Şimdi Ara

Sistem toplama konusunda yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, yeni sistem kurma sürecindeyken bir çok soru alternatif ile karşı karşıya kaldım. Karar vermem için sizlerin yardımlarına ihtiyacım var.
    İlk olarak işlemci tarafında ryzen 5 3600x modelini düşünüyorum. Anakart konusunda karar verebildiğim kıstaslar b450 olması ve 4 ram slotuna sahip olması. Ryzen kullanılan sistemlerde anakart seçimi kafamı fazlasıyla karıştırdı. Bundan sonra ekran kartı tarafında rtx 5700 xt ve rtx 2060 super modelleri arasında kaldım. Donanım gücü olarak rtx 5700 xt nin 2060 superin ötesinde olduğunu biliyorum fakat dlss teknolojisi ve profesyonel yazılımların bir çoğunun cuda çekirdeklerinden daha fazla yararlandığını hatırlıyorum. Sistemi kurma amacım temel olarak oyun oynamak olmadığı için bu tarz özelliklerde benim için önemli. Ram konusunda i hangisini seçeceğim hakkında hiçbir fikrim yok. Siz bu sisteme 2*8 hangi kiti önerirsiniz? Sistemi kurma amacım 3 boyutlu modelleme programlar kullanmak,, unity ve unreal engine’da kendi işlerimde render almak son olarak diğer görüntü ses ve yazılım üzerine profesyonel yazılımları sorunsuz kullanabilmek.
    Şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 3600x çok makul bir işlemci değil hocam. düz 3600den fiyatı dışında pek bir farkı yok. yeni üretim 3600ler x modellerinden de daha iyi. piyasada 1400tl civarına veya daha altına 3600 bulmak mümkün, bir de kule tipi fan alırsanız en ideali bu olur.

anakart olarak b450a pro max son derece f/pdir, beklentilerinizi karşılar.

rame ekonomik bir çözüm olarak crucial ballistiz 3000mhz cl15 2x8 kiti alıp oc ile 3700mhzlere kadar hız alabilirsiniz. oc yapmam diyorsaniz 2x8 3200mhz herhangi bir kit is görecektir.

ekran kartı tarafında amd driver problemlerini tamamıyla çözebilmiş değil göründüğü kadarıyla. sebebini tam olarak bilmiyorum ancak iş alanında nvidia kartlar daha çok tercih ediliyor. ben her anlamda da nvidia kartları öneririm, sıkıntısız olurlar stabil olurlar. ben olsam tercihimi 2060 superden yana kullanırdım.

• xGlorfindel kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam. O.C işlerinden anlamıyorum. Yeni model olduğunu nasıl anlayabilirim?

• T3RR1BL3WH1SP3R kullanıcısına yanıt
    satın almadan önce anlamanız mümkün değil diye biliyorum. ancak şu an stoklardaki çoğu işlemci yeni üretim gibi görünüyor. forumda son 2 3 ayda alıp da eski üretim gelen görmedim

• xGlorfindel kullanıcısına yanıt
    Hocam anakart tarafında önerdiğiniz modele baktım fakat 1000 tl civarı. Daha ekonomik bir model var mıdır?

• Up

gigabyte b450m s2h var ancak 2 ram slotuna sahip.

asrock pro4 de güzel anakart 4 ram slotu var sanırım fiyatını bilmiyorum ne durumda

3600x e bosa para vermeyın. 3600 alın yanına fan alın aynı paraya.

5700xt daha guclu bır kart fakat sorunları olan bır kart

sorunsuz kullanım ıcın 2060S alınmalı. belki indirimden 2070.

32 gb almalısınız... fakat butcem yetmez dersenız ve oc yapmam derseniz
    https://www.sinerji.gen.tr/geil-16gb-2x8-evo-spear-amd-edition-3000mhz-cl16-ddr4-ram-gasb48gb3000c16ascx2-p-35297

https://www.hepsiburada.com/asus-tuf-b450m-pro-gaming-amd-b450-am4-ddr4-4400-mhz-matx-anakart-p-HBV00000KO4Q7

yada gigabayt b450 s2h (490 tl )

hangisi butcenıze uyarsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acura07 -- 17 Temmuz 2020; 12:24:36 >

• acura07 kullanıcısına yanıt
    Hocam,
    Ryzenlerde ramin mhz değerinin çok önemli olduğunu okumuştum. Ram o.c yapması stabilite anlamında problem oluşturur mu?
    Birde 10. Nesil intel işlemciler hakkında ne düşünüyorsunuz?
    Ryzen 7 3700x için neredeyse 1000 lira fazla değer mi?
    Son olarak ryzen 5 3600 rtx 2070 ve süper kartlarını besleyebilir mi?

• Up

Doğru yapılırsa oluşturmaz.
    Ben cl15 3000 mhz ramleri cl 16 3800 olarak kullanıyorum.

3600 2080tiyide besler.

3600 ile 3700x in oyun anlamında pek farkı yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.