Şimdi Ara

Sistem yeterlimi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
15
Cevap
0
Favori
667
Tıklama
Giriş
    22 Mesaj
    Arkadaşlar elimdeki pc nin old republici ne derecede çalıştırabileceğini merak ediyorum yardımcı olursanız sevinirim.

İşlemci : Intel Core i5 2400
    Ekran Kartı : ATI HD 6510
    Ram : 6GB
    WİNDOWS 7

|
    |
    benım i3 işlemsi ati dh 4650 3gb ram herhangı bı sorun yasatmıyor fps bazen 110 bzen 40 oluyor optimize sorunu var zaten oyunun o konuda ama leptopsa dedıgım gıbı bazen sıstem ıyı olsada sorun oluyor ısınıyorsa cabuk pc

Orijinalden alıntı: caneraksu22

benım i3 işlemsi ati dh 4650 3gb ram herhangı bı sorun yasatmıyor fps bazen 110 bzen 40 oluyor optimize sorunu var zaten oyunun o konuda ama leptopsa dedıgım gıbı bazen sıstem ıyı olsada sorun oluyor ısınıyorsa cabuk pc

Hmm anladım optimize sorunu olsada bende rahatça çalıştırırım sanırım.Peki oyunu hangi seviyede çalıştırabiliyorsunuz ? yani low,medium,high,ultra vb. ?
    |
    |
    Oyun işlemciden dolayı çok zorlanıyor şuan. i5 2410m ile zorlanıyorum. Senin ki i52400 ama mobil degil sanırım. Mobil degilse rahat oynatırsın bence. Turbo varsa işlemcide sıkıntı yaratabilir.Turbolu işlemcilerde fps çok düşük şuan ama patch gelecek.

Orijinalden alıntı: Psikotrex

Oyun işlemciden dolayı çok zorlanıyor şuan. i5 2410m ile zorlanıyorum. Senin ki i52400 ama mobil degil sanırım. Mobil degilse rahat oynatırsın bence. Turbo varsa işlemcide sıkıntı yaratabilir.Turbolu işlemcilerde fps çok düşük şuan ama patch gelecek.

Evet benimki masaüstü işlemci 3,10 ghz diye geçiyor , sanırım çok zorlanmaz.Peki ekran kartı olarak nasıl yani oyunu high da oynamak için çok iyi birşey gereklimi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kurtoz -- 8 Ocak 2012; 12:08:22 >

Orijinalden alıntı: Kurtoz

quote:

Orijinalden alıntı: Psikotrex

Evet benimki masaüstü işlemci sanırım çok zorlanmaz.Peki ekran kartı olarak nasıl yani oyunuu high da oynamak için çok iyi birşey gereklimi ?

Grafik takıntılısı değilsen düşük ayarlarda oynarsın ben öyle yapıyorum.Bazen warzonelarda problem yaşadığını hissedersen bilki onlar görünmez olan sith inquesterlardır.Benim işlemcim dual core ama sıfır sıkıntı ile oynuyorum.
    |
    |

• Yüzbaşı
    270 Mesaj
    Merhaba Arkadaşlar.

Sistemim Core 2 Quad Q9650
    4Gb ddr3 1.333 Ram
    Ati Radeon 4850 Grafik Kartı
    Win 7 İşletim Sistemi

Bu sistem yeterlimi.
    1.280 / 768 oynuyorum ama yinede bazen kalabalıklarda Fps acayip düşüyor.
    Shadow falan kapattım komple ve biraz düzeldi

Ayrıca ... birkaç defa oyun çöktü ve küçük küçük kareler ile ekran dondu. PC yi yeniden başlatmam gerekti.

Benim anlamadığım şey ise oyunun mükemmel grafikleri olmamasına rağmen neden yüksek gereksinim istiyor.
    Ben bu sistemle Crysis 2 hiçbir sıkıntı olmadan üst ayarlarla oynuyorum ama SWTOR da aynısını göremiyorum.
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    4 gb ddr3 1666 ram
    6850 XFX Ekran kartı

Bu sistem ile herşey full açık bir şekilde 1080p boyutunda 100-140 fps arası alıyom oynuyo değişiyo kafasına göre sabit değil.
    |
    |
    gtx480amp ekran kartı
    12gb ram

bu sistem ile full değerlerde hiç bir sıkıntı çekmeden 60ms ve 98ms arası kalabalık bir ortamda lag sıkıntısı olmadan ve planetler arası gezinmesırasında aralardaki yüklemelerde gayet hızlı bir şekilde geçiyor.
    oyunda pvp sırasında kesinlikle lag donma kapanma oyundan düşme gibi bi sıkıntı yaşamadan oynuyorum pvp de 30 kişilik group arasındada kaldım fakat bi kasma bile olmadı oyun gayet başarılı.
    aionda bi kale savaşını ele alırsak star wars the old republic. 20 günlük olmasına karşılık baya iyi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2moon -- 10 Ocak 2012; 9:13:05 >
    |
    |

Intel Core Duo E4500 2.2 Ghz 2X CPU

Ati Roeon HD3850 1Gb

DDr 2 667 Ghz 2gb

ram biraz yetersiz kalıyor ama :S
    |
    |
    |
    |
    Oyunda grafik abarti degil dandik bir kasa ile oyniyabilirsiniz

Kendi tecrubem = gtx 590 sli i7 960 gerisi teferruat warzone ayarlar full hersey on = minim 88 fps
    |
    |

gtx 590 sli i7 960 88 fps alıyorsan daha fazla olması gerekli.

Ek olarak şunu demeliyim;

Artık oyunlar sadece ekran kartı iyi olsun istemiyor işlemci ve ram ında iyi ve hızlı olması gerekli, örnek. 1 gb yada 2 gb ram dan ziyade kaç MHZ ram kullanıyorsun o önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D4V3 -- 17 Ocak 2012; 13:58:50 >
    |
    |
    8526 Mesaj
    oyunlarda mhz en son bakılacak şey zaten hangi oyun destekliyor son mhz leri yada hangi oyun 4cekirdegi destekliyor.çogu hikaye ve oc icin yapilan işler.ben oyunu 1gundur olmasa dbiraz oynadım daha en ufak kasma fps dusmesi görmedim fps oyunun icinde biryerde yaziyormu yoksa fraps gibi programlarlamı bakıyorsunuz?
    |
    |
Sayfa:
1
Reklamlar
SEO
Mobilya Takımları
haberler
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.