Şimdi Ara

Sistemde ufak değişiklik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şimdi elimde fx4100 , 450watt powercooler, ssd ve orta halli 2tb hard disk ve 16gb 1600 ddr3 ram var.ekran kartı çok berbat. Önümüzde ki günlerde 1050 alıp takmayı düşünüyorum. Sonrasında ise işlemci ve anakartı değiştirmek amacım. ddr4 ramlara geçmeyi düşünmüyorum boş yere elimdeki ramlar çöp olmasın. Genelde ağır oyunlar oynamam orta halli oyunlarda takılirim. Çok sıkılırsam tera aion tarzı oyunlarda 2 3 zindan temizlerim. Kısacası sizden f/p işlemci ve uygun bir anakart tavsiyesi istiyorum . Şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• işlemci anakart 1050 için fazlasıyla yeterli.
  • Tamam hocam. Ama yinede değiştirmeyi düşünüyorum zamanla , bu konuda ne tavsiye edersin ? Biraz fazla ısınıyor bu fx. Bazen ızgara yapasım geliyor üzerinde

• Sadece islemci tavsiyesi isteseniz mantıklı olabilir ancak hem islemci hemde anakart degistirmek ancak ramlarden dolayi ddr4 gecmemek hic de mantıklı değil. Sicakliktan şikayetçi iseniz fx 8xxx serisi bir islemci ve guzel bir sogutucu almaniz yeterlidir.

Urfa sicaginda havasiz oda da ve berbat bir kasa soğutması olmasına ragmen bir akasa Nero ile islemci yük altinda bile 44 dereceyi gecmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musta35 -- 20 Haziran 2017; 11:50:49 >
  • Fx 8 serisi işlemci sadece işlemci upgarde i yapılacaksa olabilir.

Ya da g4560+h110 anakart+8gb ddr4 ram yapılabilir.

• Alınabilir tabiki hocam ama benim derdim ram fiyatları. Birde bilmiyorum bu işlemci nasıl. Bir araştırayım. Toplu para çıkarıp vermek zor geliyor parca parca almak daha az dokunuyor onun için biraz bakayım

• frkgrbt F kullanıcısına yanıt
    G4560 oyunlarda genelde fx serisi islemcilerden daha iyi sonuç veriyor.

Piyasadan çok haberim yok ama elinizdeki ramleri satıp 8gb ddr4 ram alırsanız 50-75 lira gibi bir para artar tahminimce. Şu an ddr3 ramler ddr4 lerden daha pahalıya bile satılıyor.

• Arkadaşa yanlış bilgi vermeyelim hocam.

Fx8320 ve g4560 karşılaştırması :https://youtu.be/GFLkZknytAg

Eğer bütçeniz i5 veya i7 li bir sisteme yetmiyorsa , ve AMD üzerinden devam etmek istiyorsanız fx8320 + 1060 sizi rahatlıkla taşır. Bir de soğutucu alırsanız tadından yenmez.

Edit : eksik cümle.

Edit 2 :https://youtu.be/0O-Wg_fj5H4 [Burada da baş başa sonuçlar alınmış.]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SevilenAdam -- 20 Haziran 2017; 15:24:24 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• SevilenAdam kullanıcısına yanıt
    Hocam genelde dedim zaten. Geçildiği durumlar da var, geçtiği de.

Bir de şu durum var. Zamanda fx den ağzım fena yandı. O yüzden öneresim gelmiyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.