Şimdi Ara

Sistem ve psu önerisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Hi-Level 8gb 1600mhz Ddr3 Ram Hlv-pc12800d3/8g Soğutuculu ram almayı düşünüyorum 135 liraya kafadan 80 lira farkediyor hb ye göre o yüzden webdenal dan alıcam rami.

Hatta hepsini webdenal dan alınca 130 lira farkediyor ama siteyi pek bilmiyorum garanti olayıdır vs o yüzden hb den şaşmamayı düşünüyorum. Ama yinede fikrimi değiştirebilirim.

Kasayı rvz02 alacağım amazondan. Normal bi kasa artı psu ve anakart derken az 300 lira fazla oluyo ama bu kasa değişmezim. Sistem mini itx yani.

Rvz02 ve bu düzeydeki bi sisteme psu öneriniz ne olur? Seçtiğim psu uyumlumudur? Şuanlık psu sorunsuz ve olabildiğince ucuz olsun yeter. 350 watt bile yetiyo galiba ama kasa mini itx olduğu için sıkıntı çıkıyor.

Tabi birde sistem nasıl sizce? Amacım gta 5 batman arkham knight gibi oyunları yüksek ayarlarda olmasada oynayabilmek. Gamepad alıp kasanın küçüklüğüyle bi nevi upgrade edilebilir oyun konsolu yaratmak istiyorum. O yüzden kasada ısrarcıyım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S-AINT -- 1 Kasım 2015; 0:30:19 >

• islemci oc yapicaksan guzel olmus.ram 8gb gereksiz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cleveland Cavaliers

islemci oc yapicaksan guzel olmus.ram 8gb gereksiz

OC yapmayı düşünüyorum. Eklediğim psu hakkında bilginiz varmı?
  • tabikide.corsair vs serisi en kaliteli urunlerdir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cleveland Cavaliers

tabikide.corsair vs serisi en kaliteli urunlerdir

Yok hocam onun kasaya uyacağından emin değilim. En alta bi link ekledim Seasonic 350SFE.

Bana nedense biraz dandik geldi ama bronz sfx 350 watt özellik olarak yeterli gibi.
  • Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Seasonic psu sektöründe en kaliteli markalardan birisidir hocam.

Aynı ürün burada daha ucuz.

http://www.teknobiyotik.com/donanim/psu-guc-kaynagi-power-supply/seasonic-ss-350-350w-sfx-80-plus-aktif-pfc-li-guc-kaynagi.html
  • Rami g-skill ile degistir psu vs450 iyidir e.kartını asus strix yapabilirsin

• AMD Athlon X4 860k + Gigabyte F2A68HM-DS2 daha iyi olur.

• @Dolphin/Lion

Haklısınız hocam seasonic dediğiniz gibi iyi bir markaymış ama psu çok dandik duruyor kablolardır rengidir filan Neyse çokta önemli değil sisteme yeterliyse markasıda iyiyse uygundur o zaman.

@SHIHAD

Hocam kasa mini itx o yüzden corsair uygun değil büyük ihtimalle. Şimdi sepeti güncelledim seasonici ekledim. Ayrıca strixin tek özelliği oc li olmasımı? Ne gibi bi avantajı var diğerlerine göre? Kendim sonradan oc yapsam aynı hesaba gelmezmi? Ramidehttp://www.webdenal.com/hi-level-hlv-pc12800d3-8g_467650.html yaptım fiyatından dolayı pek anlamıyorum ramlerden bu nasıldır sizce?

@tcalpha

x4 860k yı bende düşündüm alternatif olarak bayada video vs izledim 3258 ile kıyaslama yapan ama pek bi fark göremedim biraz kararsızım açıkçası. Yine yukarda ve ilk mesajda dediğim gibi kasa mini itx o anakartta olmuyor.

Bu arada sepeti güncelledim ilk mesajda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S-AINT -- 1 Kasım 2015; 0:33:47 >
  • Ram olarak g-skill daha iyi e.kartına gelince asus strix aynı fiyata soğutma olarak daha iyi ve o.cli

• Ben senin yerinde olsam gamepadi sonraya saklar işlemciyi direk i3 yapardım boşa sıkıntıya girme
  • G3258 4 çekirdek isteyen oyunlarda yetersiz kalıyor.

• İşlemci için bütçe düşük.sistemi amd tabanlı kursan daha iyi olur.

http://www.hepsiburada.com/amd-fx-6100-3-3ghz-soket-am3-islemci-p-BD101188

Bir daha düşün.Kafana yatarsa anakart önerileri peşinden gelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ZaferBiryol

İşlemci için bütçe düşük.sistemi amd tabanlı kursan daha iyi olur.

http://www.hepsiburada.com/amd-fx-6100-3-3ghz-soket-am3-islemci-p-BD101188

Bir daha düşün.Kafana yatarsa anakart önerileri peşinden gelir.

i3 ten ziyade bu daha uygun olur fiyat olarak ama am3 soketli mini itx kart yok galiba türkiyede. Amazonda buraya gönderilen anakart yok nedense. Yani anakartı alamiyorum yurtdışından. Bu biraz zorlar gibi beni. Fm2ler rahat bulunuyor amd olursa anca fm2 olur.

Oc ile g3258 yine yetersiz kalirmi ya. 2 sene götürsün yeticek beni sonra islemci ve ekran kartını guncelliyicem. Ondan ötürü 1150 soket taraftariyim birazda.

• G3258 2 yıl götürmez ya i3 al yada fm2+ sistem kur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tcalpha

G3258 2 yıl götürmez ya i3 al yada fm2+ sistem kur.

Anladim. i3 e 200 lira fark veremem x4 860k almak dahami mantıklı olur o zaman?

Hocam dediginiz gibi gamepadi birakip islemciye koymak daha mantikli ama gamepadsiz yapamiyorum geçen ay 7 senelik ps3 ümü sattim ordan hesap edin Kasa ve gamepad takintim olmasa kafadan 500 lira ucuza gelirdi sistem bende i5 artı gtx760 filan alırdım ama bunlar daha önemli benim için.

Kalan parçalara kimsenin itirazı yoksa işlemciyi biraz daha düşünüyorum o zaman. Çok teşekkürler yardım eden herkese.

• zaten yenı alacağına göre bir süredir dayanmışsın.1ay daha dayan.gamepad için istediğin kadar bekleyebilirsin ama bilgisayarı bir aldın mı senelerce kullancaksın.uzun ömürlü düşün
  • Birde parçalar webdebaldan alinca 130 lira ucuza geliyor sizce hepsini ordanmi almaliyim yoksa hb den şaşmayayimmi? Garantidir vs bişeyde sorun yaşarmıyim o webdenalda? 130 lira rahatlatir beni baya. Ayrıca işlemciyi i3 4160 yapabilirim biraz zorlasada beni.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S-AINT -- 1 Kasım 2015; 20:12:31 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.