Şimdi Ara

Sistem topladıktan sonra montajlama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22
Cevap
0
Favori
440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar nihayet parçalar tamamlandı giriş seviyesi bir sistem dizdim,
    Elim bu işlere yatkındır ama ilk defa kendim montajını yapacağım.
    Takıldığım bir yer var ,b450m sh2 anakartın kutusundan vidalar çıkmadı , kasaya bunu nasıl sabitleyecegim ? Kendim vida bulup öyle mi sabitlemek gerek ?
    Kutudan vidaların çıkmaması saçma bir durum değil mi ?
    Ayrıca genel olarak kasayı toplarken dikkat etmem gereken birşeyler var mı ?

Edit : vidalar bulundu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hooper113 -- 4 Aralık 2019; 17:39:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Vidalar kasadan çıkar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: napolyon94

Vidalar kasadan çıkar.
    Hmm bunu bilmiyordum teşekkür ederim,ama kasadan da çıkmadı maalesef.
    Kasa : Corsair carbide spac delta RGB

• Muten Baba kullanıcısına yanıt
    Hemen inceliyorum teşekürler.

• Vay be şansıma bak habire bir sorun çıkıyor,kasadan çıkması gereken tüm montaj vidaları kasaya koyulmadan yollanmış.
    Şansıma tüküreyim.

• Çıkar kasadan küçük bir kutu olması lazım onun içinde 9 tane muhtemelen vida olması lazım. Çıkmama ihtimali çok düşük.
    Yok kasanın içine ve kutuya iyice baktım çıkmadı.

• Kasayı aldığın yere mail at dostum o zaman o vidaları bulmak sıkıntı .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • en yakın elektronikçiye bilgisayarcıya git 1 tl ye alırsın 10 tanesini. Acil lazımsa tabi beklemene gerek yok yani.
  • Dışardan alacak olursan, vidanın anakart a giren yerini de çıkar. Onun da küçük vidası var. Hangi vida rahat sıkılıp, sökülüyorsa onu al.
    B450 aorus elite aldım, bende de çıkmadı. Montaj yaparken bir tane farklı boy vida taktım. Sıkıştı, ne sıkılıyor ne sökülüyordu. Anakartı çıkarıp, penseyle arkadan tutarak falan bir şekil de çıkardım. Biraz uğraştırdı. O yüzden kasaya sabit olan vidayı da söküp ona göre alın.
  • Vatan inventus vs aldıysanız uğraşmayıp götürün yapsınlar montajı

• Arkadaşlar 😁 kasanın camlı tarafı değilde diğer yüzünü söktüm oraya bı bölmeye kutu içinde tüm parçaları koymuşlar.
    Yani montaj için gereken tüm parçaları buldum.

Hocam ryzen işlemci aldım içinden çıkan içinden çıkan fanda hazır termal macun sürülmüş geldi ,o şekilde takayımı yoksa sılip kendim mı macun süreyim ?

• hooper113 kullanıcısına yanıt
    Elinde adı sanı belli bir macun var ise kesinlikle kendin sür, yoksa tak şimdilik ilerde alınca sürersin.

Surulu olan macun kotu performansa sahip, elinde baska macun varsa kesinlikle silip yeniden kendin uygula.
  • CCaaNN kullanıcısına yanıt
    Muten Baba kullanıcısına yanıt
    @CCaaNN
    @Muten Baba

Vallaha yarım saat önce işlemci ve fan montajını bitirdim, fanı kendi üzerindeki macun ile taktım ama siz şimdi böyle yazınca huzursuz oldum, evde 2 yıl önce aldığım ve aldığımda bir kere sıkıp kenera koyduğum şöyle bir macun çekmecede buldum, bunun son kullanma tarihi falan yok demi , Şimdi fanı söküp macunu temizleyip bunu süreyimi ne dersiniz ?

Not : kasa toplamak gerçekten benim için ilk olduğu için çok zor geldi anam ağladı daha işin yarısına anca yaklaşabildim ama çok zevkliymiş.

Sistem topladıktan sonra  montajlama

Son olarak şunuda sorayım : kasa arkasındaki egzoz fanı takmam için anakart üzerinde cha fan yazan yer bulamadım,onun yerine sys fan yazan yer var oraya mı takmam gerek ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hooper113 -- 4 Aralık 2019; 20:7:58 >

• Macun sürme öyle kalsın..
    Anakart kitapçığında hepsi yazıyor aslında :)

Yaşlandık hocam yaş 38 oldu ,7 yıl önce bu tür maceralara son verdim şimdi yine içimdeki genç coştu paslanmışım, şunu bı bitireyim de keyifle bir oyun oynayım :) Evet haklısın kitapçığı okumak aklıma gelmedi şimdi kontrol ediyorum teşekkürler.

Bazen kafa kaldırmıyor hocam haklısın geçen işlemci soğutucunun fan kontrol kablosunu yanlış yere taktım eridi kablo

Cs go oynarsan 30 yaş civarı olgun ekip arayışındayım akşamları haftasonları vs takılmalık ekleşelim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.