Şimdi Ara

Sistem Tavsiyesi 17.000₺ Monitör Hariç!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aşağıdaki sistemi Tasarım programları (PS, AE, AI) ve aynı zamanda oyun amaçlı toplamaya çalıştım. Monitör hariç Max Bütçem 17 Bin. Sorunsuz bir sistem olsun istiyorum, ilk başlarda intel tabanlı bir sistem oluşturacaktım fakat forum da Amd çok tavsiye ediliyor (bilhassa yeni serisinden sonra).

Yaşım 50 ve eskisi gibi yenilikleri takip edemiyorum, gönül isterdi ki indirimleri takip edip parça parça kendim toplamak fakat uğraşacak zaman ve sabrım yok.

Sizlerden ricam konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Daha kaliteli farklı parçalarda tavsiye edilebilir. Birde bu sisteme monitör olarak 2K Gigabyte Aorus AD27QD 27" düşünüyorum bu konu hakkında da tavsiyeleriniz olursa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vipline -- 31 Ağustos 2019; 19:15:56 >

• 3900x
    X570 Gigabyte aorus master
    3200mhz uyumlu ram
    Amd 5700xt
    Phanteks evolv x
    750w 80 gold psu
    Samsung 970 evo plus
    2k 144hz freesync monitor va panel

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sinerjide bazı parçaların fiyatı yüksek. Tek bir yere bakmayın sistem için.

Mesela aşağıdaki parçalar İnventus'ta 6.335 TL

ASUS ROG STRIX X570-F GAMING
    AMD Ryzen 7 3800X
    CORSAIR ENGEANCE RGB PRO LED DDR4-3200Mhz C16 32GB (2x16GB) Beyaz

Yani, Sinerjiden 926 TL daha ucuz.

Ekran kartını da 2080 yapabilirsiniz. İndirim zamanı 5000'in altına iniyor. 2070S o parayı etmez.

Aciliyetiniz yoksa hafta sonunu beklerseniz, Vatan vs. KDV indirimi yapıyor.
  • Gayet güzel alınabilir.
  • Alttaki gibi bir güncelleme yapmanı tavsiye ederim.

- Kasayı önde 2 adet RGB li 20CM lik fanları olan kasa ile değiştirdim. CM nin bu MB520 kasanından çok daha iyi soğutuyor ve H115i yi daha rahat montaj edersin.

- İşlemciyi 3900X ile değiştirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StarForce -- 28 Ağustos 2019; 16:4:10 >
  • 2080Tİ dışında sistem önermeyin bu bütçeye
  • Tasarım işlerinde ağırlıklı kullanılacak ise Dell UltraSharp serisine mutlaka bakın inceleyin derim.Ayrıca oyun için kullanım demeseydiniz ekran kartına çok yüklenmenize gerek yoktu,işlemci ram daha önemli grafik için.
  • Yazdığın monitor aşırı kaliteli üstad kesinlikle onu almalısın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Listemdeki anakartı MSI MPG X570 Gaming Edge ile değiştirmem daha mı mantıklı olacak?

Stabile için hangisini tavsiye edersiniz. Forumda göz attığım kadarı ile bazı anakartlar voltajı fazla verebiliyormuş veya el ile ayarlamak gerekiyormuş.

Bu tür işlemlerle uğraşmak istemiyorum. Overclock yapmayacağım için tak kullan mantığı, uzun ömürlü ve beni üzmeyecek bir sistem istiyorum.

Edit: Birde bu donanımı ve 27 inc monitörü kaltıracak 10-15dk kadar Online UPS tavsiyesinde bulunabilir misiniz? En az Kaç Kva olması gerekir.

İlginize tekrar teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vipline -- 31 Ağustos 2019; 19:35:48 >
  • 17Klık bir sisteme seasonic bir psu yakışır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naak98 -- 3 Eylül 2019; 21:51:4 >
  • Bu bütçe civarında 2019 1.ayda (daha amd işlemcilerin çıkışı belirsizdi yaz sonu deniyordu diye beklemek istemedim) intel sistem topladım ama benim imzamdaki kasada işlemciyi amd yaparsanız şu an daha mantıklı tabi ki onun harici her bileşeni tavsiye edebilirim araştıra araştıra aldım çok da memnunum

Intel i7 9700k yerine amd işlemci
    Gigabyte z390 Auros Master yerine gigabyte x570 master olabilir Master modeli dehşet kaliteli bir anakart kesinlikle bir araştırın(tek eksisi biosu msi ve asus kullanan birine vasat geliyor ama her dakka biosa mı giriyoruz o da ayrı konu)

Bunların harici aynı olabilir yada daha fiyat performans modellerde olabilir ben amazon-newegg-hepsiburada-vatan falan karışık topladım kdv indirimi denk getirmiştim

Diğer bileşenlerim

Msi RTX 2080 Gaming X Trio
    GSkill TridentZ Rgb 2X16GB 3000mhz (32 gb gereksiz tabiki yaklasık 1300 tl ye 32gb denk getirmişken alayım demiştim 16 gayet yeterli)
    NZXT H700i
    NZXT Kraken X62 280mm
    Seasonic Focus Plus 850W 80+ Gold
    Samsung 970 Evo Plus 500GB
    Toshiba TR200 480GB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msb_bjk -- 3 Eylül 2019; 22:21:17 >

• 17K bütçeye 2070 önerenler tam olarak nasıl bi kafa yaşamakta acaba?

Bu bütçeye 2080Ti harici sistem toplanmaz.
  • 10K üzeri ekran kartına para verilmez altı üstü bilgisayar.
  • 17 000 tl ye 2070 li sistem toplayabilmek büyük başarı

• Adam 17 bin tl lik sisteme dark kasa önermiş ya.
    Dendiği gibi 2080ti+3900x li sistem toplanır siz naptınız milyar milyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 50 Yaşındaki abimiz , çılgın bir FPS oyuncusu olmadığınıza, günün çoğunluğunu AI tasarım ile geçireceğinize göre

HP Omen 32" 5ms (Display+2xHDMI) FreeSync QHD IPS Monitör (W9S97AA) - 2900TL Hepsiburada.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muten Baba -- 4 Eylül 2019; 21:24:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

50 Yaşındaki abimiz , çılgın bir FPS oyuncusu olmadığınıza, günün çoğunluğunu AI tasarım ile geçireceğinize göre

HP Omen 32" 5ms (Display+2xHDMI) FreeSync QHD IPS Monitör (W9S97AA) - 2900TL Hepsiburada.com
    Monitör hakkındaki yorumlar pek iç açıcı değil. Bu seçtiğim monitör 120hz de 10bit renk veriyor. Yinede tavsiyen için çok teşekkür ederim.
  • millet çıldırmış buyur hocam bi incele

bütçem 17 nin üstüne kımıldamaz diyorsan sıvı sogurmayı çıkar 17 nin altına düşücektir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 5 Eylül 2019; 9:14:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asko56

millet çıldırmış buyur hocam bi incele

bütçem 17 nin üstüne kımıldamaz diyorsan sıvı sogurmayı çıkar 17 nin altına düşücektir
    Bu fiyatlar güncel değil, sitede farklı fiyatlar var.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.