırım Pentium D 'di sanırım ama hangisi onu bilmiyorum yukarıdaki linkte uyumlu işlemciler belirtilmiş.

Ram : 1024 MB DDR2 RAM ELIXIR 16C PC667 -http://www.hipernex.com/pro.aspx?CID=3421&IID=63452

Ekran Kartı : Harici ekran kartı yok işlemciyle gelen onboard bir ekran kartı var .. Ama dikkat edilmesi gereken şey anakart PCI Express 16X destekli. PCI Express 2.0 girişli kartlarıda destekliyormuş ama biraz daha yavaş çalıştırıyormuş. Ona göre sorun çıkarmayan bir kart önerisi yaparsanız sevinirim.

Harddisk : Maxtor DiamondMax 9 150 GB HDD Serial ATA ( Maxtor'ün ilk SATA'lı HDD 'siymiş kendileri )

Power Supply : Kasayla gelen 400 W lık bir power supply var büyük ihtimal ekran kartı ile birlikte onuda yükseltmem gerekicek dolayısıyla buna uygun olan bir tavsiye verirseniz sevinirim.

Onun dışında iki DVD-RW, Bir CD-R var elimde.

Windows 7 kurmayı düşünüyorum ancak Biostarın sitesinde bu anakarta hangi RAM 'ler gider yazmamış bu yüzden fikrim yok. İşlemcinin yükseltilmesi gerekiyor çünkü işlemci düşük , daha önceden kablo varken ofiste kullanmıştım bilgisayarı. Ekran Kartı hiç yok , alınması gerekiyor. Ve yine RAM alınması gerekiyor.

Ben şimdi gidip alırım almasınada uyumsuz çıkarsa problem olur benim için , bu yüzden buraya danışayım bir dedim. Herkese iyi günler

|
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    c2 duo e4xxx serisi bir işlemci+1gb daha ilave ram+5570-5670 ekran kartı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    593 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Başka önerisi olan varmı ?
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
Masal Oku
Ko Cuce
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.