Şimdi Ara

silinebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DH Anonim -- 3 Eylül 2022; 1:13:14 >

• 1500X e vereceğin paranın üzerine 100 TL daha koysan 1600 alıyorsun üstelik 6/12 ve çok daha mantıklı. 1600 alıp ryzen+ ı es geçerek ryzen 2 ye kadar paşa paşa idare edebilirsin daha sonra da ryzen 2 ye anakartı bile değiştirmeden geçebilirsin. AMD nin soket avantajı intele göre fersah fersah daha ileride ki 8400 alırsan 6 core nereye kadar götüreceği muamma şuanda bile bazı oyunlarda %100 çalışıyor. Ayrıca anakart fiyatlarının uçukluğundan bahsetmiyorum bile
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sangello

quote:

Orijinalden alıntı: PatlıcanMusakso

1500X e vereceğin paranın üzerine 100 TL daha koysan 1600 alıyorsun üstelik 6/12 ve çok daha mantıklı. 1600 alıp ryzen+ ı es geçerek ryzen 2 ye kadar paşa paşa idare edebilirsin daha sonra da ryzen 2 ye anakartı bile değiştirmeden geçebilirsin. AMD nin soket avantajı intele göre fersah fersah daha ileride ki 8400 alırsan 6 core nereye kadar götüreceği muamma şuanda bile bazı oyunlarda %100 çalışıyor. Ayrıca anakart fiyatlarının uçukluğundan bahsetmiyorum bile

Evet hocam katılıyorum anakart fiyatları konusunda, zaten boşluğuma denk gelmesiyle 1080p için fazla bir GPU almış bulundum,

Ryzen 1600 için hangi anakartı önerirsiniz peki Ryzen 2 içinde kullanabileceğim ?

Ben de dahil bir çok kişinin kullanıp daha bir kişiden olumsuz yorum görmediğim ASUS B350 Prime plus

• 1070Ti ve 60HZ 1080P panel?

Böyle bir sistemin anlamı yok hocam. Ya 2K 60Hz ya da 1080P 144Hz alın ki o 1070Ti'ın bir anlamı olsun.

Bu haliyle gereksiz harcamadan başka bir şey olmaz. 1080P@60 hedefli sisteme 1060 yeter.
  • en düsük o karta 1080p 144 hz

normal şartlarda 2k 75 hz
    https://www.youtube.com/watch?v=MQIvV8dpoJU

yakın tarihte çekilmiş bir video

izle kararını ver

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 15 Şubat 2018; 18:23:10 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

1500X e vereceğin paranın üzerine 100 TL daha koysan 1600 alıyorsun üstelik 6/12 ve çok daha mantıklı. 1600 alıp ryzen+ ı es geçerek ryzen 2 ye kadar paşa paşa idare edebilirsin daha sonra da ryzen 2 ye anakartı bile değiştirmeden geçebilirsin. AMD nin soket avantajı intele göre fersah fersah daha ileride ki 8400 alırsan 6 core nereye kadar götüreceği muamma şuanda bile bazı oyunlarda %100 çalışıyor. Ayrıca anakart fiyatlarının uçukluğundan bahsetmiyorum bile

Evet hocam katılıyorum anakart fiyatları konusunda, zaten boşluğuma denk gelmesiyle 1080p için fazla bir GPU almış bulundum,

Ryzen 1600 için hangi anakartı önerirsiniz peki Ryzen 2 içinde kullanabileceğim ?

Ben de dahil bir çok kişinin kullanıp daha bir kişiden olumsuz yorum görmediğim ASUS B350 Prime plus

Önerilerinizi araştırdım, 1600 ile 1070ti combolarını izledim youtube'dan gayet iyi sonuclar veriyor hocam belirttiğiniz anakartı ve cpu'yu alacağım kararımı verdim.

Birde ram önerebilirmisiniz ?

Ram olarak 3000mhz in altında almamanızı tavsiye ederim. Hem Intel hemde AMD artık yüksek mhz ramlerle çok daha iyi performans sergiliyor. Marka olarak da Gskill Ripjaws V yada Corsair LPX tavsiye ederim sıkıntı yaşamazsınız. Ben Ripjaws V kullanıyorum anakartın otomatik ayarlarında sıkıntısız 2933mhz görüyor ufak tefek ince ayar yapınca 3200mhz de sorunsuz çalışıyor.

Ayrıca 1070 Ti için illa 144hz yada 2K monitör önerenleri fazla dinleme. Fiyatları ne diye sormazlar direk önerirler o kadar. Sen farkında olmadan 1080p için fazla almışım desen de onlar yine de önerir burası böyle bir forum işte.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

1070Ti ve 60HZ 1080P panel?

Böyle bir sistemin anlamı yok hocam. Ya 2K 60Hz ya da 1080P 144Hz alın ki o 1070Ti'ın bir anlamı olsun.

Bu haliyle gereksiz harcamadan başka bir şey olmaz. 1080P@60 hedefli sisteme 1060 yeter.

Yorumunuz icin oncelikle tesekkur ederim 1080p 144hz monitor bakacagim, islemci konusunda ne dusunuyorsunuz

8600K ve üstü düşünün
  • ekran kartı 1070 olucaksa işlemciyi intelden yana kullanmak daha stabil bir sistem demektir bence. İ5 8xxx yeterli. Anakart olarakta yine MSI z370 gaming den yana kullanabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Flowles -- 15 Şubat 2018; 20:56:29 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sangello kullanıcısına yanıt
    Üzerine 100 tl daha koyup Viewsonic XG2402 alabilirsin. Çok daha şık tasarım olarak ve oyuncular için ince ayrıntılara çok önem verip ayarları dizayn edilebilen bir monitör. Senin o sisteme i5 8600K veya ryzen 5 1600X taktığını düşünürsek alacağın fps minimum 85-90 olacaktır. Bu durumda dahi 144hz farkını fersah fersah hissedersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ddyX

Üzerine 100 tl daha koyup Viewsonic XG2402 alabilirsin. Çok daha şık tasarım olarak ve oyuncular için ince ayrıntılara çok önem verip ayarları dizayn edilebilen bir monitör. Senin o sisteme i5 8600K veya ryzen 5 1600X taktığını düşünürsek alacağın fps minimum 85-90 olacaktır. Bu durumda dahi 144hz farkını fersah fersah hissedersin.

+1 ayrıca 144hz için ryzen önermiyorum. Tekil çekirdek hızları +4 ghz olmadığı için 144 hz panelde intel başarımı daha yüksek. 8600K alınıp 4.5-4.8 ghz'de güzel başarım yakalanır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Bak ben sana monitör farkını şöyle izah edeyim. Bu yazacaklarımda 1 gram mübalağa yoktur. Günümün en az 14 saatini pc başında geçiriyorum. Sürekli oyunlardayım. Yaklaşık olarak 7-8 senedir 1366x768 ''19inc casper monitör kullanıyorum. Hani küçükken hazır sistem aldığımız dönemlerden kalma olanlardan. Kardeşimde aynı monitörün 1920x1080 ''24inc olanı vardı. Aldım taktım. Bu kadar fark durumu düşük olması beklenen monitörde bile oyun zevki 2 kat arttı. Ancak çok eski monitörler ve 60 hz olduğu için ekranda titreme var. Hani kamerayla televizyonu veya monitörü video çekerken aşağıdan yukarıya siyah çizgiler çıkıyorya sürekli. Onu bile hissediyorum çok rahatsız ediyor. 100 kişiyi bu monitöre koysan en fazla 2 tanesi hisseder. Ancak yinede hissediliyor. O sistemde pişman olacağın son şey o monitör olacaktır.
    85 fps de akıcıdır 100 fps de. 100 den 85 e düşünce hissedilen şey 60 dan 45-50 ye düşünceki gibi olmayacaktır. Alacağın sistemin 75 fpsin 1 tık altını görmeyeceğinü düşünürsek yine muazzam bir seçim olmuş oluyor. Dediğim gibi monitör tamamen oyuncular için dizayn edilmiş. Bütün ayarlar bunun için kırılma kasma tarzı sorunları istesende hissedemezsin
  • quote:

quote:

quote:

+1 ayrıca 144hz için ryzen önermiyorum. Tekil çekirdek hızları +4 ghz olmadığı için 144 hz panelde intel başarımı daha yüksek. 8600K alınıp 4.5-4.8 ghz'de güzel başarım yakalanır.

Valla hocam gun icinde 2 defa karar degistirdim az once 8700k siparisi verdim amazon uzerinden, iyi mi yaptim bilmiyorum ama cok sık pc component değiştiren biri değilim.

Uzun süre bu sistemi kullanırım artık. Aklıma hala monitor olayı takılıyor, bu 144hzlik monitör bu kart için olmazsa olmaz birşeymidir ?

Yıllarca 1080 60fps oyun oynadım yağ gibi bu 4k 144, 165hz olaylarını yakalayamadım

8700K güzel tercih.

1070Ti hakkı 1080P 144Hz ya da 2K 75Hz'dir.

1080P 60Hz kullanacaksanız gidip 1060 alın derim.

Kaldı ki 8700K almışsınız 144Hz deneyimini yaşayın derim. Gözleriniz rahatlasın az :)

MSI Tomahawk veya Asus prime z370A alabilirsin anakart olarak. Bunlar daha uygun ve f/p seçimleri.
    Ram olaraktahttps://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=7582 bu gayet iyi. C14 birde. Piyasada kalmadı neredeyse. 16 17 nin yoğun olduğu piyasada c14 bulmak zor.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Valla hocam gun icinde 2 defa karar degistirdim az once 8700k siparisi verdim amazon uzerinden, iyi mi yaptim bilmiyorum ama cok sık pc component değiştiren biri değilim.

Uzun süre bu sistemi kullanırım artık. Aklıma hala monitor olayı takılıyor, bu 144hzlik monitör bu kart için olmazsa olmaz birşeymidir ?

Yıllarca 1080 60fps oyun oynadım yağ gibi bu 4k 144, 165hz olaylarını yakalayamadım

8700K güzel tercih.

1070Ti hakkı 1080P 144Hz ya da 2K 75Hz'dir.

1080P 60Hz kullanacaksanız gidip 1060 alın derim.

Kaldı ki 8700K almışsınız 144Hz deneyimini yaşayın derim. Gözleriniz rahatlasın az :)

Teşekkür ederim

Verdiğiniz bilgiler hepinizin verdiği bilgiler doğrultusunda hareket ettim mantklı olan o idi.

Şimdi monitor işini önümüzdeki ay halledeceğim,

Bu arada anakartı belirledim MSI Gaming Pro Carbon -ACsiz versiyon. İyi bir seçimmidir bu cpu için , ilerisi içinde oc potansiyeli varmıdır,

Bu mobu uygun gördüyseniz ram tavsiyeniz nedir mhz olarak yüksek olmasını istiyorum bende anladığım kadarıyla mhz olayınında oyun için fpsye katkısı var, biliyorm çok yordum sizi ama yanlış uyumsuz bir parça almaktan korkuyorum

8700K için kesinlikle MSI önermiyorum. Direkt Asus'a yönelin, VRM ve Choke kalitesi MSI'dsn iyidir.

Onun haricinde ram hızına çok takmayın, Intel alıyorsunuz AMD değil. Bu bağlamda 2666 ile 3200 arasında avg. olarak oyundan oyuna maksimum 2-3 FPS kazanırsınız. O yüzden tonla fark vermeye değmez.

En ucuz 2x8 DDR4 ram işinizi görür.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.