Şimdi Ara

* SİSTEM TOPLARKEN DİKKAT EDİLECEK PÜF NOKTALAR ! Bunları Unutmayın (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
178
Cevap
105
Favori
20.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
310 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Faydalı bir paylaşım ancak okuyan olur mu bilemiyorum.

Bence insanlar ferrari alıp çin malı lastik takmaya devam eder.
  • Eline sağlık, çok detaylı ve güzel bir yazı olmuş. Resmen Wikipedia sayfası gibi bilgiler var 😃

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emeğinize sağlık, güzel konu..
  • Vay be , uzun zamandır popüler konularda "donanım" konusu olmuyordu , her ne kadar donanımhaber olsa da forumun adı
  • İnşallah sistem gelince paylaşırım hocam daha gelmedi :)
  • Uzun süredir donanım konusunda ilk defa bu kadar yararlı ve kapsamlı bir çalışma olmuş.
    Tebrikler...
  • hocam elimde aşağıdaki dizüstü bilgisayardan. buna uygun bir monitör almak istiyorum. sizce hangi ürünü almalıyım? donanımımın tam verimde kullanamayacağı bir monitöre boşa para vermek istemiyorum.

https://www.hepsiburada.com/dell-inspiron-7567-intel-core-i7-7700hq-16gb-1tb-128-ssd-gtx1050ti-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-4b70d128f161c-pm-HB000007I82B
  • yorumlar için teşekkürler arkadaşlar, evet benim neredeyse 12 senedir yazdığım bu sitenin adı donanımhaber ve diğer sitelerdeki kullanıcılara göre burayı daha samimi buluyorum, bu yüzden burdayım ve popüler konularda üst sıralara çıkması konunun beni de çok mutlu etti. Destek vermeye devam ederseniz sevinirim

@El Prezidente

Hocam notebook' cpu ve bellekler gayet güzel, ama amaç oyun oynamak ise ekran kartı 1080P orta düzey veya daha altı için kullanılabilir. Bu sebeple monitör seçiminizde açıkçası özellikle dikkat etmeniz gerekecek birşey yok , Fiyat Performans oranı yüksek kampanyalı bir monitör denkgetirmeye çalışın.

• 23 Kayıtlı Üye, 33 Misafir Kullanıcı, 45 Masaüstü Kullanıcı, 11 Mobil Kullanıcı ( 8 Mobil Cihaz 3 Android )

1.11.2019 Tarihinde donanımhaber.com da bir donanım konusunda aynı andaki kullanıcı sayısı'dır ,

olarak tarihe geçelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muten Baba -- 1 Kasım 2019; 11:58:17 >
  • Hocam siz hangisini tercih edersiniz?Birde B seçeneğindeki hız m2ssd ye uygum olanı mı denk gelir? Şimdiden teşekkürler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Easky kullanıcısına yanıt
    Foto gelmemiş .sss

* SİSTEM TOPLARKEN DİKKAT EDİLECEK PÜF NOKTALAR ! Bunları Unutmayın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Easky kullanıcısına yanıt
    Güzel bir soru sormuşsunuz. Bir tanesi sistem diski diğeri ise uygulamaların yüklendiği disk olacak. Ben olsam 2.seçeneğe bakardım (ki şuan öyle) , 250GB ve üzeri olduktan sonra sistemin rahat çalışması hatta önemli programlar için m2 disk yeterli geliyor. 2. SSD disk oyun setuplarında kullanılıyor. Yeni oyunları düşünürsek epey yer kaplıyorlar. Bu sebeple 2. Seçenek daha mantıklı ama ben sadece 3-5 oyun oynarım başka oynamam bir sürü oyunu yüklü bekletmem derseniz , ilk seçeneği de seçebilirsiniz. Aslında biraz kullanımınıza bağlı.

Bu arada tekrar yineleyeyim , SSD disklerde veri depolama yapılmaz arkadaşlar. Veri depolamak için kendi yönteminizi geliştirmelisiniz.

--

Konuya ekran kartı sıcaklık vb. konuda ekleme yaptım arkadaşlar isteyen olmuştu yuklarıda.

• Vay be donanımhaber'de bilgisayar ile ilgili konu popüler oldu uzun arada sonra. böyle yazıları okumayı bile özlemişim. teşekkürler bilgilendirme için.
  • https://www.incehesap.com/aoc-27g2u-27-inc-full-hd-gaming-monitor-fiyati-43851/
    https://www.incehesap.com/webtekno-silver-r5-2600-fiyati-42947/
    Merhaba hocam genelde lol oynayan biriyim o yüzden böyle bi ikili almayı düşündüm monitörü önerir misiniz ya da başka monitör ? İncehesapta sıkıntı yaşamam herhalde bide

• wingsofzaun W kullanıcısına yanıt
    Hocam kasa güzel fiyatının hakkını verir lol dede seni üzmez. Monitöre de baktım en ucuz incehesapta var, güzel cihaz , alabilirsin. Ama tavsiyem bugün cuma bari akşamı bekle almak için, cuma gecesi indiriminde bu monitördü sanırım düşmüştü epeyi. Daha ucuza almış olursun.
  • Yükseeek fiyatlardan dolayı donanım konular biraz durgunlaşmıştı. Güzel bir konu açarak ortam biraz ısınmış.
  • 3000 bin lira maks bütceli sistem tavsiyesi alabilir miyim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • RX590 icin 500W diger 5700, XT, 2070 vs icin 600W demissin de RX590 ortalama Vega56 kadar guc tuketen bir kart

Ne 5700XT ne de diger saydiklarin RX590 kadar guc tuketmiyor. O kisim biraz sallamasyon olmus yani reel guc tuketimine gore degil sundugu performansa gore guc kaynagi onermissin, yanlis.

• quote:

Orijinalden alıntı: emreplt

yasa 01 - kralı hatırla
    Alooo gelsene nerdesin @blackanka

• quote:

Orijinalden alıntı: emreplt

yasa 01 - kralı hatırla
    Alooo gelsene nerdesin @blackanka

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.