Şimdi Ara

Sisteme Gore GTX570,HD6950,HD6970 seçimi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben daha oncede konu acmıstım ancak bu sefer alma arıfesı yaklasmısken sızınde dusuncelerınızı almak ıstedım.

Oncelıkle benım sıstem;
    Asus Rampage II Gene
    Core ı7 950
    Kıngston HyperX T1 6gb 1600mhz cl9
    WD cavıar black 750GB
    Aerocool VX-e Pro - Hıghpower ae-600-v3 600w psu (real 500w)

Benım guc kaynagı +12v1 ve +12v2 olmak uzere 2 kanaldan 20+20 seklınde 40Amper verıyor.(tabı bu gercek olmayabılır,oncekı acmıs oldugum konuda arkadaslar oyle soylemıslerdı) Bu kanallar toplamı en fazla 400w verebılıyor.

Oncekı acmıs oldugum konuda arkadaslar bana GTX570 alıcaksan o guc kaynagına o sıstemı emanet etme dedıler.
    Dedıklerı dogru olabılır sıra GTX570 gercekten fazla guc karcadıgından benım guc kaynagı sorun yaratabılır.

Sımdı asıl konuya geleyım.Benım guc kaynagı GTX570 e yetersız gelebılır ancak HD6950 ondan daha az guc harcadıgından belkı yeterlı gelebılır.
    O yuzden onumde 3 secenek var.

1.Bendekı guc kaynagını degıstırmeyerek HD6950'yı alıp kullanmak.
    2.Bu guc kaynagını Alıp Rahatca GTX570 alıp kullanmak + overclock cekmek.
    3.Yıne ustte gosterdıgım Thermaltake toughpower xt 675w guc kaynagını alıp HD6970 almak.

Benım Su an aklımda olan toughpower xt guc kaynagını alıp GTX570 ıle pasa pasa kullanmak.Zaten Su an vatan yılbası ozel ındırımlerını beklıyorum gelsın bu ıkısınıde ındırımle alıcam.

Buyrun guc kaynagının resmi;

Konuyu hangı mantıklı secımı yapmam gerektıgı ıcın actım arkadaslar.Yorumlarınız benım ıcın cok degerlıdır ve yardım eden herkeze Cok tesekkurlerımı sunarım.

• Güç kaynağını değiştirmeden GTX570 al + üzerine birde O/C yap istersen , bir şey olursa masraf bana ait . Ben Phenom II x4 965 O/C'lu, GTX470 O/C 'lu , Skystar 2 vs 'li sistemi LC power 550w PSU'a emanet ettim hıyanet etnedi Allah'a şükür . Ki GTX470 GTX570'den fala güç çekiyor ...
  • GTX 570 OC ile GTX 580 performansında kullanmalısın.
  • GTX570,HD6950,HD6970 bu kartların içinde sadece GTX570 ve HD6950 açar ama sistem yük altına girince problem yaşarsın yeterli olmaz yani AMD Sitesinde PSU'unun serisi için HD4870x2 ve 4890 öneriyorlar daha kaliteli bir psu alman şart öteki türlü dediğin kartlerda donmalar kapanlar yaşarsın sorun olur yani...
  • Anladım arkadaslar ancak Usttekı mesajımda da belırttıgım gıbı bu guc kaynagının verıdıgı amper deger gercek olmayabılır Bakın sıze AE-a600-v2 resmını yolluyacam ancak bendekı model ae-a600-v3 oldugundan bendekı degerlerı v2 nın ustune yazdım buyrun;

Buda guc kaynagının İçi;

Yanı Sızce bu guc kaynagı +12v kanalından 400w verıyorsa bunu 400/12 seklınde hesaplayarak 33Amper vermesı gerekmıyormu.
    + GTX570 38A ıstıyor.

Dedıgım gıbı mantıklı olarak alıcaksam GTX570'ı toughpower xt 675w ıle almam Gerekır.

Yanı son dedıklerımıde ıncelersenız sızın tavsıyenız ne olabılır?

Yardımlarınız ıcın Tesekkur Ederım.

• Bu PSU aslında max 500W kalitesiz high power ürünüdür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Bu PSU aslında max 500W kalitesiz high power ürünüdür.

Aynen oyle ıste bende o yuzden emanet etmek ıstemıyorum.

Yorumlarınıza bakılıcak olursa benımde ıstedıgım gıbı toughpower xt alıp gtx570 ıle rahatca her ıstedıgımı yapmak.

Baska fıkırlere de acıgım bu arada.
  • bence sizin daha sağlam bi markalı olan psu almanız lazım No Way Out arkadaşımızın dediği doğru olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih31

Benım Su an aklımda olan toughpower xt guc kaynagını alıp GTX570 ıle pasa pasa kullanmak.Zaten Su an vatan yılbası ozel ındırımlerını beklıyorum gelsın bu ıkısınıde ındırımle alıcam.

Buyrun guc kaynagının resmi;

Konuyu hangı mantıklı secımı yapmam gerektıgı ıcın actım arkadaslar.Yorumlarınız benım ıcın cok degerlıdır ve yardım eden herkeze Cok tesekkurlerımı sunarım.

bu guc kaynagi alin ve 6950 ile pasa pasa kullanin

6950 gtx570'in biraz gerisinde ama fiyat olarak cok daha uygun, ve 100w daha az elektrik harciyor.

http://tpucdn.com/reviews/HIS/Radeon_HD_6950/images/power_maximum.gif

• quote:

+1 daha önce demiştim o arkadaşa. kutu ile satılan high power psuların içindeki ısı emicileri bile daha büyük

senin iyiliğin için yorum yapıyorum. 150TLlik bir ürün için 1000TLden fazla değeri olan parçalarına zarar gelirse üzülen sen olursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 6.cadde -- 19 Aralık 2010; 16:15:44 >
  • Gir 80plus.org sitesine, marka, güç değeri ve inceleme pdf dosyasındaki güç kaynağı fotoğrafından aradığın modelin hangisi olduğundan emin ol, sonra incelemesinde tam yükte geçebildiği güce bak. İhtiyacını karşılıyorsa alırsın. Xilence 550watt alırken bu siteye bakarak aldım, tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 6.cadde

quote:

+1 daha önce demiştim o arkadaşa. kutu ile satılan high power psuların içindeki ısı emicileri bile daha büyük

senin iyiliğin için yorum yapıyorum. 150TLlik bir ürün için 1000TLden fazla değeri olan parçalarına zarar gelirse üzülen sen olursun.

Tabıkı dedıgınız cok dogru ıste bende o yuzden bu soyledıgım guc kaynagını alıp kullanmak ıstıyorum ve ayrıca
    bu guc kaynagını secmemın sebebı +12voltun tek kanal olması ve ustunde yazan degerlerıde aynen verdıgı ıcın alıyorum.
    Oncekı acmıs oldugum konuda da bana su ankı guc kaynagının gtx570 ıle yetersız oldugunu ve yenı bır guc kaynagı almamı soylemıstırnız.

Uyarınız ıcın tekrar tesekkur ederım pekı sızce hangı kartı almalıyım yanı gorusunuz nedır?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Gir 80plus.org sitesine, marka, güç değeri ve inceleme pdf dosyasındaki güç kaynağı fotoğrafından aradığın modelin hangisi olduğundan emin ol, sonra incelemesinde tam yükte geçebildiği güce bak. İhtiyacını karşılıyorsa alırsın. Xilence 550watt alırken bu siteye bakarak aldım, tavsiye ederim.

İlk önce alıntı yaptığım kullnıcının ismine iyice bakın, Xilence 550w kalitesiz ve üzerindeki değerleri veremeyen bir PSU'dur, uzak durun.
    Yapma ya? Şu tablo hiç de öyle demiyor:
    http://www.plugloadsolutions.com/psu_reports/XILENCE%20TECHNOLOGY_XP550.%2812%29G_ECOS%20635.3_550W_Report.pdf

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.