Şimdi Ara

Sistematik cinsiyet yüceltilmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
2
Favori
1.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 2 yıl
 • Cevaplayan Üyeler 16
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 6
 • Ortalama Mesaj Aralığı 9 saat 3 dakika
 • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
 • Favoriye Eklediklerim 2
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • Myhres7 (6 mesaj) Kelise (3 mesaj) TulparHAN (3 mesaj) nofrost (2 mesaj) AlbertSchweitzer (2 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (21 mesaj) Mobil (7 mesaj)
 • @
47 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
 • Adminler lütfen silmeyin, burada oluşan algı dile getiriliyor

  --şimdi yine aynı konu vs diyeceksiniz, yine ne istiyorsunuz diyeceksiniz ama öyle değil.Cinsiyet yüceltmesi baydı artık

  Öldürülen kadınlar üzerinden bir algı başlatıldı : Erkekler cani, kadınlara "pozitif" ayrıcalık verilsin!
  Nedir pozitif ayrıcalık ?
  * İşe alımda kadın ilk tercih olmalı
  * En hafif iş gücüne fazla maaş almalı
  * Suçlu olmasına rağmen çemkirmesine ses çıkarılmamalı vs vs..
  Yetmiyor;
  Ülkede bir kadın ölürse "bu ülkede çiçek, böcek ve kadın olmak zor" vs diye interneti yıkarlar.
  Bir kadın erkeği öldürünce sesleri çıkmaz, zorlarsan "ama o erkek yani 1 kere oluyor ne olacak" deniyor.
  CİNAYETİN CİNSİYETİ Mİ OLUR ?
  Çirkin denen kavramı yok ettiler.Sokakta görsen yüzüne bakmayacağın kızları, ne güzelsin diye şişirdiler.Erkeklere ise "şöyle ol böyle ol" diye ayırırlar.Hatta "ben çirkinim" diye şu forumda kaç insan konu açtı.Dizilerde bile "kadın olmazsa hiçsiniz" algısı var.
  Allah için söyleyin bana:
  Bu ülkede ölen kadınlar arasında bile ayrım yapıyor bunlar! Genç bir kız ölürse ortalık yıkılıyor ama ezilmiş, yıpratılmış bir kadın için bu denli sesleri çıkmaz.Çok şahit oldum;
  Ölen kadınlar içerisinden seçip seçip gündem yapıyorlar.Peki diğer kadınlar ?
  Kadınlar kendi içinde eşit değil.
  1) Elit gezinen ve ezilen üzerinden duygu sömürenler
  2) gerçekten ezilen ama sesini duyuramayanlar

  3 erkek kardeşiz.Annem evde tek kadın diye oldukça yardımcı olurum.Sofra kurmaktan, temizliğe kadar..
  Yolda yürürken bir kız önümdeyse önüne geçerim ki rahatsız olmasın.
  Daha kötüye gidiyor bu durum benim gördüğüm bu • Pozitif ayrımcılık Erkeklere yapılmalıdır.

  Erkek ev geçindirir iş bulamazsa evlenemez.

  Kadın iş bulamazsa evlenebilir ev geçindirmesi erkek kadar azami değildir.x


  Sen erkeğe iş vermeyip kadına iş verirsen bu sefer olay tersine döner Erkek iş bulamadığı için eşini döver belki öldürür cinnet geçirir bunalıma falan girer.


  İş konusunda Erkek öncelikli olmalı çünkü İş bulamazsa kimse ona bakmaz ve kabul etmez.


  Kadının babası ölürse,bekar ve iş bulamadıysa Devlet babasının parasını veriyor. Erkeğe hiç bir şey verilmiyor.

  Sonuna kadar haklısın.. Kadın hakkı - Erkek hakkı olmaz. İnsan hakkı olur.. Bu tecavüzler ve cinayetler üzerinden komple erkekler üzerinde bir linç kampanyası yürütülüyor.


  En büyük ayrımcılık ise hukuki alanda.. Gerçekten aç, açık ve muhtaç olmayan ne kadar çakal kadın varsa, erkeklerle 3-5 ay evli kalıp, boşanıp sonra ömür boyu adamdan aldığı nafaka ile günlerini gün ediyorlar. Başka adamlarla eski eşlerinin nafakasını yiyorlar çatır çatır..

  Çok doğru. Bizim ülkemizde şiddete hayır denileceğine kadına şiddete hayır deniyor. Yani dolaylı yoldan erkeğe şiddete çokta karşı değiliz gibi. Meriçler gelip öyle değil demesin, gayet öyle çünkü. Gidip instagramda erkeklerin öldürüldüğü haberleri bulun, altındaki yorumlara bakın. Bazıları oh çekiyor, oh çekmeyen de kadını delirtmiştir kendini savunmuştır diyor. Erkek ölse bile onun için iyi düşünen yok. Eğer bir kız sizi beğenir ise ve yüz vermez iseniz sokakta bağırsa bu beni taciz ediyor diye dayaktan öldürülebilirsiniz. Çünkü kimse kadının sözünü sorgulamaz bizde. İşyerinde kadınlar her zaman pohpohlanır, hatta üst kıdemler onları yatağına almaya çalışır, hepsi olmasa da bir çoğu da terfii için yataklarına girer bunların ama eşitlikten ve güçlü, özgür kadından bahsederler. Güzel bir kız ile aynı anda iş görüimesine gidin, siz ODTÜ kız da düzce üniversitesi mezunu olsun. Eğer işyeri çok büyük kurumsal bir yer değilse %90 güzel kızı işe alacaklardır.
 • Sonuna kadar haklısınız hocam, duyarlılığınızdan dolayı sizi tebrik ediyorum.

 • ZillaKami kullanıcısına yanıt
  Desteğin için çok sağol hocam
 • Pozitif ayrımcılık Erkeklere yapılmalıdır.

  Erkek ev geçindirir iş bulamazsa evlenemez.

  Kadın iş bulamazsa evlenebilir ev geçindirmesi erkek kadar azami değildir.x


  Sen erkeğe iş vermeyip kadına iş verirsen bu sefer olay tersine döner Erkek iş bulamadığı için eşini döver belki öldürür cinnet geçirir bunalıma falan girer.


  İş konusunda Erkek öncelikli olmalı çünkü İş bulamazsa kimse ona bakmaz ve kabul etmez.


  Kadının babası ölürse,bekar ve iş bulamadıysa Devlet babasının parasını veriyor. Erkeğe hiç bir şey verilmiyor.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TulparHAN -- 11 Ocak 2021; 0:4:59 >
 • O kadar haklısın ki.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • TulparHAN kullanıcısına yanıt

   

 • Cinayetleri cinsiyetlere yıkmaktan vazgeçildiği gün, samimiyetlerine inanırım

 • cinayetin cinsiyeti olur tabi niye olmasın

 • Instagram'da gezinirken bazen önüme feminizm sayfaları düşüyor. Diğerlerine göre nispeten çok takipçili bir hesabın gönderilerini inceliyordum. Gönderilerin neredeyse tamamında profilinde siyasi görüşle ilgilenmez yazmasına rağmen belli bir siyasi görüşü savunma var. (hangi siyasi görüş olduğunu yazmıyorum.) Gönderilerin tamamı kadın-erkek arasındaki uçurumu derinleştirmekten başka hiçbir işe yaramıyor ve bu sayfaların çoğu reklamlardan parayı kırıyor. Ama gözlediğim kadarıyla şu yönden size iyi haberi vereyim: Türkiye'de feminizm dağılma noktasına geldi. Çünkü kadınlar ve sırf belki ilişki yaşarız diye onlara yancılık yapan tiplerin aşırı hareketleri ve dedikleriyle yaptıklarının bir olmaması yüzünden insanlar artık gerçekleri anlamaya başladı. Zaten altındaki yorumları okursanız yorumların büyük çoğunda artık bu sayfaların tamamen kadını yüceltip erkeği aşağıladığını, erkekler de öldürülüyor niye paylaşılmıyor, niye sürekli hep kadınlar eziliyormuş gibi davranıyorsunuz, sadece reklamlardan para kazanıp prim kasıyorsunuz tarzı yorumlarla dolu.

 • Sonuna kadar haklısın.. Kadın hakkı - Erkek hakkı olmaz. İnsan hakkı olur.. Bu tecavüzler ve cinayetler üzerinden komple erkekler üzerinde bir linç kampanyası yürütülüyor.


  En büyük ayrımcılık ise hukuki alanda.. Gerçekten aç, açık ve muhtaç olmayan ne kadar çakal kadın varsa, erkeklerle 3-5 ay evli kalıp, boşanıp sonra ömür boyu adamdan aldığı nafaka ile günlerini gün ediyorlar. Başka adamlarla eski eşlerinin nafakasını yiyorlar çatır çatır..

 • nofrost kullanıcısına yanıt

  Kardeş şimdi düşün aylık 8 bin tl geliri olan biri ile evlenip 6 ay sonra boşandın veya 3 gün sonra boşandın. Dolgun bir nafaka alacaksın. Eski eşin maaşına zam aldığın da sen de mahkemeye gidip o maaşına zam aldı nafaka artsın diyip dava açacaksın ve kazanacaksın. 2000-4000 tl ne ise nafakanı alacaksın evlenene kadar veya evlenme aynı evde yaşa miss gibi paranı alacaksın sence güzel değil mi ?


  En kötü birini bulur evlenirsin nafakan kesilir. Evlenmezsen ve işe girmezsen eski kocan ölene kadar sana bakmak zorunda kalacak.


  Eski kocasına nafaka yükseltme davası açıyor sonra adliyede Sevgilisi ile birleşip eski kocasının babasını döverek öldürüyorlar..


  https://www.milliyet.com.tr/gundem/son-dakika-denizlide-ogluna-taniklik-yaptigi-adliyede-dovulerek-olduruldu-6266602

 • TulparHAN kullanıcısına yanıt

  Maalesef durum çok vahim.. Annemin rahmetli olmasından sonra babam 6 ay bir kadınla evlilik yaptı ve 20 senedir kadına nafaka ödemeye devam ediyor.. Elinde avucunda ne varsa kadın aldı ve babam kendi öz kızına nakafa veremez okutamaz duruma düştü. Bunları bilmeyenler başına gelmeyenler yok feminizim yok kadın hakkı diye vıdı vıdı geziyor ortalıkta..


  Hiçbir kanun bir cinsiyete yönelik olmamalı veya bir cinsiyeti kayırmamalı.. kadın cinayeti değil, cinayet.. kadın hakkı değil insan hakkı.. ama nerde.

 • Çok doğru. Bizim ülkemizde şiddete hayır denileceğine kadına şiddete hayır deniyor. Yani dolaylı yoldan erkeğe şiddete çokta karşı değiliz gibi. Meriçler gelip öyle değil demesin, gayet öyle çünkü. Gidip instagramda erkeklerin öldürüldüğü haberleri bulun, altındaki yorumlara bakın. Bazıları oh çekiyor, oh çekmeyen de kadını delirtmiştir kendini savunmuştır diyor. Erkek ölse bile onun için iyi düşünen yok. Eğer bir kız sizi beğenir ise ve yüz vermez iseniz sokakta bağırsa bu beni taciz ediyor diye dayaktan öldürülebilirsiniz. Çünkü kimse kadının sözünü sorgulamaz bizde. İşyerinde kadınlar her zaman pohpohlanır, hatta üst kıdemler onları yatağına almaya çalışır, hepsi olmasa da bir çoğu da terfii için yataklarına girer bunların ama eşitlikten ve güçlü, özgür kadından bahsederler. Güzel bir kız ile aynı anda iş görüimesine gidin, siz ODTÜ kız da düzce üniversitesi mezunu olsun. Eğer işyeri çok büyük kurumsal bir yer değilse %90 güzel kızı işe alacaklardır.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • kadın adamı öldürünce eline sağlık yazanlar var, ben de konuya katılıyorum bunların amacı eşitlik değil

 • quote:

  Orijinalden alıntı: ificouldfly

  kadın adamı öldürünce eline sağlık yazanlar var, ben de konuya katılıyorum bunların amacı eşitlik değil

  Erkek öldürünce yapmıştır bi .... Diyen mahlukların kadın versiyonu onlar. Alayı aptal bu insanların


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • evet aynen sistematik olarak kadın figürü bir şekilde yüceltiliyor,yükseltiliyor.


  bu da aslında basit bir olay değil. toplumumuzun temel dinamikleri ile oynanıyor bence. aslında tüm dünyada benzer olay mevcut olarak yürütülüyor bana göre.


  erkek işsiz,kadın iş güç sahibi - makam mevki sahibi ve doğal olarak evlenmek kadın figürü için zorlaşıyor.

  erkek için ise evlenmek çok daha zor. kadın-erkek evlenmeyince cinsel ihtiyaçlarını farklı yollardan karşılıyor.

  evlenmeden gündelik ya da kısa süreli birliktelikler artıyor. belki gayri meşru çocuklar artıyor.

  bunlar bana göre üzücü durumlardır.


  kadınlar içgüdüsel olarak birçok farklı yönden güçlü erkeklerin peşine düşerler. erkek figürü ise her açıdan güçsüzleştiriliyor.

 • Kadınların kaba organlarının bu kadar kalkmasının sebebi ülkedeki erkek nüfusudur.


  O yüzden hiç şikayet etmeyin. Forumdan 100 kişiden 90 'sı amsalaktır net

 • Kelise kullanıcısına yanıt
  Meriç çok bu ülkede. Karşı çıkarsan eğer bu duruma' hemen Ortadoğulu ilan edersin üstelik... Bu hayatı veya diğer ülkelerdeki yaşamı ' toz pembe sanan insanlar çok var bu ülkede.. Türk erkeklerine karşı müthiş bir linç propagandası başlayalı çok oldu zaten. Gecen biri gelmiş' yok Avrupa'da ABD de taciz gibi olaylar yok falan. Türkiye cahil bilmem ne.. Ya ' bunu diyen kişi gerçekten buna inanıyor mu acaba ? Özellikle ' Amerika'da olanlar haberi yok mu ? Amerikanin ordusunda dahi ' ne tür haberler gördük.. Sapık her yerde var. Kötü insan her yerde var. Ama Meriç ve feministlere söylesen bunu ' linç yersin.. Kim ne derse desin ' hep söylüyorum ve söyleyeceğim' feministlerin yüzde 90lık bir kesimi hatta 95 i erkek düşmanıdır. Her fırsatta erkek düşmanlığı yapar erkekleri linç etmek isterler. Meriçler de ekmeklerine yağ sürer. İyi biri olsan ' bile bu sistemde erkek isen değerin yok. Toplumsal yozlaşma çok üst düzeyde ' Türkiye'de. Ve bunu körükleyen ' medya ve diger iki kesim. Sahte insanlar ' ve sadece sahte değil aynı zamanda yozlaşmış insanlar.
 • themann41 t kullanıcısına yanıt

  Çok doğru. Öğrenci olduğum zamanlar Florida’da bir otelde resepsiyon olarak çalışmıştım. En az haftada 1 kez polis çağırıyorduk çünkü adamın birisi eşini, sevgilisini dövüyordu sürekli ve her seferinde farklı insanlar. Aynı aptallık onlarda da var. Bir kız vardı 94 doğumlu, yine 94 doğumlu bir sevgilisi vardı, çocuk bunu dövdü bir gün polis çağırdık çocuk kaçtı otelden. 1 gün sonra kız tekrar odaya aldı tekrar dayak yedi, bu sefer resepsiyona geldi bana yardım et diye, dedim ki edemem odaya tekrar almamalıydın ama polis çağıracağım. Burda yardım etmememi kötü algılamayın, ABD’de kurallar daha sert olduğundan ve bir vatandaş olmadığımdan o riski almak istemedim çünkü kız çocuğu tekrar odaya almıştı. Yani 2 gün sonra çocuk kızı ikna edip bana karşı ifade verdirebilirdi. Neyse, bizim millete sorarsan ABD’de hiç şiddet yok. Sadece Türkiye’de erkekler katil, sapık ve tecavüzcü.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kelise -- 14 Ocak 2021; 19:22:48 >
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.