Şimdi Ara

sisteme ek tavsiyeler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhabalar kendime oyuncu sistemi diziyorum bu sisteme ekran kartı olarak msi gtx 1060 6gb modeli takacağım

anakart : gigabyte b450m s2h v2 ,

m2 : 1 tb sandisk ultra elimde olan parça

Ram : corsair vengeance 3600 mhz cl 18 ram yine elimde olan

Şuan elimde olan parçalar bunlar.

Sizden isteğim bir adet psu önerisi 500-600w güvenilir verimli birşeyler olabilir fiyat 500-600 bandında düşünüyorum

Bir adet bu anakartın sıcaklığını alabilecek bir kasa buda ucuz yollu fp olursa sevinirim büyük boy ekran kartlarıda sığabilsin mesela 32 cm ye kadar

Çünkü anakarta 5600x takma ihtimalim var veya 3700x

bu ramlerle umarım bu anakart sorun çıkarmaz hangi sisteme taksam bi sorun yaşadım anlamadığım bir şekilde hertürlü testi yaptım sağlamlar

psu-işlemci-kasa önerisi istiyorum sizlerden

• bu 3 lüyü alınca sistem tamam oluyor işlemci 2. el bakıyorum psu ve kasa sıfır olacak şekilde indirim olan bir yer olursa işlemciyide sıfır düşünebilirim

• hedef 1080p oyunculuk hatta monitör tavsiyeside alabilirim

• güncel

• Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet forum ölü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • up

• merhaba

• @Afacan Dennis

İlk olarak, elinde ki ram 8gb mı 16gb mı, 8gb ram balangıç için yeterli gelebilir ama artık min. 16gb olmalı gaming pc'ler için.

Psu olarka bütçeni yükseltmen lazım o fiyatta ki ürünlerden bir hayır gelmez, gerçek güç vermeyen psu'lar çok fazla var, 80+ Bronze min. 600w Fsp, Highpower, Thermaltake, Xpg gibi markalara bakmanı öneririm, sonuçta ssitem de uzun kullanılan parçaların başında geliyor.

Kasa olarak, önü mesh yapıda olan modeller etkin soğutma için uygun olurlar, örneğin Dark Diamond PRO ve Dark Raider modelleri var, 4x12cm RGB fanlarla geliyor çok kaliteli değil ama iş görecek kasalar ve şuan 500 TL seviyesinde, HB'da kampanya da gözat bence.

• LEON-X kullanıcısına yanıt

psu için bütçemi 850 tl ye kadar yükselttim bu benim 2. sistemim olacak yazlık için topluyorum yine psu yu sağlam tutayım fakat yeri geldiğinde 2 çarpı 8 pin pci exprs girşi lazım olabilir. Ram 8gb ilerde bu sisteme özel ram alacağım.

Kasa olarak psu sığması ve kablolaması kolay olan bir model varmı aklınızda 500-700 tl arası

• Kasa için Msi'ın Mag Force serileri olabilir bir arkadaşım montaj yapmıştı iç hacmi vs. fena değildi olabilir bu, versiyonlarına göre içinde takılı olan fan sayısı değişiyor kontrol ederek alırsın.

Psu olarak ise,

Adata XPG Pylon 650w 80+ Bronze

HighPower Element BR HP1-M650BR-H12S 650w 80+ Bronze

modelleri olabilir bütçene denk gelir,

psu olarak bunu aldım

www.n11.com
    XPG Pylon PYLON650B-BKCEU 650W 80+ Bronze Güç Kaynağı Fiyatları ve Özellikleri
    https://www.n11.com/urun/xpg-pylon-pylon650b-bkceu-650w-80-bronze-guc-kaynagi-1708771?magaza=gamertechcenter#unf-info

kasa olarakda bunu kasa güzel işlevsel görünüyor belki ana sistemime geçiririm https://www.hepsiburada.com/aerocool-airhawk-duo-cam-yan-panel-adreslenebilir-duo-rgb-fanli-3-0-oyuncu-kasasi-ae-airhawkd-p-HBV00000PIKQ2

https://www.hepsiburada.com/aerocool-airhawk-duo-cam-yan-panel-adreslenebilir-duo-rgb-fanli-3-0-oyuncu-kasasi-ae-airhawkd-p-HBV00000PIKQ2

bu kasayı aldım bütçemi baya aştı ama kafam rahat olsun teşekkürler tavsiyeler için güzel sistem olacak :)

• Psu seçimi güzel olmuş, Aerocool Airhawk'ta f/p olarak iş gören bir kasa önde büyük fanlarının olması avantajlı daha sessiz ve etkin soğutma olur, sıvı soğutma kullanmayacaksan üst kısma egsoz fan takman da ayrıca iyi olur.

aklımda deli sorular bu sisteme sıvı soğutma alabilirim kendimdekinden çok memnunum şuan diğer sistemde kullanmaktayım kule tipi soğutucular uçtuğu için sıvı soğutma alabilirim. Fakat bu anakartın üzerinde cpu fan bir bir adette farklı bir fan yuvası boş kasa fanlarını nasıl kontrol ederim bilemiyorum ürünler yarın geliyor. Yada ne tür bir sıvı soğutma tercih ederim düşünmekteyim. Hatta bu kasayı ana sistemime bile kullanabilirim rampage falcon x yerine muhteşem olur bu kasa. ama sök tak uğraşmakta istemiyorum açıkcası. Yani asıl soru bu anakarta sıvı soğutmanın her türü uyum sağlar mı üst tarafa takabilirim süperde durur diye düşünüyorum önde 2 tane 20 cm fan fırtınası üstten de sıcak havayı tahliye eder. Bütün bunları yapabilirsem ikinci el 5600x bile alabilirim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.