Şimdi Ara

* SİSTEM TOPLARKEN DİKKAT EDİLECEK PÜF NOKTALAR ! Bunları Unutmayın (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
178
Cevap
105
Favori
20.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
310 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

@jeffogu

Hocam 2070S net olarak daha iyi bir kart , ama 1080P gaming için paranın karşılığını daha iyi almak adına 5700 ve 5700XT nin kaliteli modellerine bakılabilir. Kampanya kovalayın derim şu aralar

@EĞİNLİ

Evet hocam 10 sene öncenin bir konusu var SorrowOcean hocamın hazırladığı , süper ve daha detaylı bir konu ama hocam foruma çok fazla girmediği için güncelliğini kaybediyor, birde bizim eskiden üst konularımız şimdi alt konu oldular o sebeple pek görülmüyorlarda. Son dönemde kampanyalarla çoğu kişi fırsattan istifade sistem topluyor çok mesaj ve mail alıyorum ve geneli aynı sorular, donanım forumunun amacı bilgi paylaşımıdır keşke bu gibi konular daha fazla açılsa

Kendi adıma yakında daha detaylı konuları açacağımı belirteyim

@Kernel Panic

Hocam tam fiyat performansın tanımı bir sistem ben beğendim, fikirlerinizi ve performans değerlendirmenizi bekleriz, bu fiyat seviyesinde sistem alacaklara çok faydası olacaktır, eminim

@Arisaka

Doğrusu size göre öyledir. Ben bir sürü açıklama yazmışım not yazmışım altına , öküz altında buzağı aramaya gerek yok. Siz farklı şekilde önerin yada farklı şekilde alıp kullanabilirsiniz. İyi günler.

• Yeni sistem toplayan ve bi kaç eksik parçası olan ben için mantıklı ve güzel konu olmuş.
    Sapphire RX 5700 XT Pulse aldım ve ryzen 5 3600 kovalıyorum.
  • Hocam 16 gblardan sizce hangisi alınmalı ikincisine 100 tl fazla vermeye değer mi?

* SİSTEM TOPLARKEN DİKKAT EDİLECEK PÜF NOKTALAR ! Bunları Unutmayın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bilgennyk kullanıcısına yanıt
    Akşam malum konudasınız hocam ozaman
  • Aynen öyle hocam mail yağmuruna tuttum adamları, b450 msi tomahawk max girse de olur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emreplt

yasa 01 - kralı hatırla
    N'oldu bu hesaba?
  • Easky kullanıcısına yanıt
    Hocam aldığınız üründe 16GB ramden fazlasının hakkını verebilecek donanım var ise, iş amaçlı kullanılacak ise tek slot 16gb ilerde 2.si alınacak ise seçilmeli. Yoksa fazladan 100TL vermek anlamsız.
  • 250hz monitör olup 30fps ile oynanacaksa hiç bir mantığı yok.
    Monitör kaç hz ise o fps değerine ulaşabilecek ekran kartı lazım.
    Zaten rtx2080ler 4kda en yüksek ayarlarda 60-90fps verir. 2kda en yüksek ayarlarda 120-150fps verir. Gidipte 2k monitör alıp 265hzlik ekran almaya gerek yok.
    Diğer bir husus monitörün 5ms 3ms 1ms tepkime süresi. Multiplayer bir oyunda 60 65ms tepkime süresi veriyor. Böyle bir oyun durumunda 1mslik tepkime süresinin bir mantığı yok.
    Oyunun offline modunda Multiplayersiz 3ms tepkime süresi veriyor. Secimin tamamen sana bağlı.
    İlk önce hangi çözünürlükte devam edeceğine karar vermen lazım. Ona göre ekran kartı ve monitörünu seçersin.
    Diğer donanımları da bu şekilde seçmen gerekiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10 numara konu olmuş hocam. Ben imzamdaki sistemi topladım üç yıl önce Vatan'dan.

Konuda sadece tek bir konuya değinilmemiş, onun dışında bir eksiklik göremedim: Donanımlar ikinci el alınır mı? Hangi donanımlar ikinci el alınabilir, hangileri kesinlikle sıfır alınmalı? Bu konu için de birkaç paragraf yazıp editlerseniz daha iyi olacak
  • Daimon88 kullanıcısına yanıt
    Hocam biraz CS:GO oynayıp kafamı dağıtayım, sonrasında ekleyeyim konuya. 2.El konusunda da kafasında soru işareti olan bir çok kullanıcı vardır eminim. Ben bu forumda Vatan Computer'den daha güvenilir çok kullanıcı tanıdım
  • faydalı up

• Elinize sağlık hocam. Özlemişiz bu tarz konuları girmeyi. Birde siz hazırlayınca daha da değerli oluyor. Donanım forumu ama onun dışında herşey popüler burada. Sistem alacak arkadaşlar için çok faydalı bir konu. Teşekkür ederiz.

• ama ben hep 50 liralık bilgisayar alıyorum amariga bıdı bıdı
  • 7000 tl param var pc toplamak istiyorum varmı tavsiye sadece kasa monitör vs var
  • R-10 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam. İnşallah devamı gelecek.

Bundan sonraki hazırlığı içine girdiğim konu kafalardaki ram sorununu tamamen bitirecek.

8-16-32GB , Dual / Single / 2400Mhz / 3000Mhz / 3600Mhz bir arada
  • taktıgın slota gore degısmekle bırlıkte yakın degerler alıyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: acura07

taktıgın slota gore degısmekle bırlıkte yakın degerler alıyorsun
    hocam biraz inceledim de gayet iyi görünüyor. harici monitörde kullanılması öneriliyor aksi takdirde performans düşüşü oluyormuş

bunların fiyatı nedir acaba? yani bi kaç tane aradım sırf bu kutuyu 500-600$'a satıyorlar galiba? eğer böyleyse cidden çok pahalı yani bir de üzerine 3000-5000tl ekran kartına verirsek durum vahim.

• yanlıs seye bakıyorsunda o sebeble :D

ekran kartının gırısıne gore

[NGFF Version]
    [NGFF Version]
    [Mini PCI-E Version] u olan exp gdc alacaksın :D
    kartı ona takacak ve kullanacaksın....

0 docklar 300 lıra cıvarı
  • Okumadım ama güzel konu , eline sağlık .

• Hocam yanlış anlamanı istemem ama İtopya ile ilgili yazdıklarına şaşırdım.. Forumda sürekli insanların mesajlarını silip duruyorlardı, aylardır son zamanlarda çok fazla sayıda insan orada sorun yaşadığını dile getirdi ve getiriyor. Buna istinaden hala daha bütün olumsuz yorumlar silinmeye devam ediyor, takip ettiğim bir konu. Buna rağmen İtopya hakkında yazdıklarına çok şaşırdım. Belki de son zamanlarda takip etmiyorsun, haberin yok.

Bu yüzden nacizane tavsiyem lütfen firma işine girme bence konudan komple sil, başın çok ağrır bu mevzudan benden söylemesi.

Bunun dışında mesela hazır sistemleri her firme kesinlikle test ederek yolluyor demişsin. Bu da yanlış. Inventus dışında hiçbir yere bu konuda asla güvenmem. Daha önce forumda bir arkadaş ismi lazım değil bir yerden sistem alıyor, sözde test edilerek yollanan sistemde anakartta ses ile ilgili kısımlarda arıza tespit edilmiş ve arkadaş mağdur olmuştu...

Bir de şu yüksek FPS konusunda e-sporcuları anlamıyorum demişsin de hocam her 1 fps, frametime'ı etkileyeceğinden bu da görüntüdeki gecikmeyi etkiler, bunda bence şaşılacak bir şey yok. Ya da ben yanlış anladım orayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fulton -- 1 Kasım 2019; 18:8:22 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.