Şimdi Ara

Sistem yeniliyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    -i5 4670K işlemci
    -Msi Gtx 770 (bozuldu)
    -Msi Z87-G45 anakart
    -Gskill (4+4) 8 GB Ram
    -Corsair Cx750 PSU
    -Corsar 400R Mid tower kasa.

Bugün ekran kartını ve SSD’yi Vatan internet sitesinden sipariş ettim. Ekran kartı olarak MSI 1660TI Gaming X sipariş ettim, Samsung Evo 250GB da SSD. İşlemcim büyük ihtimal eski kalacak o yüzden sizden işlemci, ram önerisi bekliyorum. Anakartımı değiştirmem gerekiyor mu bilmiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam dun de acmistiniz ayni basligi sanirim. Islemci degistirmeden, hiz asirtma yaparak GTX 1660'i besleyebilirsiniz. Eger degistirecekseniz,

i5 9400F
    Asus TUF B360
    2x8 GB 3000 Mhz CL15 Ram

veya

Ryzen 5 2600
    Asus TUF B450 veya MSI B450 Gaming Plus
    2x8 GB 3000 Mhz CL15 ram

tercih edebilirsiniz. Iki islemci ile de CM 212 Evo veya FSP Windhale 6 tarzi kule tipi 12CM fanli bir sogutucu almanizi oneririm, hem ses hem isinma sikintisi yasamazsiniz.

• hocam bana da bir sistem önerir misiniz ? 10.500 TL bütçem var monitör dahil olsun lütfen. Sadece oyun için istiyorum, yayıncı felan değilim :)
  • CCaaNN kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam evet dün de konu açmıştım. Amd rx570 alacaktım karar değiştirip 1660TI aldım. Kart geldiğinde mevcut sistemde nasıl performans sağladığına bakacağım. Darboğaz yaparsa değiştireceğim mecburen. Bende zaten 8 gb ram var ama uyumsuzluk sağlar diye başka ramlere mi yönelmeliyim yoksa onun üstüne 2 tane daha 4’lük takıp 16 yapabilir miyim?

• CCaaNN kullanıcısına yanıt
    Sadece işlemci değiştirirsem anakart sorun çıkartır mı hocam?

• Alegro1453 kullanıcısına yanıt
    Bildigim kadariyla mevcut anakartiniza DDR4 ram ve 4. nesi uzeri islemci takamazsiniz hocam. Bu sebeple ya anakart+islemci+ram degistireceksiniz ya da sadece DDR3 ram ilavesi yapip devam edeceksiniz.
  • 4790k alip anakart ve ramden tasarruf edebilirsiniz rahat rahat besler o ekran kartini. Guzel de overclock olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L.J -- 17 Mayıs 2019; 17:32:50 >
  • Teşekkürler. Aslında overclock hiç yapmadım, yapmayı da sevmiyorum da. Overclocksuz bir sıkıntı yaşar mıyım? 4670K ve 4790’da?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alegro1453 -- 17 Mayıs 2019; 18:20:59 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.