Şimdi Ara

Sistem tavsiyesi lütfen yardım..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar aranızda yeni sayılırım ama umarım bana bu konuda yardımcı olabilirsiniz.Yeni bir pc toplamak istiyorum, oyun falan pek oynamam ama ekran kartı yine orta seviyenin üstü bir ekran kartı olsun istiyorum.
    En hassas olduğum nokta ise bilgisayarda çok fazla program çalışırken kasılmaması.Bunu sağlayabilcek işlemci, ram ve anakart tavsiyelerinizi de bekliyorum.PC kısacası evde kullanılcak, oyun falan pek oynamama rağmen kaliteli bir sisteme sahip olmak istiyorum.Bunun dışında sistem sessiz olmalı, ekran kartı da fan yerine başka bir şekilde soğutulmalı.İsteklerim kısacası bunlar.
    Sadece kasa bu arada, monitor eskisini kullanmaya devam edicem, fakat widescreen ekran almayı da düşünüyorum, sizce bunun için doğru bir zaman mı?Ayrıca anakartın hem ddr2 hemde ddr3 desteklemesini tercih ederim.
    Elimde ayrıca Tagan EasyCon 430w Power Supply mevcut bunu yeni toplanılcak sistemde de kullanabilir miyim?Ayrıca 200gb lık sata harddiskim de var.Tüm tavsiyelerinizi bekliyorum.Fiyat konusunda da çok uçuk olmadığı sürece bir sorun yok.2000ytl makul bir sınır herhalde?
    Şimdiden teşekkürler, saygılar.

• CPU INTEL E6750 Core2 DUO 2.66 GHz Socket 775 4MB, 1333 MHz 199 $
    ANAKART ASUS COMMANDO , i965P , DDR2, PCIExp, Socket 775, Core 2 Duo 197 $
    BELLEK - RAM KINGSTON 1024x2 (2048) MB DDR2 800 Mhz RAM 130 $
    EKRAN KARTI XFX 8800GTS 320 MB, PCIExp Ekran Kartı, HDTV uyumlu, Direct X10, DDR3, 320 bit, 580/1800 326 $
    MONİTÖR HYUNDAI X91W 19' LCD Wide Screen MONİTÖR 5 MS 209 $
    KASA THERMALTAKE VA3000BWA TSUNAMI SIYAH (UPS YOK) 139 $
    KLAVYE_MOUSE A4-TECH KX-2810 GAMER Q-TR MM KLAVYE + X7 OPTİK MOUSE 23 $
    CD-DVD YAZICI ASUS 16X DVD RW Double Layer Siyah Kutulu 33 $
    TOPLAM : 1256 $
    KDV : 226,08 $
    TOPLAM FİYAT - PEŞİN : 1482,08 $
    Nakit / Havale : ( %3 İndirimli ) 1.954,86 YTL

elindeki parçaları kullanarak bu sistemi topla derim

• işlemci : Q6600 işlemciye araştır thermaltake veya zalman bir fanla değiştir.
    anakart : msi p6n sli platinum
    2x1 gb ddr2 800 ram
    hdd : var diyorsun
    ekran kartı : pasif soğutuculu ve az oynarım diyorsun tek öneri : msi 8600 gt
    güç kaynağı : var diyorsun.
    aopen kasa h600 serisi fakat kasanın arkasındaki 80m fanı 120 mm fanla değiştir.
    lg h44 n dvd yazıcı

bence stabil , sessiz ve oyun ihtiyacını karşılayacak pc budur.
  • Şey siz tüm sistemi yazınca aklıma geldi thermaltake matrix serisinden bir kasam da var.
    Ekran kartı çok abartılı geldi bana açıkçası pek ihtiyacım yok çok kaliteli bir ekran kartına sadece kaliteli sayılabilcek çok üst seviye olmayan ve sessiz bir şey arıyorum.
    Monitör hakkında da sormak istediğim geçen günlerde vatan bilgisayara gitmiştim ve ordaki widescreen açıkçası bana pek net bi görüntü vermiolarmış gibi geldi, onun için widescreenler hakkında sadece bilmek istediğim şu sıralar almak için doğru bir zaman mı?17' flat monitörümle devam edicem yoksa :)
    Klavye mouse setimde var, onu da atabiliriz.Şimdi bu kıstığımız parayı işlemci, anakart ve ramlere nasıl kaydırabiliriz?
    Bu arada tavsiyeniz için çok teşekkürler.
    Şey bi de ddr2 ve ddr3 beraber destekleyen bi anakart var mı?Daha sonra upgrade imkanım olması çok iyi olur çünkü?

Edit: Tavsiyeleriniz için teşekkürler, dediğiniz parçaları inceliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MdbK -- 31 Temmuz 2007; 0:55:51 >

• INTEL Q6600
    GIGABYTE P35C DS3R
    GEIL 2x1 GB DDR2 800 MHZ
    XFX 8800 GTS XXX
    LG H44N
    AOPEN NOUVEAU A07

Hard Disk ve Psum var diosun

KDV Dahil 1290 $

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barman -- 31 Temmuz 2007; 8:09:39 >
  • Birazdan kafamda oluşan sistemi bu mesaja ekliycem.Yeni tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum.

shanke, yattara 61, barman teşekkürler cevaplarınız için.
  • Bir şey sormak zorundayım E6700 ve E6800 arasındaki fark nedir acaba?Fiyatları neden böyle?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.