Şimdi Ara

sisteme çeyrek kala; yeni sistem alınıyor yorumlarınız!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2 haftaya kadar yeni sistem alıyorum bir aksilik çıkmassa ve parçaları belirledim.sistemi inventustan almaya karar verdim hem fiyatları uygun hemde güvenilir diyorlar birde alınan sistemi test ediyorlarmış.
    sistem şu:

1.anakart : p35 ds3 95$ +kdv
    2.işlemci : intel E8400 192$ +kdv
    3.ekran kartı : palit 8800gt 1gb 229$ +kdv
    4.ram : corsair 2gb veya kingston 2gb 55-57$ +kdv
    5.kasa : ASUS ta 915 -psu asus400watt 87$ +kdv
    6.seagate sata2 250gb 16mb 62$ +kdv
    7.asus dvd rw 34$ +kdv
    8.A4TECH kalvye+mouse 11$ +kdv

toplam kdv dahil 1116 ytl yapıyor 1150ytl den fazla veremem.sistem hakkında ramler konusunda kararsızım corsair cas4 zamanlamalarına sahip kingston ise cas5 ama kimilerinin p35 anakartta corsair ramlerden şikayetçi olduğunu okumuştum(işte ramleri 800mhz değilde 700mhz görüyor ,sistemi tanımıyor gibi).birde overclock yapmıyacam başlangıçta belki ilerde sistem yetersiz geldiğinde yaparım asus 400watt yeterli mi sizce bu sistem için?

**GÜNCEL**: bir sorum daha olucak kasaya ek fan almak istiyorum ne önerirsiniz? limit 15$

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akbüyücü -- 19 Haziran 2008; 20:07:15 >

• sistem güzel ama kasayı beğenmedim...
  • ekran kartını 512'lik tercih edin.
    55$ lık corsair'i alın.
    hızaşırtma yapılcaksa 500w'lık tercih edin.

şimdi inventus sistemi test edip yolladığı için herhangi bir uyumsuzluk olabilceğini düşünmüyorum.şüphe ediyorsanız inventusun ram listesinde 1. sırada yer alan a-data 2gb 'lık bellekleride satın alabilirsiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: x0x

ekran kartını 512'lik tercih edin.
    55$ lık corsair'i alın.
    hızaşırtma yapılcaksa 500w'lık tercih edin.

şimdi inventus sistemi test edip yolladığı için herhangi bir uyumsuzluk olabilceğini düşünmüyorum.şüphe ediyorsanız inventusun ram listesinde 1. sırada yer alan a-data 2gb 'lık bellekleride satın alabilirsiniz.

ekran kartının 512lik niye tercih ediyimki aynı modelin 512yle arasında 30$ fark var.değmez.heleki 8800gtlerde bellek dolma problemi varken.
    55$ lık corsairi bende düşünüyorum ama şimdi a-data 2gb da dikkatimi çekti hem soğutucuda var ilerde oc çekersem faydası olur ama 2X1 dual çalışan ddr2 ramler tek 2gblardan daha performanslı birde değilmi?
    asus ta915 + fsp bluestorm 500watt var belki onu alırım

kayaer07 kasayı neden beğenmedin?

• güzel sistem hayırlı olsun
  • rc-690 460 w öneririm
  • quote:

Orjinalden alıntı: a1a1a1fs

rc-690 460 w öneririm

quote:

ekran kartının 512lik niye tercih ediyimki aynı modelin 512yle arasında 30$ fark var.değmez.heleki 8800gtlerde bellek dolma problemi varken.
    55$ lık corsairi bende düşünüyorum ama şimdi a-data 2gb da dikkatimi çekti hem soğutucuda var ilerde oc çekersem faydası olur ama 2X1 dual çalışan ddr2 ramler tek 2gblardan daha performanslı birde değilmi?
    asus ta915 + fsp bluestorm 500watt var belki onu alırım

daha performanslı...evet

quote:

kayaer07 kasayı neden beğenmedin?

kasanın psu'su kötüdr diye beğenmedim... FAKAT fsp bluestorm 500watt alcakmışsın, o zaman kasaya ok

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.