Şimdi Ara

Sisteme ekran kartı önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar. Çok uzun yıllar önce topladığım sistemi hala kullanmaktayım. Çok fazla oyun oynayan birisi değilim ama son dönemlerde Battlefield 4 ayarında online oyunlara merak sardım.Şu anki kartımla oynayabiliyorum ama araştırmalarıma göre daha iyi seçenekler mevcut. Yeni bir sistem toplamam yakın gelecekte mümkün gözükmüyor.Bu nedenle elde bulunan sisteme çok fazla para harcamadan daha iyi bir ekran kartı bulabilir miyim sizlerin yorumlarını almak istedim.Şimdiden teşekkürler.

CPU : AMD Phenom X6 1055T
    ANAKART : Asus M4A87TD/USB3
    RAM : 4 X 2 GB Kingston DDR3
    GPU : AMD Radeon HD5850 1GB
    PSU: FSP Epsilon 700W 80+

İlk tercihim düzgün bir ikinci el ürün bulabilirsem onu almak olacak fakat sıfır ürünleri de tabiki değerlendireceğim. Sıfır ürün için maksimum 800 TL gibi bir değer verebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anıl Yılmaz -- 15 Eylül 2019; 19:2:8 >

• Sıfır (800 lira civarı) veya ikinci el (550-600 civarı) rx570 en mantıklı seçenek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • EPICA kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler. Bütçeyi biraz daha düşük kabul etseniz nasıl bir öneriniz olurdu ?
    Her ne kadar tercihim düzgün bir ikinci el ürün almak olsa da istenen ürünü bulmakta da zorlanacak gibi duruyorum. Çok fazla seçenek yok gibi geldi ilk araştırmalarımda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anıl Yılmaz -- 15 Eylül 2019; 18:59:6 >
  • Biraz daha düşükten kastınız nedir bilmiyorum fakat önerimi yineliyorum :)
    İkinci el rx570 (550-600 civarı)
    Sıfır rx570 (800 civarı)

400-450 civarı derseniz onun için ikinci el bölümünü karıştırmak lazım fakat daha eski kartlar olacağı için önermem.

Sıfır piyasasında şuan gördüğüm en ucuz RX 570 hatırı sayılır bir farkla aşağıdaki ürün. Bu ürünün tek fanlı olmasının dışında diğer modellerinden geride bırakan bir dezavantajı var mıdır ?
    https://www.yukko.com/sapphire-rx-570-pulse-itx-4gb-gddr5-256bit-dx12-amd-radeon-ekran-karti-11266-34-20g-v-50090430
  • Bayağı bir süredir bu fiyatlara satılıyor, ayrıca yeni üye indirimi ile 45 lira daha düşüyor fiyat. Bazen hepsiburada, vatan gibi yerlerde kampanya ile msi armor modeli de bu civarlara düşüyor. Soğutma olarak oc yapılmadığı takdirde sorun yaratacak bir tarafı yok. Nitro, strix gibi özel soğutmalara göre de bir miktar daha sıcak çalışacaktır fakat, fazladan para vermeye gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: EPICA

Bayağı bir süredir bu fiyatlara satılıyor, ayrıca yeni üye indirimi ile 45 lira daha düşüyor fiyat. Bazen hepsiburada, vatan gibi yerlerde kampanya ile msi armor modeli de bu civarlara düşüyor. Soğutma olarak oc yapılmadığı takdirde sorun yaratacak bir tarafı yok. Nitro, strix gibi özel soğutmalara göre de bir miktar daha sıcak çalışacaktır fakat, fazladan para vermeye gerek yok.
    Son olarka şunu sormak istiyorum.Almaya karar verdikten sonra fiyat araştırmaları yaparken gördüğüm 4 GB ve 8 GB lik modellerin arasında fazla fiyat farkı olmadığı. ( 100-150 TL ) Şuanlık gözle görülür bir performans farkıda vermiyor anladığım kadarıyla. 2 3 Sene sonra bir sistem kurmaya karar verdiğimde 8 GB liği tercih etmenin bir faydasını görür müyüm ?

• Gerek yok 8gb ile aradaki farkı vermeye, 2-3 sene sonra gerekirse daha iyi bir karta geçersiniz.

• Bütçeyi 200 TL daha yukarı çekin rx570 pulse 8gb modelini edinin.https://www.sinerji.gen.tr/sapphire-radeon-rx570-pulse-8gb-gddr5-256-bit-ekran-karti-pmu417377
  • quote:

Orijinalden alıntı: EPICA

Gerek yok 8gb ile aradaki farkı vermeye, 2-3 sene sonra gerekirse daha iyi bir karta geçersiniz.
    Hocam peki darboğaz kavramı hakkında ne düşünüyorsun. Son 2 3 senenin oyunlarını ultra ayarlarda oynamak gibi bir beklentim yok bu kartı alırken sadece atıyorum PUBG,Battlefield 4 seviyesi oyunları biraz daha yüksek fps ile işlemcimin el verdiği kadar oynamak ve almışken ileri de belki işlemci yükselttiğimde değerlendirebileceğim bir kart olsun istiyorum. Yaşanacak olası darboğaz durumunun RX 570 in verebileceği maksimum performansa işlemci yüzünden çıkamıyacak olmasından başka bir zararı yoktur heralde ?

Ya da kısaca bu etkiyi sadece yüksek ve ultra yüksek ayarlarda oynamak istediğimde mi görürüm ?

https://pc-builds.com/calculator/Phenom_II_X6_1055T/Radeon_RX_570/06i0Yl28/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anıl Yılmaz -- 16 Eylül 2019; 20:12:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ThE LoSt

Bütçeyi 200 TL daha yukarı çekin rx570 pulse 8gb modelini edinin.https://www.sinerji.gen.tr/sapphire-radeon-rx570-pulse-8gb-gddr5-256-bit-ekran-karti-pmu417377
    Öneri için teşekkürler hocam.İlkten ben de sizin gibi düşündüm ama hem fiyat olarak daha yukara çıkamaycağım gibi görünüyor hem de sistemin diğer bileşenleri hakkında bir gelecek planım şuan net olmadığı için çok yatırım yapmama taraftarıyım.Ayrıca yukarıda belirttiğim soruyu size de yöneltmek isterim.

Bu darboğaz etkisini sadece yüksek ve ultra yüksek ayarlarda oynamak istediğimde mi görürüm ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anıl Yılmaz -- 16 Eylül 2019; 21:18:38 >

• Evet darboğaz olacaktır fakat, eski kartlara 400-500 vermektense rx570 almak daha mantıklı diye önerdim. Hem de ileride işlemci değişiminde de hâlâ iş görür seviyede olacaktır.

Konuya çok aşina olmadığımdan anlamak için soruyorum. Darboğaz denilen olay işlemcinin performansına olumsuz bir etkinin olmamasının yanında ekran kartını tam performans kullanamamaktan mı ibarettir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anıl Yılmaz -- 16 Eylül 2019; 21:24:7 >
  • Anıl Yılmaz kullanıcısına yanıt
    Aynen dediğiniz şekilde

• İşlemciniz çok düşük hocam.
    Darboğaz olur rx570i tam performans kullanamazsınız,
    Bence ikinci el am4 anakart+ryzen işlemci+ddr4 ram

Darboğaz: işlemci %100 çalışıp yine de ekran kartına tam yetmeyecek böylece ekran kartını tam performansta kullanamayacksınız demek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jac0B0 -- 17 Eylül 2019; 3:48:13 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Anıl Yılmaz kullanıcısına yanıt
    Ultra yüksek değil konu maalesef 1080p de o ekran kartı x6 1055t işlemciyi bir miktar yorabilir her oyunda yaşamasanız dahi bazı oyunlarda darboğaz yaşarsınız overclock vs ile de alakanız yoksa geçici çözüm bulmakta zorlanabilirsiniz.
  • RX 570 yeterli olur hocam, bu kartı sistemi değiştirdiğin zaman da kullanırsın.

https://www.vatanbilgisayar.com/msi-rx570-gaming-armor-4g-oc-4gb-gddr5-256bit-amd-radeon-dx12-ekran-karti.html
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.