Şimdi Ara

Sistemi ALDIM, monitor vs lazim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Forumda açmıs oldugum konuda ''Dovahkiin'' nikli arkadasın olusturmus oldugu asgıdaki sistemi almaya karar verdim. Yaklasım 3000 tl ye gelecek.

Ilave 1000 tl daha koysak neleri eklerdiniz? Asagidaki sistemi de sıkıntı varmı?

http://www.bimeks.com.tr/urun.aspx?&uid=146804
    http://www.sanalmarketi...kers-980000942/p_57317/
    http://www.sanalmarketi...rkce-920005205/p_48556/
    http://www.sanalmarketi...ouse-910004346/p_59278/

Mesaj-->Dovahkiin; Yanlıs anlama teit ve upgrade olursa diye baska arkadaslarda görsün istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemele -- 15 Ağustos 2016; 19:33:00 >

• Birde desktop istemem rağmen asagidaki lap top u gorunce hazir olmasıi windows işletim sistemi vs nedenlerden dolayı al kurtul mantigi ile bu lap top da kafamı çok kurcaladi.

Bilgisayar toplamak benim için çok pratik olmayacak seçimi, toplanmasi ve işletim sistemi vs sıkıntılı bir süreç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemele

Birde desktop istemem rağmen asagidaki lap top u gorunce hazir olmasıi windows işletim sistemi vs nedenlerden dolayı al kurtul mantigi ile bu lap top da kafamı çok kurcaladi.

Bilgisayar toplamak benim için çok pratik olmayacak seçimi, toplanmasi ve işletim sistemi vs sıkıntılı bir süreç.

linkler kırık, laptopu göremedim ama bu birşey değiştirmez.
    masaüstü alacağına diz üstü al daha kompakt olur.

3000 tl verip giriş seviyesi bir masaüstü oyun bilgisayarı alacaksın, genel olarak oyunları açsada 1 yıl sonra 1000 liradan yukarı satamayacaksın.
    seçtiğin parçalar i5 ama kısılmış versiyon, 128 gb ssd yanına hdd.
    msi anakartlar sorunludur, bolca teknik servis ister.

en mantıklısı iyi bir marka laptop al ve kurtul senin dediğin gibi =)

• Yukardaki arkadaş sanırım Tröllük yapıyor ciddiye alma...Oyun bilgisayarı arıyorsan leptop alma sakın.. Oyun icin masaüstü tercih etmelisin..

3000tl'ye giris seviyesi değil.. son oyunları ultra oyanabileceğin bilgisayar toplanabiliyor.. 5 senede götürür.. (5. senesinde ultra oynayamazsın ama medium yada low rahat oynarsın) oyun teknolojisi çağ atlamazsa......

ssd'al.. hdd'yi boşver.. hdd illaha lazım diyorsan ikinci el bulursun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufoz31 -- 14 Ağustos 2016; 10:39:14 >
  • Sakın laptop alma. Ben 2015 başında oyun için laptop aldım şimdi çok pişmanım. Benimki biraz değişik bir durum o zamanlar bilgisizdim o yüzden kazık yedim. Ancak hiçbir laptop toplama olamaz. Kesinlikle toplamalısınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lap Top un resmiçıkmamıs sanirim. Linki asgida iletiyorum. Bende desktop olsun istiyorum zira zamanında çok para ödeyerek sony vaio bir lap top aldim şöyle agız tadı ile kullanamadık.

Desktop da parçaların değişimi upgrade edilmesi vs çok esnek. Ama işi bilen için desktop toplamak kolay benim gibi bu işi hiç yapmamis biri için çok zor. Laptop da hersey dahil parçaların kalitesini bilemem ama windows vs hepsi kurulu.

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-n551vw-core-i7-6700hq-2-6ghz-16gb-1tb-128-ssd-15-6-gtx960m-4gb-w10-notebook.html

• quote:

Lap Top un resmiçıkmamıs sanirim. Linki asgida iletiyorum. Bende desktop olsun istiyorum zira zamanında çok para ödeyerek sony vaio bir lap top aldim şöyle agız tadı ile kullanamadık.

Desktop da parçaların değişimi upgrade edilmesi vs çok esnek. Ama işi bilen için desktop toplamak kolay benim gibi bu işi hiç yapmamis biri için çok zor. Laptop da hersey dahil parçaların kalitesini bilemem ama windows vs hepsi kurulu.

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-n551vw-core-i7-6700hq-2-6ghz-16gb-1tb-128-ssd-15-6-gtx960m-4gb-w10-notebook.html

Windows kurmakta bir şey yok hocam sinerjiden toplarsan sana demo kuruyorlar 70-80 liraya bir key alırsın olur biter. Oyun için alacaksan kesinlikle masaüstü. Tam bütçeni söyle biz yardımcı olalım

• quote:

Orijinalden alıntı: the_imam912

quote:

Lap Top un resmiçıkmamıs sanirim. Linki asgida iletiyorum. Bende desktop olsun istiyorum zira zamanında çok para ödeyerek sony vaio bir lap top aldim şöyle agız tadı ile kullanamadık.

Windows kurmakta bir şey yok hocam sinerjiden toplarsan sana demo kuruyorlar 70-80 liraya bir key alırsın olur biter. Oyun için alacaksan kesinlikle masaüstü. Tam bütçeni söyle biz yardımcı olalım

Hocam aslinda oyun tarafını benim 8 yasındaki oğlum oynayacak.Ben hiç oyun oynamadim zamanım pek olmuyor, yıllar once diablo oynadım. Ama merakda etmiyor degilim.

Bütce 4000 tl ye kadar çıkar ama ben oyun oynamaz isem daha ekonomik bir 8 yasındaki çocuğa hitap edecek benim de guncel ev işlerinde kullanacagım bir lap top mu kara veremedim.

Forumdaki arkadaslarin yardımı ile asagidaki konfigurasyonu olusturdum.

• cemele C kullanıcısına yanıt
    İşlemci olarak i5 6400 (hatta bütçe varsa i5 6500 çok daha iyi olur), SSD olarakda Samsung 750 EVO 120GB seçin hocam, onun dışında gayet güzel bir sistem olmuş. Birde oyun kısmını 8 yaşındaki oğlunuz üstleniyorsa o monitör bence fazla olmuş. Daha düşük fiyatlı Full HD monitörlere yönelebilirsiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kefelon -- 14 Ağustos 2016; 12:52:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kefelon

İşlemci olarak i5 6400 (hatta bütçe varsa i5 6500 çok daha iyi olur), SSD olarakda Samsung 750 EVO 120GB seçin hocam, onun dışında gayet güzel bir sistem olmuş. Birde oyun kısmını 8 yaşındaki oğlunuz üstleniyorsa o monitör bence fazla olmuş. Daha düşük fiyatlı Full HD monitörlere yönelebilirsiniz...

Bir kaç kalemde oynama yapınca fiyat bayağı şişiyor.

Ben ekran kartını diger bir konuda öneren arkadasimizin tavsiyesi uzerine Rx 470 nitro olarak degistirecegim gibi.

Ekrandan çok taviz vermek istemiyorum bende gundelik işlerim için kullanacagim ekran için 500tl ayırdım
  • quote:

En son bu sekilde duzenledim hocam

Herhalde ıvır zıvırı ile 3500 tl yee dayanır. (Mouse, Klavye, Wireless adaptor, vs) Burda ses kartı vs hepsi içinde herhalde?

• Güncellendi bu sekilde sagolsun arkadasların önerisi ile bu sekli aldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemele -- 14 Ağustos 2016; 15:08:50 >
    Hocam SSD olarak Samsung 750 Evo 120GB alın. Hi-level çok kalitesiz bir marka. Samsung SSD konusunda en kaliteli marka. Zaten arasındaki fiyat farkı en fazla 20 TL'dir...

Edit: Gerisi gerçekten mükemmel olmuş. Güle güle kullananın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kefelon -- 14 Ağustos 2016; 15:38:01 >
  • quote:

Hocam SSD olarak Samsung 750 Evo 120GB alın. Hi-level çok kalitesiz bir marka. Samsung SSD konusunda en kaliteli marka. Zaten arasındaki fiyat farkı en fazla 20 TL'dir...

Eyvallah diikate alacagım onerini

Montaj dahil sinerjiden asagidaki sekilde çıktı. Monitoride biraz mutevazi hale getirdik.

• quote:

Hocam onerin dogrultusunda Samsung SSD ekledim. Kasa da ise DARK ı sectim.

Bu konfigurasyon harika oldu bence. Mouse, Klavye vs kucuk seylerle 3500 papel e patlar.
    Hocam anakaratınız MSI B150M Bazooka olarak kalsaymış keşke. Daha kaliteli o deniliyor genelde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Gtx 1060 mini 1070 lira onada birbakin isterseniz.

merhaba hocam kimse belirtmemiş fakat oyunla ilginiz olmadığını söylediğiniz halde 8 yaşında çocugunuz için orta seviyenin çok az da olsa üstünde bir gaming pc topluyorsunuz biraz fazla olmamış mı sizce de? :)Benim yeğenim 12 yaşında ve oynadığı oyunlar(tabi biraz da ben sınırlıyorum aşırı kanlı veya cinsel içerikli oyunlardan biraz uzak dursun diye) minecraft, cs, lego world en fazla benim hesabımda wow oynuyor budur yani.Topladıgınız sistem gerçekten fazla kaçmış biraz sizin için giriş seviyesinin bir tık üstü iş görür gibiydi. Sizin bileceginiz iş tabi, karışmak gibi olmasın :D

bu toplanan son sisteme önerilerimi listeledim aşağıda

ilk önerimFreesync bir monitör almanız olacak çünkü rx 470 ile amd fsync teknolojisini birleştirmek şart karttan verim almak için.Aşağıdaki linkteki olabilir misal.

http://www.incehesap.com/viewsonic-vx2257-mhd-215-fiyati-29949/?gclid=CNzcm4f7wc4CFcQV0wodmBsE1A

Kasa için dark n10 çok daha şık bir kasa aynı fiyata daha estetik psu görünmediği için tabi bu biraz göz zevki size kalmış.

Anakart asus pro gaming versiyonunu veya msi b150m bazooka'yı alın kesinlike msi'ı tercih ederseniz güzel bir mouse hediye geliyor ayrıca.

ram içinde 2133 ddr4 bir ram alın 10 tl daha ucuz olur zaten anakart 2133 mhz destekliyor 2400mhz bir işe yaramaz.

psu, hdd yeterli ssd için hi level tercih edebilirsiniz gayet kaliteli ve ucuz ben kullanıyorum ve memnunum.

• quote:

Hocam anakaratınız MSI B150M Bazooka olarak kalsaymış keşke. Daha kaliteli o deniliyor genelde.

Bakıyorum üstat, listeye aldım.
  • Almışken Msi B150 gaming pro alın hocam yanında hediye gelen mouse neredeyse 80 lira ve ledli

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.