Şimdi Ara

Sistem yükseltme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İşlemci:Intel Core i3 4170 Soket 1150 3.7GHz 3MB Önbellek 22nm
    Ekran kartı:MSI GTX750 Ti TwinFrozrGaming GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11.2
    Ram:Kingston 8GB (2x4GB) HyperX Savage RED DDR3 1600MHz CL9 XMP Ram
    Anakart:MSI H81M-P33 Intel H81 Soket 1150 DDR3 1600MHz SATA 3.0 DVI&VGA

Bu bilgisayarı yükseltmek için neler almalıyım genelde h1z1 oynuyorum 1280x1024 ayarlarda, 1080p monitör var fakat yetmiyor oynamak için şehirde kasmalar fightlarda kasmalar oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KripteX -- 13 Eylül 2016; 17:08:53 >

• Hocam rx serisine bakmanızı öneririm rx 470 iyi gider gibi yalnız güç kaynağınızı da öğrenmem gerekli ayrıca Ssd takmanızı da öneriririm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KripteX kullanıcısına yanıt
    Bütçenize göre ekran kartınızı ve gerekirse işlemcinizi değiştirebilirsiniz.
  • bence gta 5 için gtx 750ti gayet yeterli
  • quote:

Orijinalden alıntı: microatx

Hocam rx serisine bakmanızı öneririm rx 470 iyi gider gibi yalnız güç kaynağınızı da öğrenmem gerekli ayrıca Ssd takmanızı da öneriririm

ssd mecvut psu kasanın içinden çıkmıştı sanırım 500w olması gerekiyor kasam XIGMATEK ASGARD 381 PURE BLACK EDITION 500W MidT ATX SİYAH KASA
  • Hocam büyük ihtimalle yeterli gelir güç kaynağı Ssd de varsa tmmdır hayırlı olsun Hocam untumadan kart çıkınca testlere bakın işlemci i3 olduğundan dolayı darboğaz riski var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi microatx -- 10 Ağustos 2016; 14:31:59 >
  • quote:

Hocam büyük ihtimalle yeterli gelir güç kaynağı Ssd de varsa tmmdır hayırlı olsun Hocam untumadan kart çıkınca testlere bakın işlemci i3 olduğundan dolayı darboğaz riski var

ne zaman çıkıcak kart tam olarak
  • KripteX kullanıcısına yanıt
    İkinci el i5 4460 alın.Sizin işlemciyi satın.Ekran kartınızı da satın.Bütçenize göre gtx 1080,1070,1060 vb. ekran kartı alın.
  • rx 470 + i5 4460 öneriyorum.
  • Hocam kart çıktı ama stok sıkıntısı ve fiyat dalgalanmaları var bütçen ne kadatçr bu arada işlemciyide yükseltirsen hayırlı olur

• quote:

Orijinalden alıntı: KripteX

Merhabalar

İşlemci:Intel Core i3 4170 Soket 1150 3.7GHz 3MB Önbellek 22nm
    Ekran kartı:MSI GTX750 Ti TwinFrozrGaming GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11.2
    Ram:Kingston 8GB (2x4GB) HyperX Savage RED DDR3 1600MHz CL9 XMP Ram
    Anakart:MSI H81M-P33 Intel H81 Soket 1150 DDR3 1600MHz SATA 3.0 DVI&VGA

Bu bilgisayarı yükseltmek için neler almalıyım sizce gta 5'i en yüksek grafiklerde oynamak istiyorum en azından.

tutupta i5 6200 p gibi yarım yamalak kısık bir işlemci ileride sorun çıkaracak 450 watt everest yada corsair psu alacağına
    bu sistem böyle gitsin. değiştirme.

almışken en az i5 6600 + rx 480 + 16 gb ram + 250 yada 500 gb ssd dışında alınmaz. gözle görülür fark oluşmaz.
  • amirililyaz kullanıcısına yanıt
    şuanlık sadece işlemciyi değiştirmeyi düşünüyorum h1z1de sürekli fps drop yaşıyorum ve işlemciden kaynaklandığını düşünüyorum 700-800 lira gibi bir bütçeyle ne almalıyım sizce anakartıma uygun?
  • quote:

şuanlık sadece işlemciyi değiştirmeyi düşünüyorum h1z1de sürekli fps drop yaşıyorum ve işlemciden kaynaklandığını düşünüyorum 700-800 lira gibi bir bütçeyle ne almalıyım sizce anakartıma uygun?

yukarı
  • az daha yukarı

• Hocam merhaba bende dün gece sistem siparişimi verdim. Birazcık test video vs, de baktım haliyle sonrasında i5 6500 veya 6600 arasından 100 tl uygun olması sebebiyle 6500 ü seçtim. Bunlar direk işlemcinle uyumlumu bilmiyorum ama Anakart olarakta 200 tl ye uygun kartlar bulabiliyorsun, orda çok detaya girmedim. Araştırmalarım beni ona götürdü açıkçası iyi bayramlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tmhwish -- 12 Eylül 2016; 14:11:15 >
  • tmhwish T kullanıcısına yanıt
    iyi bayramlar ya işlemci alıcam ya da darboğaz yapmazsa iyi bir ekran kartı alıcam gtx 970 düşünüyorum 1080p oynayacağım oyunları işlemciye çok yük binmez diye düşünüyorum

• @FantomİçinF

burdan da yardımcı olabilirsiniz

• quote:

Hocam rx serisine bakmanızı öneririm rx 470 iyi gider gibi yalnız güç kaynağınızı da öğrenmem gerekli ayrıca Ssd takmanızı da öneriririm

darboğaz!

i3 6100 ile gtx970'in yaşattığı darboğaz

https://www.youtube.com/watch?v=n4zL4HD6xrM
  • yenderes kullanıcısına yanıt
    sizin öneriniz nedir i5 4460 almayı düşünüyorum herkesten gelen tepkiler o yönde

• quote:

sizin öneriniz nedir i5 4460 almayı düşünüyorum herkesten gelen tepkiler o yönde

alma.
    4. nesil anakartlar daha pahalı. hemde stoklarda yok. stokta olmadığı için şansına ne çıkarsa 1550 soketli almak zorunda kalırsın.
    bende i7 4790 düşünüyordum ama ortada düzgün anakart yok. gidipte sıfır diye 900 lira atx anakarta para verecek halim yok...

6. nesil i3 6100 daha uygun oluyor. hemde 3700 mhz hızı var gündelik web sayfalarında falan pc açılıp kapanmasında biraz daha hızlı olur.

i5 4460 650 lira + anakart = 900 lira
    i3 6100 450 lira + gigabyte giriş seviyesi bir anakart 600-650 lira
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.