Şimdi Ara

Sistem Toplama için Exa.com.tr yi nasıl bilirsiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar sistem toplicam..normalde gigatek.com.tr den almayı düşünüodum ama exa.com.tr de kargo bedava ve peşin fiyatına 12 taksit warmış...bu exa yı nasıl bilirsiniz? güvenilir mi hızlı mı müşteri hizmetleri nasıl??cewaplarınızı bekliorum...şimdiden teşekkürler..

• exadan olumsuz bişey duymadım alışveriş yapma imkanım olmadı ama exa biraz tuzlu diğer sitelere göre

gigatek daha ekonomik.
  • Ben exada yaşadığım durumu size anlatayım kararınızı verin.

İstanbul/Beylikdüzünden Kadıköy Exa ya gittim.. malum İstanbulun en uç iki noktası.. 1000 dolar nakit parayı verdim sistemim hazırlandı Exaya yakın yerde amcamın yazanesi var oraya gidicem amcamın arabaya atar eve giderim diye hesap yapıyordum.. Exa ile aradaki mesafe 150Mt.. bana yardım edermisiniz monitor+kasa taşımak zor dedim kabul etmediler.. Sonra ben 1000 dolar saydım nakit deyince ordan bitane adam verdiler.. Adam artık atarsın 5-10 dedi baya yüzsüzce bir davranıştı neyse verdim parasını amcama gittim..

Asıl olay burdan sonra başlıyor.. Taşıma olayı çok mühim değildi.. Amcamla yolda dönerken sabırsızlanıyordum bende kutularına bakayım dedim.. Birde baktımki adamlar istediğim marka anakartı koymamışlar.. Ben PCI express istedim adamlar AGP anakart koymuşlar.. Resmen delirdim.. Aradım ne iş dedim.. Kız bana o istediğiniz anakart kalmamış bizde aynı fiyat edecek başka kart koyduk dedi..

Bende beylikdüzünden oraya taşıma konusunda zorlandığım için kabullenip eve döndüm.. Eve geldiğimde kasanın arkasında bir yapışkanlı kağıt gördüm kasanın açılmasını engelleyen üstünde montaj tarihi falan azıyordu.. Ayrıca açtığımda yırtıktı.. Bende tekrar orayı arayıp bu yapışkanlı kağıt nedir dedim aynı kız bana beyfendi o garanti zamazingosudur yırtıksa dahi parçalarınız garanti altındadır ama bozulurda buraya getirirseniz yırtıklığından dolayı biz sizden teknik servis ücretini alır işleminize öyle başlarız dedi..

Küfür edecem edemiyorum.. Bir taraftanda artık şu makinayı kurayımda yanlış anakartmış garantiymiş sallama aç makinayı oyna dedim.. Makina bozuktu.. evvelsi gün makinayı götürdüm kendi yırttıkları garanti belgesini benim yırttığımı söylediler.. tabi bende salağım ürünü kontrol edip almıyorum.. Biraz kıyameti koparınca teknik servis ücreti almadılar ve aaa pardon anakartınız bozukmuş dediler.. gene aynı markayla değiştirdiler.. PCI express dedim o istediğiniz model stokta değil dediler iyi tamam dedim.. hammallar gibi tamir olan bilgisayarı beylikdüzüne taşıdım kurdum açtım keyfime baktım.. Şuan hala aynı bilgisayarı kullanıyorum ve hiç bir sorunu yok..

Ama en büyük problem şu zamanında benden parasını almalarına rağmen PCI yerine AGP anakart verdikleri için ben şimdi yeni ekran kartlarını alıp kullanamıyorum.. Sadece 1 ekran kartını takayım diye tekrardan koskoca bir kasa alıcam.. o zamanlar PCI da numara yoktu kendisi vardı ama ekran kartları şuanki gibi üst düzey olmadığından sallamamıştım.(Geleceği görememişiz)

Onların AGP vermesinden dolayı ben kerizin önde yürüyeni olarak gidip 1500YTL lik yeni bir sistem alacağım.. halbuki 300milyona bu işi halledebilecektim..

O an bilgisayar yeterki açılsın düşüncemi yenemeyip AGP yi kabullenmem benim eşşekliğim farkındayım ama onlarında haber vermeden başka ürün koymaları, bana 200kilometre yol yaptırmaları ve gereksiz yere 1500 liralık yeni pc aldıracak olmaları beni deli ediyor.

Not: firma karalamıyorum isteyene 2.5 senelik faturayı JPG olarak gönderirim.. Faturadaki yazan ürün başka anakartım başka olduğu orada tescilli.. şeytan diyo git mahkemeye ver al bedavadan 1500 liralık makinayı ama yoğuniş hayatımdan zaman ayıramıyorum.

ÇALIŞANLARI= makinamı almak için montajla ilgilenen teknik servis elemanları bana bekleticez biraz 2-3 saatte biter veririz dediler.. ama o arkadaşlar bana bunu söyledikten sonra içeride quake oynuyorlardı. heralde montaj 1 saat sürer 2 saatte oyun oynarız diye düşündüler!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moffaka -- 7 Mart 2008; 5:41:23 >

• cevaplarınz için teşekkürler... bu arada moffaka kardeş yazdıklarını okuyunca siteye bile girmemeye karar werdim çok çekmişsin sen bunlardan galiba...en iisi gigatekten almak..herkese tekrar teşekkürler...
  • ben de bir gireyim bakayım dedim başlığı görünce ama olayları okuyunca girmemeye karar verdim siteye :D maazallah çıkartmazlar falan
  • 1 ay önce ordan bilgisayar toplattım.

Hdd. de bir sorun vardı 2 gün sonra götürdük hemen değişip verdiler.

Bu haftada Monitör alcam ordan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi droll -- 8 Mart 2008; 17:59:55 >
  • exa iyi bir firma ama fiyatlar tuzluu.

www.hiteknoloji.com da hem fiyatlar ucuz hemde müşteri memnuniyeti ön planda imzamdaki sistemide burdan aldım hiçte pişman olmadım. tavsiye ederim.

• quote:

Orjinalden alıntı: webkurdu47

cevaplarınz için teşekkürler... bu arada moffaka kardeş yazdıklarını okuyunca siteye bile girmemeye karar werdim çok çekmişsin sen bunlardan galiba...en iisi gigatekten almak..herkese tekrar teşekkürler...

Eywallah fakat bu dediklerim 2.5 sene önceydi belkide şimdi çok şahane bir şirket olmuşlardır onu bilemiyorum.. Fakat genede yaşadıklarımı bilginiz olsun diye yazdım.

Bu arada evet inventus, gigatek iyidir hiteknolojiyi bilmiyorum ama bu ara forumda ismi çok sık geçiyor.
  • gigatek derim
  • exa satarken çok iyi ama iş garantiye gelince en kötü firmalardan biridir, hiç bir şekilde müşteri memnuniyetine önem verdikleri filan filan yok, 1950'de yaşadığım sorunları ömrüm boyunca unutmam
  • walla ben bilgisayarı gigatekten aldım...çok ama çok memnun kaldım...Cuma sabah 11.00 de sipariş verdim Cumartesi saan 14.00 te elime geçti..mersinde kalıyorum..yani hem servis hızı bakımından hem de müşteri hizmetleri bakımından GIGATEK e hayran kaldım..sistem tam eksiksiz geldi..hiçbi sorun yok..bilmiyorum belki sadece bana öyle rast gelmiştir ama artık vazgeçemeyeceğim sitelerden biri oldu gigatek...
  • exa dan hdd almıştım. hemde raptor!
    hdd yi öylece kutunun içine koymuşlar ne koruma vardı nede başka bir önlem.
  • gigatek çok iyidir, sorunsuz gönderdiler, kasayı, yanında bir kutuda da , dahili bileşenlerin kutusunu gönderdiler. bütün herşey içinde.
    websitesinden direkt pc topladım montajlayıp yolladılar..

ayrıca bu gigatekle telefonla görüştüm ben arkadaşlar gibiler helal olsun.. geçenlerde de RAM almak için aradım, adamlara RAM buldurup aynı model olsun diye RAMlerin üstündeki model numaralarına kadar okutturdum 1 ram için adamlar çok yardımcı oldular ki, eminim başka yer olsa, bahane uydurup sallarlardı 1 ram için.

keşke ürün yelpazesi geniş olsa da herşeyi, ordan alabilsek..
  • açtıgım konu silindi sanırım yeni üye olmanın dezavantajlarını yaşıyorum yoksa forumdaki en gereksiz ve silinmesi öncelikli konu sahibi degildim

forumda komple sistem alabilecegimiz firma yetkilisi arkadaşlar varsa nicklerini ögrenebilir miyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tıbbi_atık -- 10 Nisan 2009; 13:36:59 >
  • netsiparis ve gigatek ben bunları kullanıyorum hem fiyat hemde güvenilirlik hemde hız açısından.
  • gigatekte kargo olayı nasıl?

bir de inventus mu yoksa gigatek mi desek?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prof.Matematik -- 11 Nisan 2009; 8:47:58 >
  • Bende bir abim için exa dan sistem parçalarını aldım ve kendim topladım eve gittiğimizde ve sistemi topladığımızda belli süre sonrasında ekran yeşil ,kırmızı çizgiler oluşmaya ve sorun yaşatmaya başladı ,klitlenmelerde başlayınca ekran kartının ısındığını düşündüm ama ısınmıyordu , başka bir ekran kartı denediğimizde ise sorun yoktu. neyse ekran kartının bozuk olduğunu gördüm ve gidip değiştirmemiz gerektiğini söyledim . ertesi gün kadıköy rıhtımda buluştuk , abimiz full sistem i getirmişti kutuları da yanındaydı bende önemli olmadığını orada ekran kartının bozuk olduğunu ve bakacaklarını söyledim . ne olduysa orada oldu kasayı alamıyacaklarını söyledier ve o şekilde bakarlarsa teknik servis ücreti almaları gerektiği söylediler bedne onlara bişey yapmayacaklarını , ekran kartının bozuk olduğunu sadece ekran kartını alıp test etmeleri gerektiğini söyledim , yapamıyacaklarını söylediler bende bana bir tornavida verin size şu kartı şuracıkta söküp vereyim dedim bu parçaların hepsni sizden aldım ve faturasıda vardır dedim(1 gün öncesine ayit) , kusura balmayın size tornavidada veremem dediler. bende gidip aşağıdan 3tl e bi tornavida aldım ve oracıkta söküp kuttusuna koyup granti belgesini verip fatura ile teslim ettim ! varın siz düşün ne kadar müşteri memnuniyetini düşünüyorlar !ondan sonra beni 2 saat oyalayıp ,15 dakka test ettikten sonra kart bozuk dediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi experienced -- 11 Nisan 2009; 10:05:47 >

• cmt bilişim benim gördüğümün en ucuzu

http://www.cmtbilisim.com/?Page=Pctoplama
  • Nova
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.