Şimdi Ara

Sistem upgrade sonrası rastgele boot olmuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
88
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba 2 gün önce mevcut sıstemıme sıfır olarak msı b450m gamıng plus anakart ve ryzen 5 2600 ıle upgrade ettım. 2133 mhz 2 adet cl15 birisi kıngston bırısı corsair ramler takılı. 500w 80+ sertıfıkalı hıgh power psu var ve rx 570 pulse ekran kartı mevcut.

Oncekı ıslemcı i5 6402p ve msi h110m anakarttı herhangı bır sorunum yoktu stabıl bır sıstemdı.
    Yeni sisteme gelecek olursam sistem bazen sorunsuz açılıyor performansta falan hıcbır sorun yok ama wındowstan yenıden baslatırsam mesela tekrar boot olmuyor. Tum fanlar calısıyor ekran kartı ıslemcı dahıl ancak klavye mouse enerjı vermıyor ve ekranda hıcbır sınyal yok. Ramlerı cakısabılır dıye tek tek denedım yıne aynı. 1 gundur nadır de olsa yapıyor. Bıos ekranına gırdım mesela ordan ayarları degıstırıp save and reboot sectım yıne boot etmıyor. Kasadakı restart tusuna basıyorum yıne herhangı bır boot ekranı yok bıos bıle gorunmuyor. Anakarttan herhangı bır uyarı hata sesı de gelmıyor.

Tum kabloları soketlerı tekrar taktım ıslemcıyı duzgun yerlestırdım aklımda baska cozum yolu kalmadı. Bıos pılını cıkartıp taktım. Anakart ram secıyor dıye dusundum ancak anakartın dd4 support lıstesınde ramlerın 2 sıde mevcut.

Lutfen yardımlarınızı beklıyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.