Şimdi Ara

Sistem yorumu parça önerisi. *Kasa (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    hocam çok mantıklı bir seçim yapmışsınız, eğer bütçeyi biraz daha kısmak isterseniz teknosanın teşhir ürünlerine bakabilirsiniz hepsinde iki yıl garanti falan var ben ordan aoc 21.5 inch monitor almistim 75 hz 400₺ ye. Mediamarkt falanda satiyor, kutulari acik oluyor cihazlarin ama temiz aklinizda olsun...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Az önce 5700 aldım hocam monitörü artık 1080p/144hz yada 2k/75-144hz bir model alıp yolumuza bakacağız.
  • ImKeynes kullanıcısına yanıt
    freesync falan dikkat edin + displayport

1080p monitor, cok buyuk olursa, goruntu cok iyi durmaz hocam ona da dikkat edin

jamesdonkey gibi markalardan uzak durun

• Çok teşekkürler. Sistem toplandıkca montaj ve elimde olan oyunların testlerini de paylaşacağım diğer arkadaşlara rehber niteliğinde olur.

Monitör konusunda kampanya falan yakarsam alacağım en sıkıntılı parça ekran kartını seçtik hayırlısıyla
  • https://www.vatanbilgisayar.com/cooler-master-masterbox-mb511-mesh-on-panel-600w-3x120mm-led-fanli-midt-atx-kasa.html

Bu kasanın içindeki psu 3600 ve 5700de bir sıkıntı oluşturur mu? 800tlye fiyat çok iyi

• Edit eklendi. Konu düzenlendi
  • Cok enteresan bir sistem 5700 gibi OrtaUst bir Ekran Kartı var.Yanına giris seviyesi bir Anakart ve 4 cekirdekli İslemci var.
    5700 yanına 8GB ram var.Kasa ve PSU bilmiyorum.

Ben topluyor olsaydım
    B450A Pro Max 850Tl altında Anakart almazdım.
    Ryzen 2600 1000TL civarı
    16GB DDR4 3600 Ram
    650W 80+ Bronze PSU Highpower Mesela
    Asus Vento/Coolermaster 511/520 gibi bir Kasa alırdım.
  • ImKeynes kullanıcısına yanıt
    Fiyatına göre güzel ikili mesh ön panel avantajın olur sorun olmaz iki bileşeni de rahatlıkla besler
  • quote:

Orijinalden alıntı: huso

Cok enteresan bir sistem 5700 gibi OrtaUst bir Ekran Kartı var.Yanına giris seviyesi bir Anakart ve 4 cekirdekli İslemci var.
    5700 yanına 8GB ram var.Kasa ve PSU bilmiyorum.

Ben topluyor olsaydım
    B450A Pro Max 850Tl altında Anakart almazdım.
    Ryzen 2600 1000TL civarı
    16GB DDR4 3600 Ram
    650W 80+ Bronze PSU Highpower Mesela
    Asus Vento/Coolermaster 511/520 gibi bir Kasa alırdım.
    Kendimce bir açıklama yapayım. Şimdi elimde 5000 nakit var geri kalanı taksitli alacağım. 5'de mesai bitiyor eve geliyorum yeme içme tez yazma falan derken günlük oyun tahmini 2 saat civarı oluyor. 2k monitör bakıyorum. Dediler ki çözünürlük arttıkça ekran kartı önemli hale geliyor o yüzden 3300x işini görecektir. Başta 2600 düşünüyordum dediler ki onu alacağına 1600 AF al. O yüzden 3300x seçtim.

Anakart konusunda oc falan yapmayacağım maksimum +10 fps versin diye uğraşılmaz. Zaten herhangi bi şekilde fps bakmayacağım oyunlarda oyun bana akıcı olsun da isterse 30 fps olsun. Ondan dolayı o anakartı seçtim he evet içime sinmedi. Eğer sağlam kampanya bulursam onu satıp b450 gaming alacağım.

Ram konusunda 8+8 kesin yapacağım zaten.

3000tl ekran kartına 500 anakarta verince elimde kaldı 1500tl kaldı bende şöyle bi hesap yaptım. Eğer dedim 800tl civarına işlemci alırsam şimdilik 8gb ram alırım 300tl civarına 1100tl yapar. 400tl kasaya ayırırım 500tl kaliteli high power, fsp falan bulunabiliyor 5500'e işi kapatır taksitli de 2k monitör alırım yeni amd işlemciler çıkınca yeni sokette upgrade yaparım diye kendimce hesap yaptım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ImKeynes

Kendimce bir açıklama yapayım. Şimdi elimde 5000 nakit var geri kalanı taksitli alacağım. 5'de mesai bitiyor eve geliyorum yeme içme tez yazma falan derken günlük oyun tahmini 2 saat civarı oluyor. 2k monitör bakıyorum. Dediler ki çözünürlük arttıkça ekran kartı önemli hale geliyor o yüzden 3300x işini görecektir. Başta 2600 düşünüyordum dediler ki onu alacağına 1600 AF al. O yüzden 3300x seçtim.

Anakart konusunda oc falan yapmayacağım maksimum +10 fps versin diye uğraşılmaz. Zaten herhangi bi şekilde fps bakmayacağım oyunlarda oyun bana akıcı olsun da isterse 30 fps olsun. Ondan dolayı o anakartı seçtim he evet içime sinmedi. Eğer sağlam kampanya bulursam onu satıp b450 gaming alacağım.

Ram konusunda 8+8 kesin yapacağım zaten.

3000tl ekran kartına 500 anakarta verince elimde kaldı 1500tl kaldı bende şöyle bi hesap yaptım. Eğer dedim 800tl civarına işlemci alırsam şimdilik 8gb ram alırım 300tl civarına 1100tl yapar. 400tl kasaya ayırırım 500tl kaliteli high power, fsp falan bulunabiliyor 5500'e işi kapatır taksitli de 2k monitör alırım yeni amd işlemciler çıkınca yeni sokette upgrade yaparım diye kendimce hesap yaptım.

Alıntıları Göster
    Hocam acıklama yapmanıza bile gerek yok.Sizin o imzanızdaki soz ve FB arması yeter

Benim anlamadıgım nokta su kullanmadıgım halde Ryzen 3000 serisinin cok ısındıgı ortada baslıklara bakınca bu goruluyor.1600AF ise kullandım bana gore o da ciddi derecede ısınıyor.

Bakıyorum Ya Hazır Sitemler alınmıs ya toplama sistemler yapılmıs 2060 lar 5700 ler dosenmis, En kotu en berbat Kasa,PSU,Anakart var.Sonra bunun ustune 3600X ler 3800X ler 3700X ler takılıyor.Bir kere bu anakartların VRM si,Bobini,Direnci Amperi zaten berbat sen gidiyorsun ustune bu islemcileri alıyorsun.Yetmiyor Fan almıyorsun.Yetmiyor ustune bir de OC deniyorsun.
    Yetmiyor en adi kasa PSU alıyorsun.O da yetmiyor Ramlere de OC cekiyorsun.

Sonra gelsin baslıklar sistem kapanıyor,İslemci ısınıyor,Kasa yanıyor,Mavi Ekran Veriyor vb...

Yani aslında kisisel degildi yazdıgım genel olarak gorduklerim uzerineydi.

• quote:

Orijinalden alıntı: huso

Hocam acıklama yapmanıza bile gerek yok.Sizin o imzanızdaki soz ve FB arması yeter

Benim anlamadıgım nokta su kullanmadıgım halde Ryzen 3000 serisinin cok ısındıgı ortada baslıklara bakınca bu goruluyor.1600AF ise kullandım bana gore o da ciddi derecede ısınıyor.

Bakıyorum Ya Hazır Sitemler alınmıs ya toplama sistemler yapılmıs 2060 lar 5700 ler dosenmis, En kotu en berbat Kasa,PSU,Anakart var.Sonra bunun ustune 3600X ler 3800X ler 3700X ler takılıyor.Bir kere bu anakartların VRM si,Bobini,Direnci Amperi zaten berbat sen gidiyorsun ustune bu islemcileri alıyorsun.Yetmiyor Fan almıyorsun.Yetmiyor ustune bir de OC deniyorsun.
    Yetmiyor en adi kasa PSU alıyorsun.O da yetmiyor Ramlere de OC cekiyorsun.

Sonra gelsin baslıklar sistem kapanıyor,İslemci ısınıyor,Kasa yanıyor,Mavi Ekran Veriyor vb...

Yani aslında kisisel degildi yazdıgım genel olarak gorduklerim uzerineydi.

Alıntıları Göster
    Evet o konuda haklısınız insanlar sistemlerinin potansiyellerini bilmiyor. Burada redditte youtube'da yok şu işlemciye şöyle oc yaptık dünya rekoru kırdık yok ramler şöyle uçuyor böyle kaçıyor. Adam almış x570in en üst modelini takmış sıvı soğutmayı 1600 AF'yi uçurmuş video yapmış youtube'da rekor diye paylamış şimdi tutup ben bu giriş seviye anakarta onları uygularsam ne olur? Oyun oynamak için sistem alan adamın msi afterburner yükleyip fps sıcaklık takibi yapması çok saçma. Oyun bu ya kasmadığı sürece 30 fps olsa ne olur bak keyfine zevkini al geç. Ben mesela bu durumların farkında olduğum için güçlü ekran kartım olsun gerisi orta halli olsun mantığıyla hareket ediyorum

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.